agenda 4 Naar Goesof verder agenda zaterdag 1 augustus 2009 Zomergast veen. „We doen het niet alleen om dat het goedkoper is, maar vooral omdat het zo veel leuker is dan ge woon de trein te pakken, zegt Ste fan. Op de heenweg is alles in ie der geval goed gelopen. De jon gens zijn om 8.00 uur vertrokken en kwamen dezelfde avond rond 21.00 uur in Westkapelle aan. Als ze Hoogeveen halen dan heb ben ze nog drie weken vakantie. Daarna begint voor David de mid delbare school weer. Stefan begint na de vakantie als eerstejaars bouwkunde. Aangezien het al 13.00 uur is als ik ze oppik hebben ze nog een lange weg te gaan. Waarschijnlijk komt het wel goed: terwijl ik de snelweg weer op rij staan de twee jongens al weer vol goede moed met hun duim omhoog. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 1 AUGUSTUS Nisse Jumpin'de Weel: Naast springsport is er van alles te bele ven. Ridders verzorgen 's middags work shops zwaardvechten en rijden een toer nooi, er zijn alpaca's, falabella's met veu lentjes en er is er een zomerfair. Nisse, Brilletjesdijk 2, wedstrijdterrein Weelruiters, 9.00- 21.00 uur; Doel Scheldewijdingsfeesten. Bands treden 's middags op bij het festivalDuimen voor Doel'. Doel, Binnenplein Ontmoe tingscentrum De Dooien Vlissingen Kermis op de Nieuwendijk, vanaf 12.00 uur. Renesse Bezichtigen Jacobskerk, foto- en schilde rijenexpositie en beklimmen toren, 10.00-13.00 uur. Grijpskerke Verkoop van alle soorten zelfgemaakte ar tikelen op de Hobbymarkt. Er zijn diverse workshops en er is een overzichts tentoonstelling van de kunst- en cultuur route. Dorpshuis, 10:00- 17:00 uur. Serooskerke Kunst- en cultuurroute op Midden Wal cheren. Van 10.00-17.00 uur tonen zo'n veertig kunstenaars hun werk op diverse locaties in Serooskerke en Grijpskerke. Per fiets is het traject makkelijk te volgen. Bezoek is gratis, info: www.kcrmw.nl Vrouwenpolder Beach Volleyball Circuit op het strand. Van 10.00-17.00 uur. Goes Poppenhuismiddag in het Ambachtscen trum van de Hollandsche Hoeve. Er staan veej poppenhuizen van Zeeuwse hobbyis ten. Ook is er een demonstratie poppen- schoentjes maken en er zijn workshops. Ambachtscentrum, 13.00-16.30 uur; Grijpskerke Digna Blauw geeft een keramiekdemon- stratie in boerderijgalerie de Osseberg. 14.00-17.00 uur; Serooskerke (Schouwen) Serooskerkse Dag met diverse optredens, braderie, kinderspelletjes en streekgerech- ten van 9.00 tot 16.00 uur. Ouwerkerk Foxtrot, wals, rumba: dansavond in het dorpshuis van Ouwerkerk, 20.30 uur. O Oosterland Kroaiedurpse Dag met braderie, kinder vrijmarkt, mosselen eten en kunsttaxa ties. Na afloop barbecue en optreden Rink in dorpshuis. Van 10 tot 2.00 uur. Dreischor Wijnfeest met optredens van Saskia en Serge, pianist Joop Kort en de band Air- pulse en proeven van Zeeuwse zilte zalig heden. Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor, van 14.00 tot 22.00 uur. Aagtekerke Samen zingen uit de bundel, met medewerking van organist Henriëtte de Bat-van Maelsaeke en Mannen Ensem ble. Dorpskerk, 20.00uur. Kerkbezichtiging De 19e eeuwse dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland is op zaterdagen te bezichti gen. Nieuwland, 12.00 tot 16.00 uur Kapelle Beklimmen van de toren van de hervorm de kerk in Kapelle. 13.00 tot 17.00 uur. Aagtekerke Dorpskerk open voor bezichtiging. Te vens foto-expositie over klederdracht. Vlissingen Rondvaart over Westerschelde, Tweede Binnenhaven, 14.00 uur (ook op zondag). ZONDAG 2 AUGUSTUS Nisse Laatste springdag van Jumpin\' de Weel. Festival voor liefhebbers van elektro, hou se, trance en techno, er zijn twee podia met DJ's als de Zeeuwse Goldiva, juan Sanchez, Di Stefano, Sarien, Niek en Kick- mansch. Eerste binnenhaven, Vlissingen, aanvang 14.00 uur. Het festival gaat door tot mid dernacht. Tickets aan de kassa 15 euro, voorverkoop 12,50 euro. Renesse Straatmuziek: Dinges Zo centrum, 15 tot 19 uur. gen lang samen met vijftien vrien den op de camping gestaan. Voor zowel Stefan als David was dit de eerste keer dat ze in Zeeland op vakantie zijn geweest. Gelukkig is het allemaal goed bevallen. Ze hebben genoten van de drie Zeeuwse klassiekers: de zon, de zee en het strand. „We zijn eigen lijk vooral met z'n allen uitgegaan of we zijn lekker gaan zwemmen", zegt David. De jongens hebben geluk gehad met het weer. Van de regen van de afgelopen weken hebben ze wei nig gemerkt. ,,'s Ochtends was het vaak be wolkt, maar het trok altijd wel weer open", vult Stefan aan. Nu de vakantie voorbij is proberen ze, als enige van hun vrienden groep, terug te liften naar Hooge- Zierikzee Kunstwandeling langs ateliers en galerie ën. info: www.kunstwandeling.nl. 12.00-17.00 uur. Ritthem Rondleiding van 2 uur Fort Rammekens en langs schor olv. IVN-gids. Start 14 uur. Renesse Kindervertier met springkussen, schmin ken, ballonnen modelleren en kinderthea ter. Lokatie: grasveld bij de kerk, 14.00 tot 18.00 uur. Theater om 17.30 uur. Sluis Rondleidingen Struisvogelboerderij Mon- nikenwerve,, Hogeweg 1, 10:30 - 17 uur. (ook op zaterdag) PODIUM ZATERDAG 1 AUGUSTUS Vlissingen Groove to Chill: PASPOORT Namen: Stefan Mulder (links) en David Bouwman (rechts). Leeftijd: 18 17 Beroep: Student scholier Nationaliteit: Nederlands Woonplaats: Hoogeveen door Thomas Kleinveld Oostkapelle Spreekuur schelpen en strandvondsten. Museum Terra Maris, 10.30-12.30 uur. Vlissingen Nakermis op Nieuwendijk, vanaf 12 uur. Vlissingen Demonstratiedag Cruzbike, Bikestepper, en Trikke. De Kanovijver, 11.00- 17 uur. Vrouwenpolder Beach Volleyball Circuit op het strand. Van 10.00-17.00 uur. Als ik Stefan en David tegen kom staan ze te liften bij de Mortiere in Middel burg. Waar ze heen moeten? „Naar Goes, of verder." Uiteinde lijk moeten ze helemaal naar het Drentse Hoogeveen, bijna driehon derd kilometer verder. De jongens zijn namelijk op weg naar huis vanuit Westkapelle. Ze hebben er dus al 15 kilometer achter de rug. In Westkapelle hebben ze tien da Een spannende dag waarop alle finalisten de sportieve strijd met elkaar aangaan. Nisse, Brilletjesdijk 2, wedstrijdterrein Weelruiters, 9.00- 18.00 uur; Doel Scheldewijdingsfeesten: vanaf 10.00 uur optredens, rommelmarkt, exposities, om 14.00 uur maken Beverse reuzen een rondgang, 15.00 uur Scheldewijdingsmis met aansluitend herdenking, bootwijding en vlootshouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44