buitenland 17 begint toe te slaan in VS BH SINGLE REIZEN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm ffi Bewapende Duitser stormt zaal met Jehova's getuigen in Bergbeklimmers dood op Mont Blanc Gewonden bij ongeluk in klokkengieterij Krokodil zorgt voor paniek in vliegtuig waarom zou je meer betalen Complete reizen met altijd een 1-persoonskamer zonder toeslag! zaterdag 1 augustus 2009 leid van premier Poetin. De Wereld bank schat dat door de financiële cri sis tegen het eind van het jaar 24,6 miljoen mensen, ofwel zeventien procent van de bevolking, in armoe de zullen leven. De oppositie heeft aangekondigd elke laatste dag van de maand te zullen demonstreren. foto Maxim Shipenkov/EPA miljard dollar, een nieuw uiterst complex energiebeleid, een koers wijziging in Afghanistan, de natio nalisering van autobedrijven en ambitieuze plannen voor de her vorming van de gezondheidszorg. „Het is alsof we binnen een mi nuut een hele maaltijd moeten wegwerken", vertelde een kiezer aan opiniepeilers. Obama-moeheid ligt dan ook op de loer, menen critici. De New 'Dit is een president die toe is aan een vakantie' BIELEFELD York Times vergeleek Obama's me- diaoptredens met een 'tapijtbom bardement'. De president gaf in zijn eerste halfjaar drie keer meer interviews dan Bush en vier keer meer persconferenties dan Bill Clinton in dezelfde periode. „Het risico van overexposure is aanwe zig", aldus de Democratische cam pagnestrateeg Joe Trippi. „Obama's grootste politieke kracht is zijn gave voor communiceren", merkte Karen Hughes op, een com municatiespecialist die onder Bush werkte. „Maar zo verwatert het. Ik sta hier echt versteld van." Obama kwam gisteravond in alle beslotenheid bijeen met zijn minis ters en belangrijkste stafleden in het presidentiële gastenverblijf in Washington om de afgelopen zes maanden te evalueren. „Geen cri sisberaad", benadrukte woordvoer der Robert Gibbs. De staf van Oba ma meent dat er geen enkele re den tot paniek is. De president kan ondanks de tegenslagen nog steeds rekenen op de sympathie van het Amerikaanse volk. Bijna iedereen in Washington is er bovendien van overtuigd dat de dwarsliggende, conservatieve De mocraten in het Congres uiteinde lijk overstag gaan in de strijd om de hervormingen binnen de ge zondheidszorg. „Ze moeten wel: anders verwonden ze hun verlos ser al in het eerste jaar van zijn pre sidentschap", merkte de rechtse co lumnist Charles Krauthammer op. Een met een machinegeweer gewa pende man van 82 jaar heeft don derdagavond een 'koninkrijkszaal' bestormd in de Duitse stad Biele feld. Hij waaide dreigend om zich heen met het wapen. Onder de tientallen aanwezige Jehova's getui- COURMAYEUR Een Belg en een Zwitser zijn giste ren bij de beklimming van de Itali aanse kant van de Mont Blanc ver ongelukt. Zij waren op een hoogte van ongeveer 4400 meter toen een van de twee ten val kwam en de ander meesleurde. De mannen vie len vijfhonderd meter. Hun licha men zijn overgebracht naar Cour- mayeur. De Mont Blanc is met 4810 meter de hoogste berg in Europa. gen brak paniek uit. De meesten konden via een nooduitgang vluch ten. Ook de man liep naar buiten. Bij zijn auto aangekomen werd hij overmeesterd door twee Jehova's getuigen en daarna ingerekend door de politie. De politie deelde VILLEDIEU-LES-POÊLES Bij een ongeluk in een klokkengie terij in Villedieu-les-Poêles in Nor- mandië hebben gisteren zes men sen brandwonden opgelopen. Er ging iets mis toen gesmolten brons in een mal werd gegoten. Uit de mal ontsnapte een wolk stoom, waarbij ook stukjes gloeiend me taal werden verspreid. In de giete rij zou de grootste klok sinds veer tig jaar worden gegoten. gisteren na verhoor mee dat de ver dachte op de menigte wilde schie ten, maar dat zijn machinegeweer haperde. De bejaarde man houdt de jehova's getuigen verantwoorde lijk voor het feit dat hij geen con tact meer heeft met zijn dochter. CAIRO, Een ontsnapte krokodil heeft giste ren voor paniek gezorgd aan boord van een Egyptisch vliegtuig. Een passagier had het reptiel meegeno men op de lijnvlucht van Abu Dha bi naar Cairo. Het was een jong exemplaar van zo'n 30 centimeter. Passagiers schreeuwden toen de krokodil onder de stoelen liep. Be manningsleden slaagden er uitein delijk in de krokodil te vangen. 5 dgn BERLIJN Zie www.kras.nl/22602 5 dgn Fietsreis SAUERLAND Zie www.kras.nl/22604 Zie www.kras.nl/22611 Zie www.kras.nl/22619 10 dgn Wandelreis ANDORRA Zie www.kras.nl/22627 Zie www.kras.nl/22615 Zie www.kras.nl/22616 Bent u single (45+), maar wilt u niet alleen op vakantie? Dan zijn KRAS.NL Single Reizen speciaal geschikt voor u! Want u reist ongedwongen en gezellig in groepsverband, maar met behoud van uw privacy! U heeft namelijk altijd uw eigen kamer en dat zonder toeslag. Lees snel verder of kijk voor het complete aanbod ■op www.kras.nl/singles Gegarandeerd vertrek: 24 augustus maak nu voordelig kennis met bruisend Berlijn! Het programma omvat een stadstour en excursies naar Potsdam en Schloss Charlottenburg. verblijf in het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Berlin Teltow incl. ontbijt en diner Vertrek: 14 september het licht glooiende landschap van het Sauerland is een ideale fietsbestemming! Met Ned.sprekende fiets-/reisleiding fietst u naar de Diemelsee en over de Kaiserroute. verblijf in het 4-sterren Parkhotel Olsberg inclusief ontbijt, diner en Gazelle huurfiets. Vertrekdata: 5 september en 3 oktober Thüringen en Saksen bieden u schitterende natuurgebieden en bekende cultuursteden, waaronder Weimar, Leipzig en Dresden. verblijf in het prachtig gelegen 4-sterren Pentahotel Gera inclusief ontbijtbuffet en 3-gangen diner. vanaf Vertrek: 22* augustus en 10 oktober "Gegarandeerd vertrek ontdek het mooiste van Toscane! We bezoeken Florence, Lucca, Arezzo, San Gimignano en de scheve toren van Pisa. verblijf in het 3-sterren Hotel Marram in Ronta inclusief ontbijt en 3-gangen diner. Vertrek: 11 september onder leiding van een lokale wandelgids maakt u tochten door het berglandschap van Andorra. Optioneel excursie naar Barcelona. verblijf in het prima 3-sterren Hotel Marco Polo, mooi gelegen in La Massana inclusief ontbijt en diner. Gegarandeerd vertrek: 7 september zeer complete rondreis door Duitsland. Tsjechie, Hongarije en Oostenrijk met uitgebreid bezoek aan o.a. de Praagse Burcht en de Spaanse Rijschool. verblijf in 3-/4-sterren hotels nabij de genoemde steden inclusief ontbijt en diner. vanaf Vertrek: 11 september onder leiding van fietsleiding maken we prachtige tochten naar o.a. Melk en door de prachtige natuur bij de Neusiedler See. verblijf in het 4-sterren Hotel zur Post in Brand Laaben inclusief ontbijt, diner en Gazelle huurfiets. Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7