Elk leitje is een 'heitje' 181 zeeland Uit Bron- en Spuikreek komt 45.000 kuub slib 'Uitsluiten van kleine partijen is kortzichtig' Aangever (14) diefstal in Terneuzen wordt verdachte Scootmobieltocht van Antonius Muziekvereniging Veronica geeft concert Honderden euro's buit bij twee inbraken Veel deelnemers aan viswedstrijd ZHV almanak Tatoeage zaterdag 1 augustus 2009 door Peter Oggel spui - Met de sanering van de Bron- en Spuikreek bij het buurt schap Spui wordt naar schatting 45.000 kuub slib verwijderd. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen pakt de klus direct na de bouwvak vakantie (eind augustus) aan. Re cent heeft de aanbesteding van het project plaatsgevonden. Het werk, dat wordt uitgevoerd on der toezicht van de Grontmij, moet uiterlijk op 6 december klaar zijn. Eind augustus wordt met de voor bereidende werkzaamheden be gonnen, waaronder de snoei van bomen en de plaatsing van een scheidingsinstallatie. De lengte van het uit te baggeren traject be draagt vijf kilometer. De bagger wordt vooral via pijpleidingen afge voerd, onder meer naar een slib- berging langs de Spuikreek. Het zwaarst vervuilde slib gaat via een scheidingsinstallatie. Met de sanering van de kreek wordt op twee plaatsen begonnen: aan de Buthdijk en ter hoogte van het buurtschap Schapenbout. Het eindpunt is de Bronkreek, aan het begin van de Otheense kreek. Het waterschap heeft veel tijd aan de voorbereiding van de klus be steed. In maart was er voor omwo nenden een informatiebijeen komst. Ook is overleg gevoerd met de stichting Houdt omgeving Scha penbout Leefbaar en de Belangen groep Spul 'Roep maar om dat de politie over vijf minuten bekeuringen uitschrijft. Dan zijn die verkeerd geparkeerde auto's ZO weg' Vrijwilliger bij Jaarmarkt Croede KLOOSTERZANDE De welzijnswerkers van woonzorg centrum Antonius gaan donderdag 6 augustus op pad voor een scoot mobieltocht. Het vertrek is rond 13.30 uur. De tocht duurt tot onge veer 16.30 uur. Ieder die mee wil en een booster heeft kan mee, ongeacht de woon plaats. De route is maximaal 25 ki lometer lang en ook geschikt voor kleinere boosters. NIEUWVLIET De Koninklijke Muziekvereniging 'Veronica' uit Zuidzande geeft vrij dag 7 augustus het jaarlijkse con cert op de muziektent aan de Met- tenijedijk te Nieuwvliet. Veronica speelt onder leiding van dirigent Johan le Grand. Het concert begint om 20.00 uur. De muziektent, in 2000 gerestau reerd, is in gebruik bij meerdere muziekverenigingen? TERNEUZEN Bij inbraken in twee bedrijfspan den in Terneuzen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag bedra gen tot enkele honderden euro's ontvreemd. Uit een bedrijf aan de Vlietstraat is een klein geldbedrag van vermoe delijk enkele tientjes verdwenen. In een bedrijf aan de Schoolstraat werden enkele honderden euro's buitgemaakt. KLOOSTERZANDE Aan de vierde seizoenswedstrijd van zeehengelvereniging De Vogel namen 26 vissers deel. Uitslag vrij aas: 1. Peter Dobbelaar, Vogelwaarde (141 cm); 2. Mark Die- leman, Zaamslag (108); 3. Martin van Bellen, Kloosterzande (86). Zee- pieren: 1. Carel van Sikkelerus, Kloosterzande (89); 2. Louis Tael- man, Kuitaart (48); 3. Jo van Hoye, Clinge (46). IIMDMIMW 1 i.'iyawtaasMiasMBBg terneuzen - In plaats van een aan gifte van diefstal van zijn rugzak is een 14-jarige jongen op het politie bureau in Terneuzen als verdachte van mishandeling verhoord. De jongen beweerde aanvankelijk dat een jogger op de Peter van An- rooylaan de zak had afgepakt en hem ook had geslagen. De jogger had echter pal daarvoor de politie gebeld met de melding dat hij was lastiggevallen door drie jongens. Eén knaap had hem met een ket ting geslagen, waardoor de man verwondingen aan de arm had op gelopen. Bij het incident was de rugzak van een van de jongens achtergeble ven. De politie heeft de kwestie verder nog in onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Als ultieme blijk van zijn liefde wilde de Hulstenaar de naam van zijn geliefde IL SE, op zijn bovenarm laten tatoeëren. De man van de tattooshop ontwierp een mooi hartje met een bloemetje en een vaantje. Hij maakte in zijn carrière al heel wat mee en vroeg daarom, voor dat hij de naald ter hand nam om de naam aan zijn ontwerp toe te voegen, of de Hulstenaar zeker van zijn zaak was. „Het is toch een naam en je weet nooit of die je leven lang meegaat." De Hulstenaar liet zich niet van de wijs brengen. Zijn liefde mocht pril zijn, maar met dit lief ging hij zijn gouden bruiloft vieren. De tatoeëerder was ver bluft door de standvastigheid van zijn cliënt, maar had een noodoplossing voor handen. „Anders maken we er la ter gewoon 'PILSJE' van." door Frank van Cooten SLUIS - De arrogante houding waar mee WD, CDA en PvdA in Sluis gezamenlijk optrekken in aanloop tot de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar maart is verbazing wekkend, vindt Francois Babijn. De voorman van Lijst Babijn rea geert op de stelling dat in de nieu we raad alleen nog plaats is voor deze drie (landelijke) partijen, eventueel aangevuld met vaste waarden als D&T en Gemeentebe langen. Voor andere partijen die in de race zijn, zoals Lijst Babijn, is dan geen plek. Dit stuit Francois Babijn tegen de borst. „Men weet drommels goed dat juist de 'lande lijke partijen', samen met onder meer D&T en Gemeentebelangen, verantwoordelijk zijn voor het feit dat Sluis aan de grond zit." Babijn geeft ei^ele voorbeelden van zijns inziens gemeentelijk 'wanbeleid'. „Groede Podium, par- keeronthaalkamers, vernieuw bouw gemeentehuis en zes mil joen teveel uitgeven aan de bouw van een brede school in Oost burg." Het op voorhand uitsluiten van (nieuwe) plaatselijke partijen is volgens Babijn ondemocratisch en erg kortzichtig. Hij ziet de sa menwerking van de drie partijen als een 'wanhoopsoffensief. MEEST GELEZEN 1Dow verkoopt fabrieken 2. Hartcentrum in Terneuzen 3.-Sportwagens voor goed doel EN VERDER is er vandaag vanaf 14.00 uur tractor- pulling op het terrein aan de Tienhon- dersedijk in Cadzand-Bad. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen De Jaarmarkt Groede is voor iedereen: ook scootmobielers en kinderen in kinderwagens bekijken de waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96