PLACE Uur U nadert voor Kunstpark zeeland 121 Schizofreen krijgt tbs makelaar M2Makelaars.nl The Juke Joints ©e KNRM rukt uit voor vastgelopen jacht Man bekrast al tijden auto's in woonwijk Bouwput theater in tv-rubriek Vara 1400,-WAARD! zaterdag 1 augustus 2009 B vlissingen - Strandpaviljoen Pan- ta Rhei in Vlissingen heeft het Zeeuwse blueskwartet The Juke Joints gestrikt voor een optreden. De masters of rock rollin' blues be treden zondag het podium om 17.00 uur. Kaartspelers kunnen zich dan gelijk inschrijven voor een klaverjasavondje aan zee, dat voor 4 augustus plaatsvindt. den haac - Een 58-jarige man uit Rilland die zijn buurman in augus tus 2008 met een plantenspuit met brandende wasbenzine achter volgde, is vrijdag in hoger beroep door het Haagse gerechtshof op nieuw veroordeeld tot tbs. Eerder kreeg de man door de rechtbank ook al tbs opgelegd. Zijn advocaat pleitte in hoger beroep voor een tijdelijke opname in een inrich ting. Het gerechtshof noemde een be handeling van een jaar in een in richting ontoereikend. Volgens ge dragsdeskundigen van justitie lijdt de man aan een psychische stoor nis met wanen, is hij schizofreen en maakt hij zich schuldig aan alco holmisbruik. Daardoor is de kans dat hij opnieuw in de fout gaat groot. De man achtervolgde de buurman in Rilland met de spuit met brandende wasbenzine om dat hij vermoedde dat deze hem had vergiftigd. OD Zep Middelburg Dit wordt het «eestiao' P dansen, van XepMiddelb-^ ^orU eten en .rtn kerst openen ..Vu.un. To"aan Werst openen maandelijks n.eow® attracties, w.nkels, horeca en sport- voorxieningen. sporten, eten en winkelen. Ook vind |e er I leukste belevenissen van Xeelnwa. Zep Middelburg ligt aan de A58 afslag Middelburg. ^.«p°mWdelb«rg.nlur Voor inlichtingen *er u 0,07 211067 Zep Middelburg is een profeet van tcrT m CC HANSWEERT De reddingsboot van het KN- RM-reddingstation in Hansweert is gistermiddag even voor vieren uitgerukt voor een jachtje, dat bij de 'schaar van Waarde' in de rich ting van Antwerpen aan de grond was komen te liggen. Het bleek echter loos alarm. „De mensen lagen er te zonnen op het dek. Ze hadden het jacht expres droog laten vallen. Ze wachtten op eb om dan weer te gaan varen", al dus een woordvoerder. VLISSINGEN De Vlissingse wijk Lammerenburg wordt geteisterd door een persoon die auto's bekrast. Afgelopen week einde wérden er alleen al in de straat Haagland twaalf aangiftes ge daan. In het weekeinde van 20 juni kwamen ook al zeven aangiftes bin nen. Een inwoner heeft de dader zondagavond aan het werk gezien. Volgens de politie gaat het om een blanke jongeman tussen de 18 en 25 jaar oud met een lengte van tus sen de 1.75 en 1.85 meter lang. door Raymond de Frel geersdijk - Ze snappen het zelf ook wel. Het klinkt voor de buiten wereld misschien allemaal nog wat schimmig, maar daarin breng en voorzitter Danny van Rijt en se cretaris Jos Willemsen van de Stichting Kunstpark Zeeland bin nenkort met de presentatie van een aantal maquettes verandering. Dan kan iedereen zien wat zij voor ogen hebben met drie projec ten op Noord-Beveland, waarbij nieuwe vormen van recreatie en de versterking van natuurwaarden hand in hand gaan. De stichtingsle den hebben een plek in Wissenker- ke, een boomgaard in Geersdijk en natuurgebied De Goudplaat bij Kamperland op het oog voor de verwezenlijking van hun droom: een recreatiegebied waar het land schap de invulling bepaalt. Een plaats waar natuur en een duur zaam levende bewoner elkaar kun nen verdragen. Of nog beter, el kaar kunnen versterken. Het idee leeft al meer dan drie jaar, maar nu nadert het moment van de waarheid. „Het was ook voor ons een heel complexe mate rie. Het was aftasten om dingen te ontdekken die de reguliere recrea- tievormen doorbreken", aldus Van Rijt. Volgende maand presenteert Stich ting Kunstpark Zeeland haar idee ën aan architectuurcentrum Het Zeeuwse Gezicht, dat opereert on der de vleugels van het Centrum voor de Beeldende Kunst Zeeland. Daarna mogen ondernemers en particulieren aankloppen voor par ticipatie in het project. „Neem bij voorbeeld De Goudplaat. Dat is een natuurrijke omgeving zonder infrastructuur. Er is maar één ak ker, eigenlijk een wond in het ge bied. Daar kunnen we bijvoor beeld tijdelijke recreatieverblijven bouwen. Zolang je alles maar bena dert vanuit een biologische invals hoek. Het is dus ook mogelijk dat we daar dan bewust meer water in het gebied brengen, om vogels te trekken", vertelt Willemsen. Beeldend kunstenaar Van Rijt en landschapsontwerper Willemsen hebben allebei een broertje dood aan eenvormige vakantieparken, die niet of nauwelijks rekening houden met de historie van het landschap. Architecten worden daarom uitgedaagd om te experi menteren op het gebied van duur zaam bouwen met respect voor het landschap. „We hebben het economische tij enigszins mee. Juist in deze periode zoeken men sen naar duurzame investeringen. Bovendien zijn agrariërs meer dan ooit op zoek naar alternatieve in komstenbronnen", aldus Van Rijt. De gemeente Noord-Beveland en Rabobank ondersteunen het pro ject met expertise. Van Rijt: „Eind september hopen we een concreet bedrijfsplan te hebben. Daarmee kunnen we dan de boer op." MIDDELBURG Het Vara-programma Alles draait om geld besteedt vandaag in de rubriek 'Weggegooid Geld' aandacht aan de bouwput voor het nieuwe theater in Middelburg. Na het bouwputdra ma is door de gemeenteraad beslo ten het theater aan het Molenwater te bouwen. De put ligt er nog en de bouw van het nieuwe theater is nog niet begonnen. Het program ma is te zien op Nederland 1 om 18.55 uur. Weet u iemand ie z'n huis gaat verkopen? GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 Danny van Rijt (links) en Jos Willemsen willen met drie duurzame recreatievoorzieningen op Noord-Beveland het landschap, de economie en vormen van recreatie een impuls geven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121