KANE ooncert menngen 13 BORIS MELOU BEEF brieven de ndernemer EN VELE ANDEREN... 30 AUGUSTUS GROTE MARKT, GOES MET OPTREDENS VAN: Ook voor inkoopvoordeel PZC zaterdag 1 augustus 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Westerschelde Hè hè, eindelijk openlijk gemeld: België wil ontpoldering voor grote re schepen. Niks zeehondjes, niks vogels! Het is alleen om nog hoger vloedwater te bergen (krant 29-07). Handhaven van verdragen heeft grenzen. Men kon rond 1900 niet voorzien dat er schepen konden worden ge bouwd van een halve kilometer met bijbehorende diepgang. Hier bereikt men zo'n grens. Een paar zandbanken afvlakken oké, maar verdere verdieping maakt van Ant werpen ons New Orleans. Dijken moeten al nóg steviger. Het ging pas echt fout toen onder andere Karla Peijs de verdragen be krachtigde. Nu wijzen de Belgen op geratificeerde verdragen en ei sen naleving! Die komt er, welke raad er ook bezwaarmaakt. Wan neer halen de gezagsgetrouwe Zeeuwen Peijs uit haar huidige draagstoel (dienstauto met chauf feur)? De Schelde moet schoner, niet nóg warmer of dieper. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Alternatieve geneeswijzen De alternatieve behandelwijzen die uw krant noemt (30 juli) zijn nauwelijks geneeskundige behan delwijzen te noemen. Het zijn psy chologische aanpakken die zorgen dat de patiënt zich beter voelt zon der dat hij beter hoeft te zijn. Dat is inclusief acupunctuur, dat berust op het effect dat u uw kiespijn in eens niet meer voelt wanneer u zich met een hamer op uw duim slaat. Geen van de behandelwijzen die worden genoemd geneest ook maar iets. Nu is een prettig gevoel altijd positief, maar een echte huis arts die door de zorgverzekering ge dwongen is maar tien minuten aan iedere patiënt te besteden, kan daar niet veel tijd aan besteden. Als u dat wel wilt, moet u hogere premie betalen voor deze extra be handelingen. Bij prettige geuftjes komt bij dat sommige astmapatiën ten er behoorlijk akelig van kun nen worden. Met alternatieve ge neeskunde heeft dit nauwelijks iets te maken. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg Bolus In de Uit- 8c Zomerkrant van 30 juli belicht Gijs Kamphuis enkele cultuurhistorische achtergronden van de Zeeuwse bolus. Helaas wordt in dit - overigens interessan te - artikel het misverstand gevoed, dat bij het bakken van bolussen stroop wordt gebruikt. De kleveri ge, stroperige buitenkant van de bolus wordt echter veroorzaakt door gesmolten en gekarameliseer- de bolussuiker. Dit is een speciale donkerbruine basterdsuiker, waar de deegstangen doorheen worden gerold, voordat ze tot een soort krul worden gedraaid en worden gebakken. Oudtijds stond deze sui ker bij bakkers bekend als 'neger stront', een benaming die inmid dels wel evenzeer taboe zal zijn als 'moorkoppen', 'negerzoenen' en 'jodenkoeken'. Piet Korteknie Kerkstraat 28, Kats Vlissingen Stedenbouwkundigen adviseren Vlissingen: 'Zorg dat treinreizigers weten hoe ze in het centfum moe ten komen.' (krant, 29 juli). Ze heb ben gelijk. Enige jaren geleden is de treinrails vanaf het station rich ting Schelde weggehaald. Terug plaatsen! Dan kunnen studenten met de tram of trein uitstappen bij de HZ en kan de tram of trein ver der over het Scheldeterrein rich ting binnenstad. Chinezen kunnen alles namaken, dus ook het oude Dishoekhuis. Een mooiere VVV heb je niet. Gebruik de hallen op het Scheldeterrein net als de Zee landhallen. Kijk naar foto's van tus sen 1920 en i960: zo moet het er weer uitzien. Vroeger is niet beter, maar wel qua opvulling van dit enorme terrein. En een stadspark waar je niet in kan, is een lacher tje. Zie je er mensen eten op de res ten van zware metalen en witte as best, waar destijds 'sneeuwballen' van werden gemaakt. Eet smake lijk! R.Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Schapenboerderij Voor de dijk nabij Nummer Een ligt een prachtig multinationaal vo gelparadijs. Achter deze dijk zou den prachtige multiculturele scha penweilanden kunnen komenwa re het niet dat onze provinciale na- tuurridders het stuk nieuwe na tuur tussen de Westlangeweg en het Magereind verboden voor scha pen hebben verklaard. Wéér eea gemiste kans van onze provinciale beleidsmakers op het vlak van na tuurgebieden en cultuurgronden. Wéér een ondernemer die als ge volg van betutteling en klemmen de regelgeving zijn bedrijf niet kan laten uitgroeien tot een schapen boerderij met rassen vanuit alle windstreken. Zoiets is toch ook na- tuurbelang? De Aardenburgers fietsten naar Sluis en hun zwembad bleef op'en. Met honderden Zeeuws-Vlamin gen naar Middelburg fietsen is on mogelijk; op het voetveer is slechts plaats voor 180 personen en met z'n allen door de Westerschelde- tunnel wordt een erg dure grap. Zo worden Zeeuws-Vlaamse zaken bo ven de Schelde geregeld, terwijl sa men massaal de Schelde overste ken welhaast onmogelijk is. 'Be voogding', noemt onze grote Zeeuws-Vlaming Van Dale dat. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Doorvaren Doorgevaren na aanvaring (30-09). De Gaschem Phoenix gastanker met explosiegevaar) vaart om 6.15 uur op een paalhoofd van de Nolle- dijk. De kapitein vaart door. Een oplettende strandwachter begint zijn werk, mist een boei en slaat alarm. Hulde! Bij het Schelde Coördinatie Cen trum kijkt men, na uren, op hun monitoren en gaat waarschuwen. Rijkswaterstaat belt het water schap. Deze weet onmiddellijk dat de schade vier ton bedraagt. De scheepsschade wordt op een moei zaam wijze vastgesteld. Er is een gastanker gestrand nabij het centrum van Vlissingen. Deze tanker met zware schade aan roer, schroeven, kimkielen en huid is on opgemerkt kunnen doorvaren en heeft nog kunnen lossen en laden, ook in andere landen, voordat er iets gebeurde. Waar was de loods, het coördinatie centrum en de - achteraf miljoe nen kostende - instanties die voor onze veiligheid moeten zorgen? De commissaris van de koningin voorop. Tot nu toe heerst alleen de stilte van het graf J.W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Goese Meer Als bewoner van het Goese Meer reageer ik op de berichtgeving in deze krant en de reacties daarop van diverse briefschrijvers betref fende de huisvesting van bewoners met een verstandelijke handicap in een woning aan de Oesterbank. Ik hecht eraan op te merken dat de* genoemde bewoners wat mij be treft van harte welkom zijn in on ze wijk. Ik stoor me om die reden aan de generaliserende reacties op de berichtgeving in de krant rich ting Goese Meer-bewoners. Kwalij ker nog vind ik het dat de krant zelf doelbewust dit soort reacties oproept. Leest u allen het stem mingmakende en stigmatiserende artikel van de heer Van Dam in de krant van 20 juli. Meneer Van Dam: De pot verwijt de ketel! Foei! Een kwaliteitskrant? Vergeet het maar. Schande dat u als krant de in geding zijnde groep mede-bewo ners misbruikt om alle bewoners van het Goese Meer in de hoek te zetten. André van der Reest Golfzichtlaan 2, Goes Goese Meer 2 Een goed advies aan de bewoners van de Oesterbank te Goes: Kom eens kijken aan de Inghelosenberg- he te Sint Jansteen. Aldaar staan al jaren rijtjeshuizen, vrijstaande hui zen, twee-onder-een-kap-huizen met cliënten van Tragel door el kaar. Heerlijk wonen! Komen de bewoners van de Oesterbank weer met beide benen op de grond. Rob Peters Inghelosenberghe 46, Sint Jansteen Uiver In de aankondiging van het vlieg tuigspektakel op de luchthaven in Arnemuiden is vermeld dat onder anderen de DC-2 Uiver, bekend van de Londen-Melbourne race van 1934, te zien zal zijn. Er is zelfs een foto van te zien. Ik heb nog een plakboek van vroeger, waarin ik alles plakte wat met de lucht vaart te maken had. In dat plak boek staat dat de Uiver vlakbij Rut- ban in Arabië is verongelukt (er staat helaas geen datum bij), waar bij de volledige bemanning is om gekomen. Met de toevoeging: 'ge storven in dienst van de Neder landse luchtvaart'. Men kan dus niet de originele Uiver bewonde ren. A.F.M. Broekmans Wilhelminalaan 21, Hulst Tickets tot l Juli 15, OO vanaf 1 juli 17,50 Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13