u mm :0M 27 reizen Joris Linssen reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 1 augustus 2009 ffiiim \'k' fsmmfmm voor de zon BuffVisor UV Beschrijf 'm eens? Type Kampar Red. Rood met vrolijk dessin. Mate riaal: de stof is van een speciale ve zel, die transpiratievocht van de huid naar de buitenlaag van de stof afvoert. Sneldrogend. Klepje van neopreen, dat onder meer ook voor duikerspakken wordt ge bruikt. Wat kost ie? 21,95 euro. Waar te koop? Bever Sport. Ook te kust en te keur via internet. Helpt ie tegen de zon? Zeker weten. Het materiaal zorgt voor verkoe ling, het klepje houdt de zon uit je ogen en je hebt stof genoeg om te voorkomen dat je nek verbrandt. Houdt UV-stralen voor 95 procent tegen, aldus de beschrijving. Zit heerlijk, plakt niet en kan zo in de was. Op 40 graden. Waar draag je 'm? Ideaal als je spor tief bezig bent: strandwandeling, op de fiets, op de golfbaan (als de etiquette het toestaat), bij jogging, nordic walking, tennis en noem maar op. Hoe staat ie? Kleurig, vlotjes. Kort om: sportief. Vooral voor 50-, maar ook voor hippe senioren. Waardering Papierstrooien hoedje Mayser panamahoed Beschrijf 'm eens? Overbekend mo del, vooral populair-in jagerskrin gen. Maar dan groen en van stof. Deze blauwgroene is aan de buiten kant van papierstro. De voering en de 'zweetrand' zijn van polyester. Made in China. Lichtgewicht. Wat kost ie? 6,90 euro. Waar te koop? H 8c M. Helpt ie tegen de zon? Ja, je bol zit prima in de schaduw, maar na een half uurtje in de volle zon gaat de binnenrand toch plakken. Niet ge schikt dus voor zweterige types en andere okselklotsers. Waar draag je 'm? Aan de water kant, op de camping, de boot, het terras. Waar je maar wilt. Aan het strand met een hawaïhemd eron der, word je al snel voor iemand uit de Heimat aangezien. Zeker als je een schepje bij je hebt. Hoe staat ie? Verdeelde reacties. „Leuk hoedje, ik heb ook zo iets." „Lekker vrolijk." (collega's). Maar ook: „Moetje nog douchen?" (ook een collega) en „Verder alles goed?" (mijn altijd vrolijke pomp bediende). Waardering ✓'✓V Beschrijf 'm eens? Mayser branco. Veelvoorkomend model. Echte pa nama. Met stoffen binnenrand en zwarte sierband aan de buiten kant. Handgemaakt. Gevlochten van gespleten palmbladeren. Kan tegen een paar regendruppels, maar een stevige bui zal het model beschadigen Wat kost ie? 79,90 euro. Er zijn ook aanzienlijk duurdere panama's. Waar te koop? In speciaalzaken voor hoeden en petten. Helpt ie tegen de zon? Uitstekend. De royale rand zorgt ook voor extra schaduw voor het gezicht. De binnenrand gaat niet plakken en omdat ie zo vederlicht is, merk je amper dat je 'm op hebt. Waar draag je 'm? Waar je maar wilt. Op straat, het terras, de tribu ne van de renbaan en liefst ook nog in je eigen tuin. Met een goed glas wijn binnen handbereik. Hoe staat ie? Elegant, of zoals een collega kernachtig reageerde: „Stijl vol, klassiek, zomers." Andere colle giale reacties: waarderende blik ken. „Tenminste een echte hoed" en „Past precies bij jou." Waardering Zakdoek Beschrijf 'm eens? Vierkante ka toenen lap, waar je neusvocht, zweet en tranen mee wegpoetst. Minimale maat: 35 x 35 centime ter, iets groter is handiger. Liefst schoon. Leg in elke punt een ste vige knoop en schuif'm op je bol. Wat kost ie? Peanuts, al zijn er ook prijzige exemplaren. Waar te koop? Kijk eens in het nachtkastje of bij het linnen goed. Of anders: warenhuis, tex tiel- of kledingzaak. Helpt ie tegen de zon? Ja, zeker als je dunbehaard bent. Maar je gaat op den duur toch zweten, tenzij je water bij de hand hebt om 'm af en toe te benatten. Waar draag je 'm? Liefst nergens, zelfs niet in je eigen achtertuin met hoge omheining. Alleen in uiterste nood dus, bijvoorbeeld op een onbewoond eiland zon der palmbomen of als schipbreu keling op een vlot Hoe staat ie? Van geen kanten. Reactie echtgenote: „Daar ga ik niet naast lopen." Waardering iv' *-• v grondpalen (6s ctn lan$) 16 planken voor zijkanten (iso cm x 10 cm) V planken voor zitting (16s x 15 cm) schroeven speelzand ZEVENMIJLSZOMER In sprookjespark de Efteling is het al tijd gezellig. Maar deze zomer is het er op vrijdag en zaterdag extra gezellig. Dan is de speelweide inge richt voor het 'Zinderende Muziek festival', met optredens van beken de artiesten. Vanavond (zaterdag) zingen Bastiaan Ragas, Edsilia Rom- bley en Belle Perez er hun liedjes. De avond begint met het Efteling Sprookjespopconcert. Kleintjes kunnen meezingen en -dansen met Roodkapje en Sneeuwwitje. De Efteling is gedurende de Zeven- mijlszomer geopend tot 21.00 uur, op zaterdag zelfs tot middernacht. www.efteling.nl HANS KLOK Ook in Ouwe hands Dierenpark in Rhenen hangt een magische sfeer. Daar kun je na melijk dagelijks illusionist Hans Klok (die van de wapperende ha ren) in actie zien. Speciaal voor Ouwehands Dierenpark zette hij een show in elkaar, natuurlijk met veelvuldig gebruik van de windma- chine. En uiteraard neem je ook even een kijkje bij de dieren. WORMENFILM Tussen de die ren bij Ouwehands zul je zeker geen worm vinden, tenzij ver mengd met het vogel- of vissen- voer. Voor een worm moet je naar de bioscoop. Daar ging deze week Sunshine Barry en de Discowormen in première. Deze animatiefilm gaat over worm Barry, die zijn droom om discoster te worden in vervulling probeert te laten gaan. De stem van Barry is ingesproken door zanger Jim Bakkum. Je hoort verder ook Sita en Yes-R. Leuk voor kinderen, ook vermakelijk voor ouders. CLINT EASTWOOD Na al die gezellige sprookjes, illusies en die ren, is het tijd voor iets ruigers, bij voorbeeld de film Cran Torino, die onlangs op dvd verscheen. Clint Eastwood produceerde en regis seerde de film en speelt ook de hoofdrol van Walt Kowalski. Na de dood van zijn vrouw wordt hij een norse, verzuurde man. Zijn enige lichtpunt is zijn auto, een Gran To rino 1972. Hij is Korea-veteraan en krijgt nota bene Koreanen als bu ren. Gaandeweg de film verandert zijn afkeer voor hen in vriend schap. Als ze worden bedreigd door een bende, staat hij op. Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: RADIO „Aan de radio ben ik al tijd al verslaafd geweest. In de auto of's avonds in bed praat er tenminste niemand doorheen. Ik slaap in met Radio 1, Met het oog op morgen. Naar Radio 1 luister ik eigenlijk altijd, 's Och tends luister ik naar Giel Beelen. Hij is heel snel en ad rem. 3FM heeft wel een probleem. Ik vind het leuk, maar ben natuurlijk veel te oud. Mijn dochters van 12,15 en ïSjaar vinden er geen klap aan. Ze vinden het een zen der voor oude lullen en luisteren liever naar Radio 538." WEEKBLADEN „Ik heb lang ge zocht naar hét tijdschrift, maar ik heb het niet kunnen vinden. Bij alles wat duidelijk voor een doelgroep is bedacht, haak ik af. De stukken in Vrij Nederland vind ik te lang en te droog, HP/De Tijd en Elsevier zijn te rechts, in Psychologie Magazine staat elke keer hetzelfde." KRANT .Mijn abonnement op NRC Next komt voort uit mijn haat-liefdeverhouding met de Volkskrant. Mijn ouders lazen die krant, dus ik ben ermee opge groeid. Toen het een kritiekloze LPF-bode werd, heb ik mijn lid maatschap boos opgezegd. Maar ik miste hem toch, dus twee jaar geleden heb ik het weer gepro beerd. Het bleek een Wildersma- gazine te zijn geworden." TELEVISIE „In tegenstelling tot televisie maken, ben ik niet verslaafd aan televisiekij ken. Ik ben bo vendien thuis niet de enige die bepaalt wat er op staat. Mijn dochters kijken naar meidendin- gen: Holland's Next Topmodel, Beauty the Nerd. Prima, maar ik ben er na vijf minuten op uit gekeken. Naar mijn eigen pro gramma's kijk ik wel. Ik krijg al tijd veel reacties op Hello Good bye en ik vind het blasé als ik het dan zelf niet heb gezien. Voor de tv laat ik me meevoeren en mijn emoties gaan. De profes sionele afstand die je tijdens de opnames hebt, is dan weg." INTERNET „Net als acht miljoen anderen heb ik een Hyvespagi- na, met 2.800 vrienden. Daarop wissel ik met kijkers van gedach ten. Je ziet elke ochtend de kijkcij fers, maar je hebt weinig feed back. Daar is internet een waan zinnig middel voor. Als we met de band hebben opgetreden, schrijven mensen de volgende dag hele verslagen. Daaruit blijkt dat je ze hebt weten te ra ken. Dat haal je anders alleen uit het applaus." Eline Besselink Presentator Joris Linssen. foto CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71