- 292,- zeeland 13 Bij speeltuin Lammerenburg is de wespenplaag allang begonnen /BB2Ü IpfÉP Stad strand in Lissabon Beperking gebruikelijk in Zeeland commentaar Holland International Vragen over communicatie hulpverleners KEUKEN KANPIOEN IS STEïNHAUS 4F I zaterdag 1 augustus 2009 VLISSINGEN - Als er inderdaad een wespenplaag aan komt, heeft vooral de recreatiebranche daar last van. Overal waar mensen samenkomen en zoetigheid ver kocht wordt, eigenlijk. Speeltuin Lammerenburg in Vlissingen merkt het nu al. „We hebben veel meer last van wespen dan andere ja ren", zegt beheerder Ko Koppejan. „Vooral als kinde ren hier een ijsje eten of limonade drinken, is het echt een probleem. Dan zitten er gelijk wespen bo venop. Het verschilt wel per dag, als de temperatuur stijgt, komen ze. Vorige week was het echt even heel erg. Gelukkig zijn nog niet veel kinderen gestoken. Wel een paar, daar hebben we dan wel een speciaal zalfje voor. Maar ze zijn er wel bang voor, sommige kinderen blijven daarom weg." Een wespennest heeft Koppejan nog niet kunnen vin den. „Waar ze precies vandaan komen, weten we niet, dus het is lastig om er iets aan te doen. Het eni ge wat we nu kunnen, is de kinderen waarschuwen dat ze goed moeten opletten als ze een ijsje eten en ze een rietje bij de limonade geven. Want als je er eentje in je mond krijgt, is het goed mis." Lissabon 2 nachten Htl. Borges Estoril 1 nacht Htl. Lido*** inlijf lisboa Prijs ab.v. 2 pers, vervoer van Lissabon naar Estoril niet inbegrepen, tertrek in sept en ofct Vraag Exclusief bij uw reisbureau. sr de voorwaarden De meest voorkomende wespen zijn de gewone wesp (Vespula Vulgaris) en de Duitse wesp (Vespula Germanica). Omdat deze twee soorten van zoetigheid houden, worden ze ook wel limonadewespen genoemd. De angel De 2,6 mm lange angel bevindt zich aan het achterlijf. Na de steek blijft de (gladde) angel in de regel niet, zoals bij een bijensteek steken. Daardoor kan een wesp meerdere malen steken. Wespensteek Een steek geeft plaatselijk een pijnlijke zwelling. Koeling d.m.v. ijs, verdunde ammonia of azijn geeft snel verlichting. Wie allergisch is voor wespen, moet z.s.m. door een arts behandeld worden. Jaarlijks meldden zich in Nederland naar schatting rond de twintigduizend mensen bij een huisarts of Eerste Hulppost na een steek. Doden door wespen, bijen en horzels (In Nederland) Nesten Wespen bouwen hun nesten op beschutte plaatsen. Dat kan ook onder de grond zijn. Een nest is vaak zo groot als een voetbal en kan een volk van zo'n 12.000 dieren bevatten. De koningin kan per seizoen tot ca. 50.000 eieren leggen. a Laat kinderen met rietjes drinken, li Maak de nest openingen niet dicht, is Gebruik geen parfum. ANP/AFP bron WP/CBS Studenten met een gees telijke of lichamelijke beperking ondervinden belemmeringen in het hoger onderwijs. Het gisteren gepubliceerde rapport 'Stude ren met een functiebeperking' van het ministerie van Onder wijs geeft goed inzicht in de problematiek. De onderzoekers constateren dat studenten met een handicap in het hbo vaker hun opleiding voortijdig afbre ken dan hbo'ers zonder handi cap. Dat is opvallend, want in het wetenschappelijk onder wijs is dat niet het geval. Aangezien een kwart van de on dervraagde studenten gezond heidsklachten heeft, is er alle aanleiding om iets aan dit pro bleem te doen. In het rapport is een reeks aanbevelingen opge nomen. Het zou zonde zijn als die in een bureaula verdwijnen. Het rapport verdient een ade quate vertaling naar wettelijke regels. Op die wettelijke verta ling hoeven de onderwijsinstel lingen uiteraard niet te wach ten. Uit het onderzoek blijkt dat sommige instellingen er veel aan doen om studenten met een beperking adequaat te begeleiden. Dat moet een aan sporing zijn voor instellingen die het op dit terrein wat heb ben laten lieren. MIDDELBURG - De Partij voor Zee land vreest dat het ontbreken van communicatie tussen hulpverle ners aan weerszijden van de gréns, mensenlevens gaat kosten. In vra gen aan het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland dringt de PvZ er op aan dat de minister over dit probleem wordt aange sproken. De systemen die Neder landse en Vlaamse hulpverleners gebruiken kunnen nog niet aan el kaar gekoppeld worden. Dat komt nog wel, maar dat gaat de PvZ niet snel genoeg. Het gebeurt regelma tig dat Belgische en Nederlandse hulpverleners samen moeten wer ken. Dqar hoort, zegt de PvZ, goe de communicatie bij. AIRTOUR Bijzondere en historische vliegtuigen landen dit weekend in Arnemuiden. Vul het album op www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Alle video's van de PZC op een rij: www.pzc.nf/video - 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. De koningin wordt max. 20 mm groot, de werkster ca. 14 mm. Doen en niet doen Houd kinderen - met snoepgoed - uit de buurt van het wespennest. Q Zorg dat gemorst drinken en zoe tigheid direct opgeruimd worden. Glazen met drankjes bij voorkeur afdekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3