Zeeland PZC 17 ZEP breidt vandaag weer een stukje uit WALCHEREN 18 en 19 23 Restaurant La Place opent op Zeeuws Evenementen Podium in Middelburgse Mortiere Geen nachtwinkel in Zusterstraat Bouwput theater in tv-rubriek Vara Top van tuningwereld komt naar Kapelle almanak Tatoeage Cliënten van Arduin doen wat jij en ik ook doen Zaterdag 1 augustus 2009 VL t Zeeoverslag in *T T "Jf havens daalde y met een kwart .nr" Sr Tip? walcheren@pzc.nl Het Zeeuws Evenementen Podium aan de rand van Middelburg nadert lang zaam zijn voltooiing. Een tussenstand, aan het begin van de bouwvakvakantie. door Carla van de Merbel Niet voor iedereen in de bouw begon gisteren de vakantie. Tenminste, niet voor iedereen die aan het werk is op het bouwter rein van het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) in Middelburg. De mannen van Wolters 8c Dros bij voorbeeld gaan ook de komende weken gewoon door met het aan leggen van elektriciteit in de ge bouwen van het ROC en de Voet bal Experience. Het gebeurt niet vaak dat er wordt doorgewerkt in de bouwvak, zegt één van de man nen. „Maar hier zit er druk ach ter." Eind van het jaar moeten bei de gebouwen helemaal klaar zijn. Nog meer druk was er deze week voor de mensen van La Place. Van daag opent dit restaurant zijn deu ren op het ZEP-terrein. Een paar weken geleden nog maar is begon nen met de inrichting van het res taurant, dat ook te vinden is in V8cD-winkels, maar bijvoorbeeld ook bij Morres Wonen in Hulst. Het was aanpoten, maar La Pla- ce-regiomanager Michel van der Ley hield er vertrouwen in dat al les op tijd klaar zou zijn. De afgelo pen weken is een keuken met alle benodigde apparatuur gebouwd. De laatste dagen is de rest van de inrichting klaargezet, van de stoe len op de terrassen tot de kom men voor de soep. „Het is lastig om midden in het seizoen te ope nen", zegt Van der Ley. „Het is moeilijker om aan personeel te ko men. Er zijn nog steeds vacatures." Het inrichten van de zaak is deze week gedaan door eigen perso neel, aangevuld met mensen van het uitzendbureau. Van der Ley heeft een hoopvol beeld van het klantenbestand van La Place: be zoekers van het ZEP, passanten op de snelweg, winkelend publiek van de woonboulevard en mensen die in de Mortiere wonen. Er zijn ook drie vergaderzaaltjes. La Place komt op de plaats van het eerder door de projectontwikke laar aangekondigde mega-wokres- taurant. Het wokrestaurant ging niet door, zegt Pieter Palm van ont wikkelaar TCN. Waarom, kan hij niet aangeven. En er zijn meer ver anderingen in de aanvankelijke plannen. Zo werd eerder een vesti ging van Kentucky Fried Chicken op het ZEP-terrein aangekondigd. 'De eerste in Zeeland' nog wel. Of deze er komt, is niet meer hele maal zeker. In ieder geval komt er wel een 'goed fastfoodrestaurant', 'belooft' Palm. „Binnen een paar weken kan ik iets zeggen over nieu we partijen." Mogelijk is er dan ook duidelijkheid over een toe komstige uitbater van het laatste winkelgedeelte dat nog leeg staat. Of over de Music Hall, waar nog geen naam van een exploitant aan verbonden is. En wat er in de plaats komt van het voetbalveld dat zou worden aangelegd voor de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland, die zou verhuizen naar het ZEP-terrein, maar daar vanwege de kosten vanaf zag. Over een nieu we invulling van het veld wordt nog overlegd, zegt Palm. „Het wordt in ieder geval iets dat past bij het concept. Iets met vrijetijds besteding in het groen." a. Mini Mundi: familiepretpark met Miniatuur Walcheren. Was de eerste ZEP-attractie die open ging (op 22 mei). Zeeland Attracties doet de exploitatie. |gy Voetbal Experience: interactief'voetbalmuseum'. Moet op 17 december worden geopend. Exploitatie door Zeeland Attracties. IkV Music Hall: muziek- en evenementenhal. Opening gepland in december, nog niet ^5^ bekend wie de exploitatie gaat doen. ROC: Regionaal Opleidingen Centrum begint hier in januari 2010 met de opleidingen ^5^ horeca, toerisme, voeding en economie. In samenwerking met de andere onderdelen van het ZEP. Winkels en fitness: Speelgoedzaak Toys XL (open sinds 30 mei), Hebu-sport (open sinds 30 mei), multimedia en witgoedzaak BCC (open op 10 september) en Fitnes for all (open sinds 11 juli). Er staat nog een winkelruimte leeg. Er is overleg met geïnteresseer den, maar het is nog niet bekend wie er in komt. -La Place: restaurant (bekend van V&D). Wordt vandaag geopend. Q Fastfoodrestaurant: nog niet bekend welke keten het wordt en wanneer het open f gaat. Veld voor buitenactiviteiten: nog niet bekend wat er precies komt en wanneer het open gaat. Naast het ZEP-terrein: Van der Valk hotel: opening voorjaar 2010. Golfbaan: deel al open vanaf 18 april; op 27 juni officieel geopend. Willem Adnaansens foto Rijkswaterstaat j MIDDELBURG Het plan om een nachtwinkel te openen aan de Zusterstraat in Mid delburg is van de baan. Initiatiefne mer Edward Dekker zoekt naar een andere locatie in het centrum van de stad. De locatie aan de Zus terstraat stuitte op bezwaren van omwonenden. Verder heeft de ge meente hem laten weten dat er te weinig parkeerruimte is voor een nachtwinkel. Dit laatste maakt het lastig voor Dekker om een goed al ternatief in het centrum te vinden. MIDDELBURG Het Vara-programma Alles draait om geld besteedt vandaag in de ru briek Weggegooid Geld aandacht aan de bouwput voor het nieuwe theater in Middelburg. Na het bouwputdrama is door de gemeenteraad besloten het theater niet op die put te bouwen, maar aan het Molenwater. De put ligt er nog en de bouw van het nieuwe theater is nog niet begonnen. Het programma is te zien op Neder land om 18.55 uur. KAPELLE De top van de Nederlandse en Bel gische tuningwereld komt zondag 16 augustus naar de tweede editie van de Fantasy Tuning Day aan de Handelsweg in Kapelle. Er is plaats voor zo'n vijfhonderd extreem ver bouwde auto's. Deelnemers kunnen meedoen aan de wedstrijd Pimp my bitch, waar van de opbrengst naar de Stichting Ambulance Wens gaat. De opgepimpte auto's zijn te zien vanaf 10.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Als ultieme blijk van zijn liefde wilde de Hulstenaar de naam van zijn geliefde IL SE, op zijn bovenarm laten tatoeëren. De man van de tattooshop ontwierp een mooi hartje met een bloemetje en een vaantje. Hij-maakte in zijn carrière al heel wat mee en vroeg dus nog maar eens, voor dat hij de naald ter hand nam om de naam aan zijn ontwerp toe te voegen, of de Hulstenaar wel zeker van zijn zaak was. „Het is toch een naam en je weet van tevoren nooit of die je leven lang meegaat." De Hulstenaar liet zich niet van de wijs brengen. Zijn liefde mocht pril zijn, de verkering duurde pas een maand of drie, maar met dit lief ging hij zijn gou den bruiloft vieren. De tatoeëerder was verbluft door de ze kerheid van zijn cliënt, maar had een op lossing voor handen. „Anders maken we er later gewoon 'PILSJE' van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19