Zeelandpas voor toeristen Middelburger zwaargewond in Spanje 4i PZC 2 en 3 16 4 Zeeuws-Vlaamse ondernemers willen gratis kaart in de hele provincie introduceren Donna Summer sprankelt in Lokeren Gay Pride staat stil bij schietpartij in Tel Aviv verder Airtour is het echte ouderwetse vliegen Ellen ten Damme koestert Cirque Stiletto Viseducatie in Stellendam Schatten van Zeeuwse bodem Het Zwin is grenzeloos mooi ï«s WAAN DAG 3 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 180 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN West-Zeeuws-Vlaamse onderne mers willen een Zeelandpas in voeren. De gratis kaart geeft toe risten allerlei voordelen. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Toeristen in Zeeland krijgen vanaf volgend jaar een Zee landpas uitgereikt. Dat willen on dernemers in West-Zeeuws-Vlaan- deren die daar eerder de gratis toe ristenbus introduceerden. Met de elektronische pas kunnen vakantiegangers voordelig gebruik maken van attracties in de provin cie. Bovendien zien ondernemers beter waar toeristen heen gaan. De Zeeuws-Vlaamse ondernemers werken samen met de provincie en de Stichting SchouwenDuive- landPas. Schouwen-Duiveland heeft sinds 2006 een toeristenpas, die kortin gen en gratis busvervoer biedt. „We hebben er al 160.000 uitge reikt", zegt mede-initiatiefnemer Peter van Oost. „Het zou mooi zijn als de pas in meerdere regio's beschikbaar komt. Zo kunnen we ons als provincie onderscheiden." Ook dg Stichting Promotie Zee land Delta wil aanhaken. „Het is een heel goed idee", zegt directeur Carla Schönknecht. „VW Zeeland wil meteen ook een loyaliteitssys teem invoeren. Met de pas kunnen toeristen op de WV-website pun ten sparen en bijvoorbeeld een gra tis hotelovernachting of een fiets kaart van Zeeland verdienen. Zo trek je mensen naar de site en laat je ze meer zien van Zeeland." Sven van Rijswijk, directeur van onder meer familiepretpark Mini Mundi in Middelburg, is ook en thousiast. „Hoe meer voordeel voor de toerist, hoe beter." LOKEREN - Disco queen Donna Summer gaf een sprankelende show tijdens de Lokerse Feesten. Hoewel zij inmiddels 61 is en en wat pondjes zwaarder, hebben haar stem en uitstraling niet aan kracht ingeboet, zo bleek het afgelopen weekeinde. Naast veertigers en vijftigers kwa men er ook veel jongeren op af en een opvallend aantal homokoppels. Ooit was ze door deze sce ne uitgeroepen tot disco queen. De meeste men sen kwamen voor de oude discohits als On the Radio, Bad Girls en I Feel Love. Toch maakte ze ook indruk met recente songs. Zoals het num- door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Een 45-jarige Mid delburger is zwaargewond geraakt bij het busongeval, donderdag in Spanje. Hij ligt nog aan de beade ming op de intensive care-afdeling van een ziekenhuis op twee kilo meter van Barcelona. Volgens fami lie van de man heeft hij zowel links als rechts gebroken ribben en diverse hoofdwonden. De ouders van het slachtoffer zijn dit week einde afgereisd naar Spanje om hun zoon bij te staan. De man ging al voor de achtste keer alleen naar Spanje op vakantie met het reisbureau van de Stichting Buiten hof in Gouda, die gespecialiseerd is in het organiseren en begeleiden van reizen voor licht verstandelijk gehandicapten. De Middelburger is cliënt bij Arduin. Volgens een woordvoerder van de stichting in Gouda stonden er verder geen na men van Zeeuwen op de passagier slijst van de bus. In de rampbus za ten vakantiegangers die een dag tripje naar Barcelona maakten. pagina 4 en 5: chauffeur nam s goede afslag AMSTERDAM - Duizenden bezoe kers van de Gay Pride in Amster dam hebben gisteravond stilge staan bij de dodelijke schietpartij in een homo-ontmoetingscen trum in Tel Aviv. Op het slotfeest van het homofestival werd een mi nuut stilte in acht genomen. Een in het zwart geklede schutter opende zaterdagavond het vuur in het gebouw van een homo-organi satie in het centrum van de Israëli sche, liberale stad. Een man en een vrouw kwamen om. Het zou gaan om een homofobe aanslag. pagina 4: toeschouwersrecord pagina 6: schok liberaal Tel Aviv Gay Pride is een heterofeestje geworden reageer op www.pzc.nl reacties: 417 Wespen zijn nuttige dieren HHHBHHBI 58% 42% mer Stam Your Feet, begeleid door enthousiaste en opzwepende danser en het emotionele per soonlijke nummer Be Myself Again. Een grote professionele band en een indrukwekkende licht show maakten haar show tot een soort van Las Vegas in Lokeren. tekst en foto Ronald den Dekker Zeeland: 2, 3, 9 t/m 13; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Cultuur: 15; Entertain ment: 16; Gezondheid: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 36; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Zomerkrant. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1