reizen3o Wiegen op het water Zelfs de meest fervente Griekenlandganger kent Evia niet. Mar ja van Spaandonk zou zo weer terug willen. In de Rotterdamse Watertorenhaven ligt een Amsterdamse passagiersboot uit vervlogen tijden. Gemma Kessels liet zich op de golven in slaap wiegen. 3 OF 4 DAGEN GENIETEN IN DE ACHTERHOEK Zaterdag 1 augustus 2009 Fietsen in de Achterhoek Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2 avonden met een 3-gangen dinerbuffet Fietsroute langs landgoederen 119,00 P.P. rj het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag jf reizen@wegener.nl 1 024-3650360 Hoe kan het dat wij nog nooit van Evia, door Grieken zelf Euboea of Ewia genoemd, heb ben gehoord? Omdat het eiland tot nu toe voldoende had aan de inkomsten uit visserij, veeteelt, landbouw, industrie en wat lokaal toerisme. Toch heeft het eiland zeker zo veel te bieden als de bekendere buureilanden, zo als Skyros. We beginnen in Marmari. Prachtig om vanaf de boot zicht te hebben op de vele baaitjes en het plaatsje zelf, dat tussen de heuvels is inge bouwd. Een haventje, vissersboot jes, olijfbomen en platanen rond terrasjes. Zo hoort een Grieks ei land te zijn. Nog Griekser wordt het in de plaatselijke taveerne waar de bewoners hun Griekse dansen dansen. Wij worden uitge nodigd het leven mee te vieren. Er worden geen borden stukgegooid, maar wel servetten over de dan sers uitgestrooid. In de zuidelijker gelegen haven en badplaats Karystos, waar ooit de oude Acropolis lag, zijn restan- De IJveer VI temidden van water en groen, foto's Gem ma Kessels Aan de overkant van de Maas lijs ten diepgroene bladeren de skyline van Rotterdam in. Vanaf het dek op de IJveer VI zien we de zon zakken en het water stij gen: het wordt hoogtij en de avond valt. De Ilveer VI is een passagiersboot uit 1911 die mensen vervoerde over het IJ in Amster dam. Nu is het een logeerboot zonder motor aan de oever van de Maas. Sinds 2005 biedt eigenaar Eric van Emden (60) zijn gasten een authentiek verblijf op het water. De ligplaats is verrassend. Achter een min der fraai stukje Rotterdam doemt plotseling een prachtige watertoren op tussen voormali ge waterbassins en de Maaskade. Hier, in de Watertorenhaven, ligt ons logeerschip te dob beren. Er volgt een hartelijke ontvangst door de gastheer. We voelen ons meteen thuis. Voeg daarbij de sfeer op het dek, het groen om ons heen en de stad die verdwenen lijkt, en we zijn gekluisterd aan deze plek. Ons ap partement heeft nog de originele houten vloeren en straalt een geschiedenis van bijna een eeuw uit. De koperen patrijspoortjes bie den uitzicht op het water, dat aan de andere kant van het glas tot onze lippen komt. Onze logeerplek is het resultaat van een jon gensdroom. Als klein ventje fietste Van Em den door Amsterdam en zag hoe de mensen daar op woonboten leefden. Die vrijheid op het water werd zijn droom. Inmiddels heeft hij vier schepen. Drie zijn in gebruik als feest- boot, de vierde is zijn woning. Na een grondi ge renovatie vond hij de boot echter te groot voor hem alleen en besloot hij het voorste deel om te toveren in een gastenverblijf W De IJveer VI ligt in de Watertorenhaven, ter hoogte van de Plantagelaan in Rotterdam. Prijs per nacht voor 2 personen 95 euro. Voor 3 personen 120 euro. Ontbijt 10 euro per persoon, welkomstontbijt gratis. Buiten is een barbecue en binnen is verwarming. Gratis parkeren op kade. Openbaar vervoer: watertaxi of vanaf Centraal Station met tram 21, tot halte Oude Plantage. Eethuis De Watertoren ligt tegenover de boot en is open van woensdag tot en met zondag. Info over Rotterdam op www.rotterdam.info www.logeerboot-rotterdam.nl En dan zitten we uiteindelijk in een luie stoel op het dek. Niets kan ons verleiden buiten de kajuitdeur te eten. Bij een supermarkt om de hoek doen we wat boodschappen en tijdens het koken in de ruime keuken voelen we hoe het schip meedeint op het ritme van de Maas. Binnenvaartschepen passeren en de watertaxi gaat nooit voorbij zonder ons te laten schom melen. Natuurlijk eten we aan dek. Behalve de wind en het klotsen van het water is er geen enkel geluid, hoewel we niet de enige be zoekers van de haven zijn. Nijlganzen maken zich op om de nacht door te brengen. Toch la ten we de warme deken van tevredenheid even van onze schouders glijden en nemen een kijkje aan de wal. Vlakbij, in Eethuis De Watertoren, klinken we op het eilandgevoel dat we hier gevonden hebben. Daarna laten we ons aan boord in slaap wiegen. De volgende ochtend komen weer heilzaam dobberend tot leven. De nijlganzen zijn ver dwenen en hebben plaatsgemaakt voor roeiers. In Rotterdam is de zondag geen rust dag. De scheepvaart gaat gewoon door en over de kade rennen ijverige hardlopers. De IJ veer VI is een prima uitvalsbasis voor stadse activiteiten en het centrum is met gemak lo pend te bereiken. Enkele tientallen meters ver derop is aanmeerplaats 21 voor de watertaxi. Wij gaan echter eerst ontbijten. Brood en be leg staan klaar. Wind, water, lucht en geen aarde. Dit is vrijheid. Het water daalt en vanaf onze boot zien we Rotterdam stij gen. In onze koffie schitteren kleine pret lichtjes van de zon die steeds hoger klimt. Blote voeten op het dek. We hebben niets meer te wensen. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl In de ruime keuken kun je prima koken. Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74