61 buitenland 'Britse organen voor Britten' Obama-moeheid We beginnen opnieuw Olieramp Noorwegen treft tientallen vogels Plegers van aanslag zijn mogelijk nog op Mallorca Xx„ O met 100°/o zekerheid leder zijn woonplezier iTlOPPBS Strijdig met EU-regels Cameraman RTL Kroatië ontslagen om tekst T-shirt Auto staat twee jaar verkeerd geparkeerd Tupperware is helemaal terug in VS Leger VS beschadigde Hangende Tuinen Protest tegen Poetin zaterdag 1 augustus 2009 OSLO - De olielekkage voor de kust van het zuidwesten van Noorwe gen heeft gisteren aan tientallen vogels het leven gekost. „Het is ver schrikkelijk. Er is een enorm aan tal dode vogels aangespoeld", zei een woordvoerder van het Noorse Wereld Natuur Fonds (WNF). Door een zware storm liep een schip 's nachts bij Langesund vast op de kust. Het heeft 1120 ton olie aan boord, wat volgens natuurbe schermers een rampzalige hoeveel heid is. „In 2007 is een keer 350 ton olie gelekt en toen duurde het een jaar eer dat was opgeruimd", aldus de zegsman. Het is onduide lijk hoeveel olie nu in zee is ge stroomd. De overheid doet er alles aan om te voorkomen dat de olie het strand bereikt. Zo worden er drij vende buffers op zee gelegd, die verspreiding van de olie moeten voorkomen. Ook wordt olie van het water gezogen. De voorzitter van het Noors Mi- lieuverbond spreekt in de krant Af- tonposten van de grootste olieramp in Noorwegen ooit. „Hoewel we eerder al grotere olie- lekken hadden, is dit een zeer ern stige. Dat komt doordat de olie in het betreffende gebied moeilijk op te ruimen is." Hij noemt de lekka ge funest voor de natuur. De olie spoelt aan op de kustlijn van de Noordzee in het zuiden van Noor wegen. Daar brengen veel mensen hun zomervakantie door. Aan boord van het vaartuig waren 23 mensen, van wie er zestien zijn geëvacueerd. De rest van het perso neel, onder wie de kapitein, wilde het schip niet verlaten. Reddings werkers vrezen dat de boot zal zin ken en hopen dat de bemanning voor die tijd van boord komt. Milieuramp Vrachtschip met 1.120 ton olie aan boord is voor de kust van Noorwegen ter hoogte van Langesund gezonken. Het schip lekt olie. NOOR WEGEN OslOB ZWEDEN Bedreigd gebied O O Langesund DENE MARKEN infoeraphic: CRW PALMA DE MALLORCA - De plegers van de autobomaanslag op Mallor ca, bevinden zich vermoedelijk nog op dit Spaande eiland. De veiligheidsdiensten hebben controles op luchthavens en ha vens aangescherpt om de identi teit vast te stellen van iedereen die Mallorca wil verlaten. Volgens de Spaanse nieuwszender ABC zoekt de politie naar twee mensen die de bom zouden hebben geplaatst. Het ministerie van Binnenlandse Zaken publiceerde zes foto's van mensen die mogelijk achter het re cente offensief van de Baskische terreurbeweging ETA zitten. Donderdag kwamen twee officie ren van de militaire politie om toen een bom ontplofte onder hun patrouillewagen bij een kazer ne van de Guardia Civil in de bad plaats Palmanova op Mallorca. De slachtoffers zijn gisteren herdacht in de kathedraal van de stad Palma de Mallorca. tot 2S°/o korting op de hele collectie Morres Wonen is opnieuw begonnen. Een nieuwe start. Een nieuw begin. Met 100 jaar ervaring. Met 10O procent zekerïïeid. En met aanbiedingen die u niet mag missen. Zo krijgt u tot 25 korting op de gehele collectie. En tot en met 30 augustus houden we ook nog opruiming met kortingen tot wel 70 Als u thuis ook op nieuw wilt beginnen, kom dan snel bij ons langs. WOMEN Hulst (Zeeuws Vlaanderen) a Alle dagen open van 10 tot 18 uur s Industrieterrein Tol-Morres a Industrieweg 2 n 4561 GH Hulst a Tel.: 0114 - 388 388 n Mail mfo@morres.nl s Deze actie loopt t/m 30 augustus 2009 Buitenlanders kunnen als ze par ticulier verzekerd zijn in Groot-Brittannië een orgaan transplantatie krijgen. Zij passe ren daarmee echter Britten op de wachtlijst. Per jaar overlijden duizend Britten die op een or gaantransplantatie wachten. LONDEN - Mensen die geen Brits staatsburger en particulier verze kerd zijn, moeten worden uitgeslo ten van orgaantransplantaties. Dat. geldt ook voor mensen uit EU-lid- staten, zelfs als die tijdelijk in Groot-Brittannië wonen en wer ken. Dat adviseert oud-voorzitter van de Organ donation taskforce Elisabeth Buggins de regering. Patiënten komen volgens het ad vies alleen nog voor een transplan tatie in aanmerking als zij zich con formeren aan de regels van de Na tional Health Service (NHS, natio naal ziekenfonds), en ook op de wachtlijsten voor transplantaties worden geplaatst. Minister Ann. Keen (Gezondheidszorg) heeft la ten weten het advies over te ne men. Buggins erkent dat haar ideeën in strijd zijn met EU-regels. Die zeg gen dat burgers uit EU-landen in Groot-Brittannië recht hebben op gezondheidszorg, inclusief een transplantatie. Begin dit jaar ontstond grote op schudding toen bleek dat particu lier verzekerde buitenlanders in Britse ziekenhuizen lever- en nier transplantaties ondergingen, waar bij organen werden gebruikt van Britse staatsburgers. De commotie was zo groot omdat in Groot-Brit tannië momenteel 8054 burgers op een wachtlijst voor een trans plantatie staan. Per jaar overlijden duizend op een transplantatie wachtende Britten. ZAGREB MOSKOU - Leden van de oproerpoli- boden betoging. In de Russische tie arresteren in het centrum van hoofdstad werd gisteren gedemon- Moskou een deelnemer aan een ver- streerd tegen het economische be- door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - „All Obama, all the time." Dat was het recept van het Witte Huis om na ruim 40 jaar vol mislukte pogingen eindelijk het Amerikaanse gezondheidsstelsel op de schop te nemen. Obama's persoonlijke populariteit leek het belangrijkste wapen om sceptici te overtuigen van de noodzaak van hervormingen. Het Congres leek er klaar voor. Het is anders gelopen. Obama wil de voor augustus de hervormin gen door het Congres loodsen, maar de plannen zijn vastgelopen. De nieuwe deadline ligt nu 'ergens in het najaar'. De strategie van het Witte Huis om Obama non-stop te laten pleiten voor de hervormin gen - via een primetime persconfe rentie, optredens in het land en tal loze interviews - heeft averechts gewerkt. Obama's populariteit is aanzienlijk gedaald: van 68 pro cent naar nu 54 procent. George W. Bush was op hetzelfde mo ment in zijn presidentschap popu lairder. „Dit is een president die toe is aan een vakantie", merkte de Democra tische opiniepeiler Peter Hart al op. Uit onderzoeken blijkt dat kie zers de initiatieven vanuit het Wit te Huis amper nog kunnen behap pen. In zes maanden tijd introdu ceerde Obama economische stimu leringsmaatregelen van bijna 800 Een cameraman van televisiezen der RTL-Kroatië is onder druk van de nieuwe Kroatische minister-pre sident Jadranka Kosor op staande voet ontslagen wegens een tekst op zijn T-shirt. Bij opnames tijdens een kabinets- HILDESHEIM In het Duitse Hildesheim keek een man deze week in de garage die hij al jaren niet gebruikt. Tot zijn ver bazing stond er de auto van zijn 80-jarige buurvrouw in. Twee jaar geleden zette een garagebedrijf de auto na een onderhoudsbeurt te rug in haar garage. De vrouw vond de auto niet en deed aangifte van diefstal. Nu blijkt dat de auto in de verkeerde garage stond. zitting droeg Ivan Cvirn een T-shirt met het opschrift 'I don't need sex, the government fucks me every day' ('Ik heb geen sex no- dig, de regering naait me elke dag'). De premier zei tegen de camera- NEW YORK De Tupperware-party's zijn hele maal terug in de VS. Door de ergste recessie sinds de crisis van de jaren dertig proberen vrouwen op alle mogelijke manieren geld te verdie nen. Het geven van Tupperwa re-party's is zo'n manier. Doordat vrouwen hierbij hun eigen tijd kunnen indelen is het werk ook ge schikt voor vróuwen die een baan en/of kinderen hebben. man dat ze „zulke dingen" niet tole reert. Ze gaf een regeringsfotograaf opdracht een foto van Cvirn te ma ken en stuurde hem de zaal uit. De leiding van RTL deelde de came raman daarop mee dat hij een ande re baan kon gaan zoeken. BAGDAD Het Amerikaanse leger heeft grote schade toegebracht aan de Hangen de Tuinen van Babyion door er een legerbasis te vestigen. Dat stelt de Unesco, de VN-organisatie voor cul tuur, in een gisteren gepubliceerd rapport. De Hangende Tuinen date ren uit de zesde eeuw voor Chris tus. Palen met prikkeldraad bescha digden onder meer muren van de toeristische trekpleister bij Bagdad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6