Tribune bij AZ drukbezet psv wi| te§en vvv aan Jol geeft moeilijke 30|spo zelfvertrouwen werken Eredivisiedebuut voor Darley bij Feyenoord Schumacher traint in oude Ferrari zaterdag 1 augustus 2009 MUGELLO-Michael Schumacher draaide giste- deed dat in een Ferrari waarmee in 2007 het vangt hij bij Ferrari Felipe Massa, die na een wonderbaarlijk snel van zijn verwondingen en ren op de thuisbaan van Ferrari in Mugello wereldkampioenschap werd gereden. ernstig incident vorige week bij de Grote Prijs zal hij geen blijvende nadelen van zijn crash zijn eerste trainingsrondjes. De 40-jarige Duit- De zevenvoudig wereldkampioen stopte na de van Hongarije is uitgeschakeld. Het is echter ondervinden. De optimistische Massa zou ser, die volgende maand voor de Italiaanse Grote Prijs van Brazilië op 22 oktober 2006 de vraag of de Brazilaan lang uit de strijd zal zelfs speculeren over een terugkeer in - uitge- renstal zijn rentree maakt in de Formule 1, met racen. Vanaf 23 augustus in Valencia ver- zijn. Volgens zijn persoonlijke arts herstelt hij rekend - Valencia. foto Lorenzo Galassi door Ruud Ramler ALKMAAR - Op het kunstgras van Heracles maakt Ronald Koeman vanavond zijn rentree in de eredi visie. De lastigste keuzes heeft de nieuwe trainer van landskam pioen AZ dan al gemaakt. Want de bezetting van spelers in clubkos tuum op de tribune is nagenoeg van eenzelfde volume als de be schikbare plaatsen voor invallers op de bank. De mogelijke veranderingen in de basis die Koeman gisteren na de tweede besloten training op kunst gras aankondigde, sluimerden al langer in het hoofd van de trainer. Welke kant de aanpassingen op gaan valt na de galavoorstelling die ROTTERDAM - Darley Ramon Tor res debuteert morgen in de eredivi sie. De Braziliaanse doelman (19) krijgt bij de Feyenoord de voor keur boven de weer fitte routinier Rob van Dijk. De andere selectie keeper Erwin Mulder, aanvanke lijk eerste keus bij de Rotterdam mers, is door een spierscheuring nog een maand uitgeschakeld. „Darley heeft het de afgelopen we ken goed gedaan", zegt Mario Been. „In potentie is het een heel goede keeper. Ik ben benieuwd hoe hij het nu in een volle Kuip onder druk gaat doen." Door de goede ontwikkeling van Darley, af komstig van Atletico Mineiro, tegen Heerenveen de Johan Cruijff Schaal opleverde lastig in te schat ten. Mogelijk dat Ragnar Klavan achterin een kans krijgt tegen zijn oude club. De Est is volledig her steld van een blindedarmoperatie en maakte indruk bij zijn rentree in Jong AZ. Met zijn speelstijl zou Klavan voor iets meer realisme kunnen zorgen in de verdediging die wat Koeman betreft nog te veel kansen weg geeft. Het ligt meer voor de hand dat Moussa Dembele vanavond in de basis start. De Belg is na een kwak kelende voorbereiding helemaal fit. Toch is hij niet een absoluut ze- kerheidje. „Gezien de huidige ont wikkelingen moet hij er rekening mee houden dat hij zijn plaats heeft Feyenoord de zoektocht naar een ervaren opvolger voor de afge dankte Henk Timmer voorlopig ge staakt. „Dat is bij ons nu niet meer aan de orde", bevestigde Been. Achter het meespelen van Giovan ni van Bronckhorst staat nog een vraagteken. Been: „Hij heeft wat vocht in zijn knie, maar dat is te verwaarlozen. Als hij zaterdag mee kan trainen, speelt hij tegen NEC." Tim de Cler moet dan genoegen nemen met een plaats op de bank. Opstelling Feyenoord: Darley' Da- ni Fernandez, Vlaar, Bahia, Van Bronckhorst' El Ahmadi, Tomas- son, Fer' Wijnaldum, Makaay en Cissé. weer terug moet verdienen." De trainer doelt daarmee vooral op de progressie van Jeremain Lens en Brett Holman die het terugbren gen van Dembele mogelijk vertra gen. Dat nagenoeg dezelfde selec tie vorig seizoen het vaakst in de eredivisie de nul hield vertroebelt de blik van Koeman niet. „Het ge luk van een grote keeper kan soms een belangrijke factor zijn. Ik heb het bij PSV ook meegemaakt dat Gomes goede vrienden was met de paal." Als AZ vooruit wil zal er achterin een brok beton tussen de ideale schoonzonen moeten wor den gemetseld. „Maar voor de prijs die AZ wil en kan betalen is het nog niet zo eenvoudig directe zekerheid aan te schaffen." Darley Ramon Torres EINDHOVEN - Drie dagen na de sei zoensopening tegen Cherno More Varna (een nipte 1-0-overwin- ning) moet PSV het eerste compe titieduel afwerken. Met VW-Ven- lo wacht het team van trainer Fred Rutten een aantrekkelijke oppo nent. De promovendus lijkt een ideale tegenstander om td werken aan het zelfvertrouwen dat bij PSV mondjesmaat aan het groeien is. Rutten was redelijk tevreden over de Europese prestatie van donder dag. „De eigen organisatie stond goed, we vertonen steeds minder slordigheidjes. In het begin van de voorbereiding waren we nog niet zover. De spelers beginnen langr door Thomas Rijsman AMSTERDAM - Ajax wacht morgen een zware seizoensopening. De ploeg van Martin Jol gaat op be zoek bij FC Groningen. „Ik was lie ver thuis begonnen." Behalve Gabri en reservedoelman Jeroen Verhoeven is iedereen fit bij Ajax. Trainer Martin Jol kan uit dertig spelers kiezen. Demy de Zeeuw, die lichtgeblesseerd van AZ werd overgenomen, kan spe len. Ook de andere aankoop, verde diger Thimothée Atouba die van HSV overkwam, sloot onlan gs pas aan bij de selectie. Inmiddels heeft hij zijn conditionele achterstand bijna ingehaald. De kans dat hij te gen FC Groningen start lijkt echter zaam het begrip 'ondergrens van presteren' te begrijpen", bespeurt hij vooruitgang. De geringe pro ductie interesseert hem minder. „Zolang we kansen blijven creë ren, geloof ik dat het scoren van zelf zal komen. Wat je ons kunt verwijten, is dat we tegen Cherno More na rust te ver terugvielen in het speltempo." Tegen VW maakt Stanislav Mano- lev mogelijk zijn debuut voor PSV. De Bulgaarse verdediger moet don derdag waarschijnlijk ook opdra ven, omdat Jan Kromkamp het uit- duel tegen Cherno More aan zich voorbij wil laten gaan, aangezien er op kunstgras wordt gespeeld. klein. Jol: „Atouba wordt steeds fit ter. Het moment dat hij kan star ten, is niet ver weg. We zien wel hoe ver weg dat is." Atouba is ge haald als vervanger voor de naar Arsenal vertrokken Belg Thomas Vermaelen. Waar de aanval van Ajax veel lof oogstte in de voorbereiding, blijkt de verdediging weer eens het voor naamste zorgenkindje. Tijdens het Amsterdam Tournament kreeg Ajax in twee wedstrijden zes doel punten tegen. Atouba speelde toen niet mee en zijn inbreng kan Ajax achterin meer zekerheid bie den. Jol: „Atouba houdt de rust. Hij is ook een ander type dan bij voorbeeld Jan Vertonghen, die m.eer aanvallend is ingesteld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32