PZC 17 Zeeland Spoorbak lijkt even vergeten BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 Goes wil dat minister Cramer spoorproject alsnog opneemt in gedoogbeschikking voor Prorail Beschonken vrouw verzet zich hevig Gestolen tijdschriften kosten man 140 euro Over de Dijk is beter bereikbaar almanak Tatoeage DeWoIff rockt in Colijnsplaat Zeeoverslag in havens daalde met een kwart 'Cliënten van Arduin doen wat jij en ik ook doen' Zaterdag 1 augustus 2009 Het Goese spoorproject ont breekt in de gedoogbeschikking die minister Cramer afgeeft voor de toename van het goederen vervoer op de Zeeuwse lijn. Dat kan het spoorproject in gevaar brengen en daarom maakt de ge meente Goes bezwaar. door Frank Balkenende Reden voor het bezwaar: het Goe- se plan om het stuk spoor (van NS- station tot het eind van de Parallel weg) door. de stad in een beton nen bak te leggen, is niet meegeno men in de gedoogbeschikking. Dat is volgens Goes wel noodzake lijk, want de gedoogbeschikking schrijft dwingend voor dat de nieu we saneringsprogramma's (zoals woningisolatie) voor 1 september ter inzage moeten liggen en voor to november bij het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu moeten wor den ingediend. Juist die eisen kun nen het Goese plan doorkruisen of onmogelijk maken. De kwestie is overigens vooral een papieren schermutseling, want mi nister Cramer en Prorail steunen het plan voor de betonnen spoor bak. Dat lijkt ook hen een beter middel tegen geluid- en trillinghin- der van goederentreinen dan maat regelen die Prorail elders langs de Zeeuwse lijn heeft getroffen, zoals schermen, betonnen bielzen en raildempers. Niettemin moet de zaak goed wor den geregeld, want Goes heeft meer tijd nodig om het spoorpro ject voor te bereiden. Prorail heeft anderzijds de plicht om de groeien de geluidsbelasting van het goede renvervoer op de Zeeuwse lijn bin nen de wettelijke perken en termij nen te houden. De gemeente verwacht, na ambte lijk overleg, dat het spoorproject alsnog wordt opgenomen in de ge doogbeschikking. Op bestuurlijk niveau bestaat daarover echter nog geen overeenstemming. Goes bereidt het spoorproject al enkele jaren voor, maar zoekt naar een betaalbare methode (maxi maal 40 miljoen euro) die afdoen de afrekent met de overlast van goederentreinen. Om die reden is het plan voor een halfverdiept spoor (50-60 miljoen) afgeser veerd. Het college zet nu in op een bovengrondse spoorbak. Tip? bevelanden@pzc.nl/thoIen@pzc.nl THOLEN Een 45-jarige vrouw uit de gemeen te Tholen zit sinds donderdaga vond vast, omdat zij zich hevig ver zette tegen het afnemen van een blaasproef. Agenten troffen haar om 23.10 uur aan in de Burgemeester Baasstraat, waar ze tegen een geparkeerde au to was gereden. De beschonken vrouw weigerde medewerking aan een blaastest en wilde wegrijden. Op het bureau verzette ze zich te gen een ademanalyse en bloedtest. Haar rijbewijs is ingenomen. De vrouw zit nog vast voor verhoor. GOES Het stelen van twee tijdschriften met een totale waarde van 4,10 eu ro is een 55-jarige man uit Hein- kenszand gisterochtend duur ko men te staan. Hij moet een boete van 140 euro betalen, omdat hij om kwart over acht werd betrapt op het stelen van twee magazines in de Goese supermarkt Jumbo. Tijdens zijn verhoor bekende hij aan de politieagenten nog een eer dere diefstal van tijdschriften. De ze heeft de Zuid-Bevelander alsnog afgerekend. HEINKENSZAND Bewoners van de nieuwe wijk Over de Dijk in Heinkenszand kun nen sinds vrijdag gebruik maken van een tweede ontsluiting. Zij kunnen de wijk nu ook binnen komen en verlaten via Clara's Pad. Voorheen kon dat alleen aan de Ste- nevate. De hele maand juli zijn gemeente lijke medewerkers bezig geweest met de aanleg van de nieuwe ont sluiting. Daarvoor moesten zij het gemaal verleggen en de kruising met Clara's Pad opnieuw inrichten. Tip? redactie@pzc.nl Als ultieme blijk van zijn liefde wilde de Hulstenaar de naam van zijn geliefde, ILSE, op zijn bovenarm laten tatoeëren. De man van de tattooshop ontwierp een mooi hartje met een bloemetje en een vaantje. De tatoeëerder maakte in zijn carrière al heel wat mee en vroeg dus nog maar eens - voordat hij de naald ter hand nam om de naam aan zijn ontwerp toe te voegen, of de H'ul- stenaar wel zeker van zijn zaak was. „Het is toch een naam en je weet van te voren nooit of die naam je leven lang meegaat." De Hulstenaar liet zich niet van de wijs brengen. Zijn liefde mocht pril zijn, de verkering duurde pas een maand of drie, maar met dit lief ging hij zijn gou den bruiloft vieren. De tatoeëerder was verbluft door de ze kerheid van zijn cliënt, maar had een op lossing voor handen. „Anders maken we er later gewoon 'PILSJE' van." GOES - Goes maakt bezwaar tegen de gedoogbeschikking die minister Cramer van VROM heeft afgege- ven voor een toename van het goe derenvervoer op de Zeeuwse lijn. COLIJNSPLAAT - Eigenlijk vertolkte de Limburgse band DeWoIff gisteravond precies waar Peerock in Colijnsplaat naartoe wil: een festival zijn dat zo wel jong als oud boeit. De groep geldt als aan stormend talent, maar doet denken aan oude rockgiganten als Led Zeppelin en Deep Purple. Idols-winnares Nikki was de hoofdact op Pee- rock. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117