voor winst net iets tekort in Burgh-Haamstede sport |3i Ferdinand Boogaard komt op finish Brian Dijkstra haalt de trekker over maandag 3 augustus 2009 i I Pieter Israel uit Kruiningen (links) rijdt aan kop in de Ronde van Burgh-Haamstede. Achter hem volgt voormalig plaatselijk favoriet Wilco Jonker. foto Willem Mieras De Schotsmantriatlon in Kam perland kreeg zaterdag een ver rassende winnaar. Frans van He- teren ging er met de winst van door. Bij de vrouwen zegevierde Crada Boschker. Op de achtste triatlon pakten Cesar Beilo en Hanne Hofmans de zeges. door Sjaak Sinke KAMPERLAND - Op papier leek het voor Remy Vasseur uit Vlissingen een eitje om in de Schotsmantriat lon zijn vijfde overwinning te be halen. De winst ging echter naar Frans van Heteren uit Aalsmeer die op de meet slechts tien secon den over had van een ruime voor sprong, opgebouwd bij het fiet sen. Terese van Lare hield de Zeeuwse eer hoog bij de vrouwen met de tweede plaats overall ach ter Grada Boschker (Apeldoorn). Het trio Frans van Heteren, Remy Vasseur en Martijn van Nieuwen- huijzen kwam als eerste na één ki lometer zwemmen uit het vrij on rustige water van het Veerse Meer. Vasseur had in het pare fermé de snelste wissel, maar kreeg al snel Van Heteren achter zich aan. Na tien kilometer fietsen zag Van He teren zijn kans schoon om Vas seur los te rijden: „Ik wist dat hij een snelle loper is, dus moest ik proberen een voorspong op te bouwen", vertelde Van Heteren na zijn zege. Doordat Vasseur met een dicht achterwiel reed, had hij vrij veel last van de wind: „Het leek wel of we driekwart van het parcours wind tegen hadden", liet Vasseur weten. Nieuwstraten, Riemens en Kramer volgden op ruime achter stand van het leidende tweetal. Op het lopen was Vasseur, door zijn training voor 'de hele van Al- mere', net niet scherp genoeg: „Ik kwam pas na vier kilometer een beetje in mijn ritme." Na het keer punt kon hij zijn achterstand wat terugbrengen, maar hij bleef op tien seconden steken van Van He teren: „Ik voeld.e dat Vasseur er aan kwam waardoor ik tot kotsen aan toe de laatste meters heb afge legd, maar ik had hem te pakken", liet hij als trotse master van 43 jaar weten. Door diskwalficatie van Riemens (vanwege stayeren) kreeg Nieuwst raten de derde plaats in de schoot geworpen, voor Hannuel Kramer uit Koudekerke. Bij de vrouwen ging de winst naar Grada Bosch ker. Vorig jaar moest ze de wed strijd in gewonnen positie nog ver laten vanwege een val van haar fiets. Nu verspeelde ze bijna weer de zege doordat ze, als begeleider van haar vader, voor de tweede maal over de finish kwam en uiter aard weer geklokt werd. Na over leg met de wedstrijdleiding kreeg ze toch haar oorspronkelijke tijd en de zege bij de vrouwen. Terese van Lare verloor een mi nuutje bij het zwemmen, om daar na ook nog drie minuten in te le veren bij het fietsen. Op de finish moest de krasse Sluise het met een achterstand van acht minuten doen. Op de achtste triatlon was de oud-Vlissinger Cesar Beilo de sterkste. Na 500 meter zwemmen vormde hij al een kopgroep met Akershoek en De Vos. Tijdens het fietsen stond er geen maat op Bei lo, die de concurrentie op ruim een minuut zette. Tijdens de vijf kilometer lopen kwam zijn voor sprong niet meer in gevaar en liep hij zelfs nog een minuut uit op Akershoek. De Vos, vorig jaar nog winnaar op de achtste, moest het ditmaal met een achterstand van bijna vijf minuten doen. Met een tiende plaats overall was Andre Polfliet de eerste 'echte' Zeeuw in de eindstand. Bij de achtste triatlon waren er maar liefst dertien diskwalificaties te noteren voor stayeren. Op de kwart werd Mare Riemens, die zijn rentree maakte na lang blessu releed, gediskwalificeerd. Tineke van Dort (Domburg) won ruimschoots bij de meisjes en moest alleen maar de winnaar bij de jongens Tim van de Broeke voor laten gaan. door René van Stee BURGH-HAAMSTEDE - Rugnummer twee bracht Ferdinand Boogaard zaterdagavond in Burgh-Haamste de niet het geluk dat hij goed kon gebruiken. De renner uit Vlissin gen was één van de grote smaak makers van de koers, maar hij moest de overwinning toch aan Bart Vendrig laten. In de eindsprint had de coureur uit Mou- rik luttele centimeters voorsprong op zijn medevluchter. „Hij deed het slim", vond Boog aard. „Eerst nam Bart een keer niet over, waarna hij in de voor laatste bocht naar de finish binnen door kwam. Daardoor nam hij vier lengtes voorsprong. Ik kwam nog wel goed terug, maar de eind streep lag net iets te dichtbij. Jam mer, maar toch is die tweede plek een heel mooi resultaat." De 24-jarige Vendrig volgde John ny Hoogerland op als winnaar in Burgh-Haamstede. In 2007 won de Yersekenaar ook al in de Schouwse badplaats. „Maar het jaar daarvoor won ik weer. Al met al sta ik dus in een heel fraai rijtje", zei een te vreden Vendrig vlak na afloop. Hij had niet verwacht dat de vroege vlucht van hemzelf) Boogaard en lacob Wijnstra uit Heinkenszand stand zou houden. „We ging er in derdaad al heel snel vandoor. Ik had ook blijven kunnen zitten, maar voor hetzelfde geld mis je dan de slag. Daarom besloot ik om toch maar mee te springen." Al na vijftien van de tachtig te rij den kilometers ging het drietal er vandoor. In eendrachtige samen werking bouwden ze een voor sprong van maximaal vijftig secon den op. Al snel was duidelijk dat de winnaar in deze kopgroep reed. Totdat Wijnstra, de man die de vlucht opzette, zich op zo'n zeven tien kilometer voor het einde moest laten terugzakken. „Het ging opeens helemaal niet meer. Heel vreemd, want ik voelde me tot dan toe gewoon goed. Echt ba len", was zijn commentaar. Tot overmaat van ramp kwam de Bevelandse renner in de slotfase van de koers ook nog ten val. Be houdens schrammen op zijn elle boog en zijn gezicht en een blauw oog kwam hij er genadig vanaf „Ook weer zoiets onbegrijpelijks", sipte Wijnstra. „Het gebeurde om dat ik niet goed genoeg oplette. Onvergeeflijk natuurlijk." Dergelijk onheil was aan Boogaard (vorige maand winnaar in Philippi ne en gisteren ook goed voor de leidersprijs) en Vendrig niet be steed. Het wegvallen van Wijnstra kostte hen veel extra kracht, omj dat zij een mannetje in de aflos sing kwijt waren. De koers op het vrij selectieve parkoers door de dorpskern was echter dermate ver gevorderd dat het tweetal uit de greep van de achtervolgers bleef De routiniers Ronald Roos (44) uit Hoogstraten en Martijn Sim ons (39) uit Roosendaal probeer den in de laatste vijftien kilometer nog wel de aansluiting te forceren, maar dichter dan dertig seconden naderden zij het leidende duo niet. Roos: „Ik denk dat we net iets te laat de achtervolging inzet ten. En ze bleven voorin goed sa menwerken. Dan wordt het heel lastig om hen nog bij te halen." Vendrig reed vervolgens naar zijn eerste seizoenszege. Roos eindigde als derde, terwijl Simons de vierde plaats voor zich opeiste. Bart Maas (Hansweert) was met de zevende plek de tweede Zeeuw achter Boogaard. Brian Dijkstra bezorgde Jurjen Mooibroek zijn eerste nederlaag in tijden. foto Ruben Oreel door Sven Bakker VLISSINGEN - Hij Werd onverslaan- baar geacht. Want wie herinnerde zich nog zijn laatste officiële ver- liespartij in het enkelspel? Het moet ergens jaren geleden in de districtscompetitie zijn geweest, lurjen Mooibroek verloor zelden een wedstrijd. Maar bij het Schui- tema Makelaars Open Scheldetoer- nooi in Vlissingen kwam het er gis teren dan toch van. Weliswaar nadat hij langer dan een halfjaar geen racket meer had aangeraakt en zijn laatste officiële partij dateerde van de districtscom petitie van vorig jaar, maar het was toch echt een nederlaag. Brian Dijkstra was degene die de trekker overhaalde en kreeg dankzij de ac tuele rating van Mooibroek (2,1) er prompt een 1,1 bij. De Vlissingse strijd op baan 1 van tennisclub De Schelde leek na de eerste set de kant op te vallen van Mooibroek, nadat hij de eerste set met 6-3 had gewonnen. Daarna was het echter Dijkstra die met 6-0 en 6-2 de tweede en de derde set pakte. Hij won daarmee direct de 3-categorie bij De Schelde, nadat Dijkstra eer der al van Michel Kokelaar en Fer ry Sonnemans had gewonnen. Mooibroek en Kokelaar wonnen samen het dubbelspel in cbe 3. De twee thuisspelers wonnen in twee sets van Arthur Siereveld en Son nemans: 6-4 6-1. Het vrouwendub- bel 4 ging naar Mireille Bergs en Elizabeth de RaafF, die in de tie break van de derde set wonnen van Madeleine van Kempen en Su zanne Wohrmann: 6-4 4-6 7-6. Het gemengddubbel 4 ging naar Helen van Hartingsveldt en Jeppe de Lange, die in de eindstrijd met 6-3 4-6 6-4 te sterk waren voor Emerence van Wingen en Rudy de Vroe. Hendrik van den Driest deed weer van zich spreken door zijn tweede titel op een rij te winnen in de 5-categorie. Nadat de tennisser uit Veere vorige week al de beste was in Koudekerke bij het Stoofwei- toernooi, won hij gisteren in de fi nale met 6-2 6-1 van Wouter La- brujère. In de halve eindstrijd was Van den Driest nog te sterk geble ken voor Arthur Siereveld (5-7 6-1 7-5). UIT TENNIS Vlissingen. Schuitema Makelaars Open Scheldetoernooi. Finales. Mannenenkelspel. HE3: B. Dijkstra-J. Mooi broek 3-6 6-0 6-2. HE5: H. van den Driest-W, Labrujère 6-2 6-1. HE5-35+: P. Lathouwers-R. Meerman 6-2 6-1. HE6: E.D. Meyjes-P. Petrig- nani 6-3 6-1. Vrouwenenkelspel. DE6: M. De- lemarre-E. Stegeman 7-6 6-2. Mannendubbelspel. HD3: M. Kokelaar/J. Mooibroek-A. Siereveld/F. Sonnemans 6-4 6-1. HD5: M. Kathmann/R. van Stee-R. Jakobsen/A, Lourens 7-5 6-4. HD6: R. Broerse/E. Duit-R. Flipse/R. de Vroe 6-4 7-5. Vrouwendubbelspel. DD4: M. Bergs/E. de Raaff-M. van Kempen/S. Wohrmann 6-4 4-6 7-6. DD6: S. van den Bergh/A. Hendrikse-D. Gillissen/S. ten Hacken 6-1 6-3. Gemengddubbelspel. GD4: H. van Hartingsveldt/J. de Lange-E. van Wingen/R. de Vroe 6-3 4-6 6-4. CDS: M. Flipse/M. Baljeu-M. Verhoef/R. Broerse 6-3 7-5. GD6: S. ten Hacken/V. van der Linden-E. Deijnen/M. Krij ger 6-1 1-6 6-4. t Domburg. Badgastentoemooi. Finales. Man nenenkelspel, toppoule: D. Schillings-F. Son nemans 6-1 6-1. ME: T. Hörath-M. van 't West- ende 6-2 6-0. Mannendubbelspel: T. Hörath/D. Schillings-M. Hillert/S. Martini 6-2 6-0. Vrouwenenenkelspel, toppoule: M. Vi- veen-R. den Hoedt 6-1 6-4. VE: K. Goudt-R. van der Meijden 6-2 6-3. Vrouwendubbel spel: K. Goudt/H. van Hartingsveldt-R. van der Meijden/M. Zuidweg 6-3 6-3 Gemengddub belspel: K. Houmes/A. Jonkman-R. den Hoedt/C. Maranus 6-1 6-7 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49