sport 131 Sir Bobby wist iedereen te raken Heerenveen vergeet te scoren tegen Roda keuzes nog niet prijs Minuut stilte voor Robson EREDIVISIE Limburger dik tevreden met een punt Henk Grol dreigt WK judo mis te lopen Wiggins houdt woord over bloedwaarden Tyson Gay razendsnel op de 100 meter UCI schorst Astarloza na positieve test Contador voelt niks voor langer contract Positieve balans Ajax In Memoriam 1933 - 2OO9 Mutu moet diep in de buidel tasten zaterdag 1 augustus 2009 1 Heerenveen verprutst kans op kans tegen Roda JC en moet daardoor genoegen nemen met een 0-0-gelijkspel. De bezoekers uit Limburg stellen er weinig te genover, maar zien in de slotfa se nog bijna kans om met de overwinning naar huis te gaan. HEERENVEEN - SC Heerenveen en Roda IC hebben het nieuwe sei zoen in de eredivisie doelpuntloos geopend (o-o). De Friezen kregen op eigen veld de beste kansen, maar wisten ze niet te benutten. Roda JC was tevreden met een punt en had in de slotfase zelfs nog twee extra punten kunnen veroveren. De eerste wedstrijd van het nieu we seizoen bracht weinig opwin ding. De thuisclub begon aardig, met een vrije trap van Gerald Si- bon die keeper Bram Castro wel ROTTERDAM eenvoudig pakte. De beste kans kwam na een half uur. Rechtsback Daryl Janmaat ging weer eens mee ten aanval schudde een aantal te genstanders af, omspeelde Castro maar zag zijn inzet uit een lastige hoek vervolgens door Davy de Fauw van de lijn gehaald worden. De gasten, die zich vorig seizoen op het nippertje handhaafden in de eredivisie via de nacompetitie, kwamen slechts zelden -over de middellijn. De door Heeren- veen-coach Trond Sollied in gena de aangenomen doelman Brian Vandenbussche had het daardoor rustig. Al haalde hij vlak voor rust opgelucht adem toen Dieter van Tornhout in kansrijke positie ruim naast kopte. Na rust schroefde Heerenveen het tempo op. Van Tornhout kreeg na mens Roda ]C nog wel de eerste schietkans, maar daarna was het Heerenveen wat domineerde. De Friese ploeg had ook snel in de wmTiiitMSBsmmti&s,uwfwaMMtr 1 ipi nfwiiMwi' NEW YORK Wielrenner Bradley Wiggins zijn bloedwaarden over de afgelopen twee jaar gepubliceerd. Op de web site van zijn ploeg Garmin staan de tabellen met bloedgegevens van de Brit die als vierde eindigde in de Tour de France. Wiggins, voorma lig baanrenner, wil aantonen dat hij zijn prestaties zonder hulp van verboden middelen heeft geleverd. STOCKHOLM De Amerikaanse sprinter Tyson Gay heeft gisteren in Stockholm aangetoond in vorm te zijn voor het WK in augustus in Berlijn. Gay liep de 100 meter in 9,79 seconden, slechts twee honderste boven de beste seizoenstijd die al op zijn naam staat. Gay is daarmee een zware concurrent van olympisch kampioen Usain Bolt uit Jamaica. zich razendsnel heeft ontwikkeld de laatste weken. Hij bekroonde zijn goede spel met een prachtig doelpunt tegen Benfica. Ook Jol is tevreden over Donald, die vorig seizoen nog zijn kruisband scheur de in de voorbereiding maar nu vooral verbaast met zijn combina tie van kracht en techniek. „Het is een allround speler die alleen maar beter kan worden," aldus Jol. Wie er op doel staat morgen - Maarten Stekelenburg of Kenneth Vermeer - wilde Jol niet prijsge ven. FC Groningen begint de com petitie zonder topscorer Marcus Berg, die naar HSV is verkast. Jol waakt voor onderschatting. „Ook zonder Berg hebben ze eerder al goede resultaten gehaald." tweede helft op voorsprong moe ten komen. Michal Papadopulos legde de bal na een goede aanval slim bij de tweede paal neer, waar Roy Bee- rens er echter in slaagde de bal naast het verlaten doel te schui ven. Een minuut later bediende Christian Grindheim Sibon, maar zijn inzet draaide voorlangs. Even later stond Marcel de Jong op de lijn een treffer van de lange aan valler in de weg. Boldiszar Bodor verraste Vandenbussche daarna bijna met een venijnig schot en aan de overzijde redde Castro op een inzet van Beerens, waarna de druk van Heerenveen langzaam verdween, ondanks het inbrengen van twee extra .spitsen. De gasten hadden via opnieuw Bodor zelfs kunnen scoren, maar Vandenbus sche redde katachtig. Het wanhopi ge slotoffensief van Heerenveen in blessuretijd bracht helemaal niets meer. PARIJS De internationale wielrenunie UCI heeft Mikel Astarloza voorlopig ge schorst nadat hij bij een out-of-competitioncontrole op 26 juni is betrapt op het gebruik van het bloeddopingmiddel epo. Dat maakte bond gisteren bekend. De Spanjaard werd onlangs elfde in de Ronde van Frankrijk. Hij won één etappe in de Tour, de zestiende rit. PARIJS Alberto Contador voelt er niets voor om bij Astana te blijven. De winnaar van de Ronde van Frank rijk heeft een lucratief aanbod om zijn contract tussentijds met vier jaar te verlengen, naast zich neerge legd. De Spanjaard heeft nog een contract van een jaar, maar zou door een gebrek aan vertrouwen in de leiding het liefst vertrekken. Vorig seizoen versloeg FC Gronin gen Ajax met 1-0. Sinds 2001 luk te dit alleen nog twee keer in 2006 (2-1 en 3-2). De overige ze ven duels eindigden in zes over winningen voor Ajax (1-2, 2-3, 0-4, 1-3, 1-3 1-4) en een gelijkspel (3-3 in 2001). De balans in het duel FC Gronin- gen-Ajax is in het voordeel van de Amsterdammers. Van de 34 wed strijden won Groningen zeven keer en Ajax 22 keer. Zeven keer werd het gelijk. Het doelsaldo: 41-81. Als Bobby Robson sprak, dan was het oorverdovend stil. Of er klonk een bulde rende lach. Robson had iets van een rasartiest. Waar hij kwam daar was leven, daar bruiste het. Zondag nog, een kleine week geleden, zorgde hij in een afgeladen St. Ja mes' Park voor een schok van emotie. Sir Bobby was in zijn thuisstad Newcastle eregast bij de wedstrijd tussen de Engelse en Duitse teams, die elkaar eerder hadden getroffen tijdens de halve finale op het WK van 1990. Rob son zat in zijn rolstoel, langs de lijn, en genoot voor een allerlaat ste keer van de geur van gras, het geluid van de bal en het gezang op de tribunes. Stan Valckx was erbij, die dag. De oud-manager en -speler van PSV was een persoonlijke vriend van Robson. „Bobby kreeg daar een ovatie die wel twintig minuten duurde. Ik kreeg het er koud van, zo indrukwekkend mooi." Voor ie dereen, ook voor Valckx, was toen wel duidelijk dat het leven van Robson niet lang meer zou duren. Gisteren moet Robson, die 76 werd, zijn strijd tegen de kanker - na achttien jaar - opgeven. De eerste keer dat Robson ziek werd, was in Eindhoven. In maart '92, tijdens zijn tweede seizoen bij PSV, moest hij met spoed worden geopereerd vanwege een tumor in de darmen. Zes weken later zat hij weer op de trainersbank. Bleekjes, mager, maar met een onverwoest baar optimisme. Zo was zijn geest: onverwoestbaar. Bij PSV klonken gisteren steeds dezelfde woorden als werd teruggedacht aan Sir Bob by. Humor, kleurrijk, positief cha risma, warmte. Bovenal wordt Robson, wereld wijd, herinnerd als een man die 'ie dereen wist te raken', zoals zowel Valckx als PSV-teammanager Mart van den Heuvel het uitdrukt. „Voor hem deed je in het veld twee stappen extra", zegt Valckx. „Bobby haalde net wat méér uir spelers", weet Van den Heuvel. „Hij bracht extra energie in een spelersgroep." PSV had die kwaliteiten nodig. Toen Guus Hiddink de club in 1990 verliet, en voor het eerst in vijfjaar de titel was gemist, maak te voorzitter Jacques Ruts«ich sterk voor de toenmalige bonds coach van Engeland. Robson kwam bij een club, in een land, waar hij niets van wist. De onder linge intriges binnen de spelers groep ging hij lachend te lijf „Hij deed alsof hij niets wist van wat er intern allemaal speelde", zegt Van ZEIST - Voor de wedstrijd tussen PSV en VW-Venlo wordt morgen een minuut stilte in acht genomen voor Bobby Robson. De voetbal bond KNVB heeft dit gisteren la- Bobby Robson den Heuvel. „Maar dat was niet zo. Hij maakte zich er gewoon niet druk om." Met die houding kreeg hij Romario en alle andere 'moeilij ke karakters' achter zich. Twee keer op rij werd Robson met PSV kampioen. Niemand zal beweren dat die titels te danken waren aan zijn tactisch vernuft. Meestal hielden zijn assis tenten de wedstrijdbespreking. Toen PSV in de eerste ronde van het Europa Cup 2-toernooi tegen Montpeliier moest spelen, vond Robson een spionagereis naar Zuid-Frankrijk overbodig. „We spe len gewoon elf tegen elf dat is in elk land hetzelfde", zei hij dan. PSV werd prompt roemloos uitge- schakeld. In het seizoen 1998-1999 keerde Robson terug bij PSV. Op initiatief van manager Frank Arnesen had de coach zich bereid verklaard om de plotseling vertrokken Dick Ad vocaat op te volgen. „Wat hij in dat jaar bij PSV heeft gepresteerd grenst aan het ongelofelijke", vindt oud-voorzitter Harry van Raaij. Die zomer waren de WK-gangers Stam, Numan, Jonk, Cocu en Zenden verdwenen. „Bob by ging aan de slag met allemaal jonge spelers, die ook nog uit ver schillende culturen kwamen", weet Van Raaij. In de slotminuut op de slotdag haalde PSV de voor ronde van de Champions League. Van Raaij: „Dat was voor PSV erg belangrijk, vanaf toen konden we gaan bouwen aan een nieuwe ploeg." Van den Heuvel herinnert het zich als de dag van gisteren: „Robson kon van een groep een eenheid maken. Hij raakte iedereen, Bobby was echt een lieve vent." ten weten. PSV had verzocht om dit eerbetoon omdat de Britse trai ner begin- en eind jaren negentig in dienst was van de club uit Eind hoven. Henk Grol (24) dreigt het wereld- 1 kampioenschap komende maand in Rotterdam te gaan missen. De ju- doka liep maandag tijdens een trai ningskamp in het Duitse Sindelfln- gen een scheurtje op in de binnen band van zijn knie. Grol was kans hebber op eremetaal. Bij de laatste twee EK's en de Olympische Spe len stond hij op het podium. LAUSANNE Adrian Mutu moet Chelsea van het sporttribunaal CAS dik 17,1 miljoen euro schadevergoeding betalen. De Roemeen werd vijf jaar geleden door Chelsea, dat hem voor 19 mil joen kocht van Parma, ontslagen wegens cocaïnegebruik. Hij mocht zeven maanden niet voetballen. Chelsea eiste compensatie en is nu definitiefin het gelijk gesteld. Voorin is aanvoerder Luis Suarez zeker van zijn plek. Wie er naast 1 hem speelt, blijft onduidelijk. Jol heeft nog geen definitieve keuze gemaakt wat betreft het spelsys- in teem. „Of ik met twee of drie spit sen speel, hangt af van de vorm en kwaliteit van de spelers die ik tot mijn beschikking heb." Voorlopig heeft lol volop keus. Hij wil de selectie inkrimpen tot 22 spelers. „Iedereen zit maar op een schifting te wachten, maar de spe lers die weg mogen, hebben dit al enkele weken geleden gehoord. Ik ff ben in die tussentijd over nie mand van gedachten veranderd." Of Mitchell Donald tot dat groepje spelers behoort, is onduidelijk. Feit is wel dat de middenvelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123