Zeeland op vakantie 3 o Kunst in galerie en open lucht Ambachtelijke smederij zaterdag 1 augustus 2009 rijk dat vaste gasten in het zonnetje wor den gezet. „Zulke gasten zijn de beste ambassadeurs die er zijn." Dit komt doordat veel vakantiegangers via mond-tot-mond-reclame naar dorp jes zoals Oostkapelle komen, legt zij uit. Volgens Gussenhoven kunnen alleen de bezoekers zelf het gevoel van een bepaal de vakantie uitleggen aan andere men sen. - Uit interviews met verschillende langtij- dige bezoekers van Zeeland komen er bepaalde redenen voor het herhaalde be zoek vaak naar voren. Zo melden bijna alle trouwe gasten dat het vakantieoord een 'tweede thuis' is geworden. Zij vin den het een geruststellend idee om te weten waar zij naar toe op vakantie gaan. De plaats kennen ze goed en ze kunnen overal de weg vinden. Ook wordt er vaak een bepaalde hechte vriendenkring gecreëerd op hun vakan tieplaats. De families nemen vrienden en familie van hun eigen woonplaats mee of breng en al jaren met andere gasten op de cam ping of in het hotel door. Mevrouw Boogaard, eigenares van mi ni-camping 'Charlottenburg', heeft dit jaar de camping overgenomen waar fa milie Kortes uit Amersfoort al 30 jaar komt. Volgens Boogaard komen men sen zolang naar dezelfde plek door de ge zelligheid onder elkaar op de plek. „Er komt een vaste ploeg. Zij trekken naar elkaar toe en hebben iets speciaals met elkaar", legt Boogaard uit. Opval lend is dat verschillende terugkomende gasten vertellen dat zij ook elk jaar op dezelfde plek of in dezelfde kamer wil len verblijven. Het is moeilijk om aan te wijzen wat het precies is dat families jaren en jaren terugkomen naar dezelfde plek. Wel zijn de geïnterviewde gasten allemaal even positief over hun jaarlijkse en niet één gast vindt het saai worden op hun favoriete vakantieplek. Familie Urhahn en Spies samen 75 jaar in Oostkapelle De echtparen Urhahn en Spies zijn gisterochtend samen gehul digd in het Hotel Grand-café restaurant Anno Nu. Het echtpaar Urhahn komt nu voor het 45e jaar in Oostkapelle. „Als wij aankomen in Oostkapelle krijgen wij het gevoel van thuiskomen", aldus Claus Urhahn (66) uit het Duitse Essen. Hij is samen met zijn vrouw, Doris Urhahn (67), deze zomer weer in Oostkapelle. Me neer Urhahn: „Wij gaan al lang op vakantie naar Oostkapelle, verblijven in dezelfde kamer en huren ook elk jaar een strandcabine. Het is fijn om te weten waar je terechtkomt." Van de twee tot drie weken dat familie Urhahn in Oostkapelle doorbrengt, is ze elk jaar minstens een week samen met het echtpaar Spies uit Gevels- berg. Horst (79) en Irmgard (79) Spies komen al dertig jaar in Oostkapelle op vakantie. Het echtpaar Urhahn geniet van het strand. Samen lopen ze soms langs de kust naar Domburg. Hun zoon gaat dikwijls naar Oostkapel le op vakantie. Ook de dochter en kleinkinderen van familie Urhahn ko men inmiddels zelf naar Oostkapelle om hun vakantie door te brengen. De echtparen vinden het niet saai worden om Oostkapelle te bezoeken. Me neer Urhahn: „Het gevoel van een tweede thuis krijg je niet zomaar ergens anders." Daarbij vinden ze het heerlijk rustig in Oostkapelle en genieten ze van de luxe om dichtbij steden zoals Goes en Zierikzee te verblijven. De families Urhahn (links) en Spies pikken een terrasje. foto Lex de Meester Familie Kortes 30 jaar in Meliskerke Het echtpaar Kortes op de camping. foto Lex de Meester Het blijft gewoon aantrekkelijk", zegt lelie Jaene Kortes (59) uit Amersfoort. Samen met haar man staat zij nu 30 jaar op mi ni-camping Charlottenburg in Meliskerke. Zij hebben erover nagedacht om te verhuizen naar Meliskerke. Dit hebben ze niet gedaan uit praktische redenen. Wel zijn zij naar de plek blijven komen om vakantie te vieren. Vroeger gingen zij met hun drie kinderen naar de camping. Nu viert me vrouw Kortes vakantie met haar man en hond. Ook hun dochter staat deze zomer zelfstandig op de camping. Hun zoon heeft de camping ook een paar jaar achter elkaar bezocht. Mevrouw Kortes: „De ruimte, de stilte, het fietsen; wij kunnen hier hele maal tot rust komen." Zij vindt het niet eenzijdig om voor een lange tijd naar dezelfde plek op vakantie te gaan. Integendeel: „Elke vakantie is er weer van alles veranderd, we komen nieuwe plekjes tegen en ontmoeten nieuwe mensen." Het echtpaar is liefhebber van de zee, maar ligt niet dagen lang te zonnen op het strand. De twee fietsen liever langs de kust of maken wandelingen langs de kust. Andere vakantieoorden trekken wel de aandacht van me vrouw Kortes en zij maakt dus ook plannen om deze plekken te bezoeken. „Dat doen wij gewoon in het voorjaar." MIDDELBURG - Kunstgaleries in Middelburg organiseren iedere eer ste zondag van de maand een kunstroute. Ook morgen kunt u bij 46 galerieën terecht. Buiten de normale kunstroute staat er morgen ook een kunst markt op het Abdijplein. De markt, genaamd 'Kunst in de open lucht' is geopend tussen 11.00 en 17.00 uur. U herkent de deelnemers aan de blauwe gevelvlag met het K&C lo go. Er is een ook folder met het programma die verkrijgbaar is bij de VW's op Walcheren. Een over zicht van alle deelnemers aan de kunstroute kunt u vinden op inter net. www.kunstroutemiddelburg.nl www.pzc.nl/zomerkrant 1 :~<tè i Wtesal V' M g* i ACTIVITEITEN Wie wat en waar: alle evenementen op een rij. UIT ETEN Lamsoor of pizza: u vindt het hier. STEM OP DE ZOMERHIT GEEF UW TIPS DOOR Zet uw foto in het album Zome»- 2009 GROEDE - Bij het Vlaemsche Erf goed in Groede demonstreert een smid vandaag verschillende am bachtelijke activiteiten. De demon straties vinden plaats tussen 13.00 en 16.30 uur. Het Vlaemsche Erfgoed probeert Zeeuwse tradities uit de eerste helft van de vorige eeuw levend te houden. De smederij is een au thentiek gebouw dat steen voor steen vanuit Cadzand naar Groede is gebracht. De smid gebruikt dan ook nog de traditionele brandstof en het gereedschap. U vindt het Vlaemsche Erfgoed aan de Slijk straat 10 in Groede. Voor meer in formatie kunt u het Erfgoed telefo nisch bereiken via 0117-372414. www.het-vlaemsche-erfgoed.nl Neem eens-een pontje! Hop per fiets de Zeeuwse eilanden over M en geniet van de wind door je haren op het water en op het land. 0nt<^e'c nu de diversiteit van het Zeeuwse landschap met de volgende arrangementen- 'Rondje Westerschelde' 'Er op uit naar Zuid-Beveland' 'Uitwaaien op Zeeuws-Vlaanderen' Voor meer informatie en boekingen kijk op; www.vwzeetand.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43