Stappen op kosten baas 8 en 9 31 Jongeren controleren voor VWA schenkbeleid Eerste gewonden busongeluk arriveren vandaag in Nederland 'Amerikaanse economie gaat weer groeien' Wespen overspoelen Zeeland en verder A3 on rayrfionclo Jersey WALCHEREN Droog en zonnig 25° Wereldwijde Week van de Borstvoeding Voor Sir Bobby Robson deed iedereen twee stappen extra ZATERDAG 1 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 179 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Jarenlang in Zeeland op vakantie Het is tijd voor- kapucijners! In een bugracer crossen bij Kortgene washington - De Amerikaanse economie is in het tweede kwar taal van dit jaar veel minder ge krompen dan in het halfjaar er voor. Veel experts voorzien dan ook op korte termijn een voorzich tige terugkeer van de groei. „De bo dem is bereikt", stelt econoom Ru ben van Leeuwen van ABN Amro. In het tweede kwartaal kromp de Amerikaanse economie met t pro cent op jaarbasis. Daarmee kwam er een einde aan de vrije val van circa 6 procent in de twee voor gaande kwartalen. De daling was ook minder sterk dan analisten voorzagen. Zij hielden rekening met een achteruitgang van 1,5 pro cent in het tweede kwartaal. middelburg - Op diverse plaatsen in Zeeland lijkt sprake te zijn van een wespenplaag. Daarover komen veel klachten binnen bij de ge meentebesturen van Hulst, Terneu- zen, Vlissingen, Veere en Middel burg. Bij ongediertebestrijder Traas zijn er dit jaar al twee keer zo veel mel dingen binnen ten opzichte van de zomer van vorig jaar. De wes penplaag is het gevolg van de kou de en droge winter, die werd ge volgd door een warme en stabiele lente. Dat zijn ideale omstandighe den voor wespen om te overleven. pagina 2/3: de limonadewesp komt eraan! Goed dat de rechter optreedt tegenpiratensites 51% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8"711688 555547 Wespen zijn nuttige dieren reacties: 335 Jongeren gaan voor Voedsel en Waren Autoriteit na of geen alcohol wordt geschon ken aan minderjarigen. Er wordt flink gehesen wan neer Anneke (21) en Fem ke (21) in de kroeg zijn. Maar meer dan prik of een sapje is er voor hen niet bij. Anneke en Femke zijn twee van de vijftig jongeren die werken voor de Voedsel en Waren Autori teit (VWA). Ze behoren tot de groepjes jonge ren van 18 tot 24 jaar die in de weekenden en vakanties worden ingezet om onopvallend te contro leren of zwak alcoholische dran ken worden verkocht aan jongeren onder de zestien en sterke drank aan mensen onder de achttien. Bij twijfel wordt om een identiteitsbe wijs gevraagd. Geen bewijs is geen drank, pech gehad. In Renesse weten Anneke en Fem ke binnen enkele seconden met wat voor café ze van doen hebben. Anneke: „Géén sticker op het raam die zegt dat er aan minderja rigen geen alcohol wordt geschon ken, géén uitsmijters bij de deu ren, verschillende soorten sterke drank in het assortiment én groep jes jongeren die vast nog geen zes tien zijn. Hier moeten we goed op letten." Ze tuurt over haar colaglas naar zeven jongeren die bier bestel den. Verdacht, vindt ze. „Er is geen legitimatiebewijs aan te pas gekomen." Toch is het niet makke lijk om te vast te stellen dat een ca fé-eigenaar over de schreef gaat, vertelt Femke, „Hééft een kroeg zo wel een zwakke als sterke variant van een alcoholisch drankje, dan is niet te zien of een 17-jarige wel de goeie soort krijgt." Ze spitst haar oren wanneer een serveerster de bestelling opneemt van een jong ogend stelletje. „Passoa-jus mag je niet", zegt de serveerster tegen het meisje nadat ze haar id-bewijs on der ogen krijgt. „Maar Safari-7 Up mag je wel." Femke grijnst. „Waar schijnlijk gaat het om de zwakke variant." „Barpersoneel dat wordt betrapt krijgt een waarschuwing of een boete", vertelt Freek, senior controleur bij de VWA. „We trai nen de jongeren om onopvallend te werken. Dat wil zeggen: niet met de armen over elkaar rondkij ken, maar opgaan in de menigte. Het lijkt alsof ze een avondje op stap zijn, maar intussen houden ze de boel haarfijn in de gaten." Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 27; Sport: 29 t/m 35. Bijlagen: Zomer- krant, Spectrum, Reizen/ Wonen/Media met daarin Televisie: 44 t/m 47. den haag - De eerste van de buspassagiers die betrok ken waren bij het ongeluk aan de Spaanse Costa Brava, komen in de loop van de dag aan in Nederland. Dat meldde gisteren SOS-International. Bij het ongeluk kwa men zes Nederlanders om, onder wie vier mensen uit een groep van 16 licht verstandelijk gehandicapten van stichting Buitenhof in Gouda. In totaal raakten zo'n 39 mensen gewond, van wie elf zwaar, foto Olaf kraak/ANP pagina 4/5: 'paniek in de bus was enorm' 0118 410502 -*Arneville Vanaf September totaal vernieuwd en met Grand Café Raymondo 0118638456 grand café Stefano's V - 0118 441441 M- 0118 638456 G-0113 230066 Vooraerecflt Heerlijke goed gevulde Amadore vissoep fhoojcügerecht Gebakken Zeeuwse mosselen op wijze van de chef met friet en salade Nagerecht Verse aardbeien met vanille- ijs en slagroom Grenzeloos Gosrl vrij aan de Zuid Zeeuwse Kust

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1