Hoek begint met half dozijn 321 sport '"rf™ Blomen steekt stokje voor tweede zege van publiekslieveling Evertse naar topklasse HOEK Musaba Selemani raakt geblesseerd, Joachim de Wilde mag blijven Boot wint wedstrijd en motor in Lommei Niek den Exter wordt derde op 800 meter Ivar Moeleker rijdt met voorsten mee Michael Gouw beste Nederlander op EK MEEST CELEZEN Hoek wil onder nieuwe naam s zaterdag 1 augustus 2009 LOMMEL Motorcrosser Mark Boot heeft giste ren in Lommei het bijprogramma van de Grote Prijs van België ge wonnen. De 17-jarige MX 2-rijder uit Burgh-Haamstede finishte als eerste in een zeer sterk bezette rookierace. Na de zege in de eerste manche van de grote finale nam Boot in de tweede reeks niet al te veel risico meer. Hij behaalde daarin de twee de plaats en daardoor ook de eind overwinning. Die zege leverde hem een KTM-crossmotor op, het merk waar hij al op rijdt. ARUBA Atleet Niek den Exter heeft op de Koninkrijksspelen op Aruba zijn tweede medaille veroverd. De ze ventienjarige Terneuzenaar werd gisteren derde op de 800 meter. Eerder won hij zilver op de 1500 meter. De atleet van Scheldesport finishte in 2.02,07, ruim boven zijn persoonlijk record. Het onderdeel werd gewonnen door Jeroen van Calker in 2.00,87. De andere Zeeuw se deelnemer op Aruba, Mahboub Rahimi, speelt nog in de finale met het nationale voetbalteam. ASSEN Ivar Moeleker heeft zich gisteren gehandhaafd bij de eersten in de Ju nior Vuelta in Assen. De wielren ner uit Yerseke, uitkomend in cate gorie 7, was al vroeg ontsnapt met acht anderen en werd in de eindsprint vijfde. Dat staat hij ook in het klassement. Plaatsgenote De- nise Gunst (cat. 5) eindigde als vier de en klom naar de achtste plaats.Nick Jansen uit Borssele (cat. 4) reed naar de zevende plaats, ter wijl Timo de Jong nu zesde staat. Vandaag is de laatste dag. OTTOBI ANo Michael Gouw is deze week op het EK pocketbike in Italië op de der tiende plaats geëindigd in de klas se Senior Open 50CC. Met dit resul taat was de Goesenaar op het cir cuit van Ottobiano de beste Neder lander. Er reden veel fabrieksteams mee uit verschillende landen, waar onder het merendeel Italianen. In eerste instantie reed Gouw in de B-groep, maar vanwege zijn prima prestaties in die klasse werd hij als nog overgeheveld naar de A-rijders en de hoofdrace van het EK. 1. Van Hanegem laatste die er tussen door glipte bij Hoek 2. Aardenburg hofleverancier door Lucien Roelandt NISSE - De Nederlandse subtop bij de springruiters is breed. Dat bleek gisteren weer maar eens op Jum- pin de Weel in de rubriek ZZ (1.35 m) twee fasen, waar liefst vie rentwintig combinaties in de eer ste fase de nul op het strafblad hiel den. Negen hiervan, onder wie broer en zus Dennis en Michelle Evertse uit Nieuwland, herhaal den dit huzarenstukje in de twee de en beslissende fase. De Limbur ger Jeroen Blomen toonde zich met Chicago uiteindelijk de beste. De aanhang van Dennis Evertse is in Zeeland nog steeds groot. Na twee dagen is de inmiddels tot het gilde van de broodrijders toegetre den 22-jarige ruiter uitgegroeid tot de lieveling van het publiek in Nis- se. Ondanks die aanmoedigingen slaagde de stalruiter van internatio nal Leon Thijssen uit Baarloo er gisteren net niet in om na zijn overwinning op de eerste dag er zege aan toe te voegen. In het ZZ twee fasen was Evertse er dicht bij. Hij stuurde de ruin Alex met een rit uit het boekje in de 40.95 seconden foutloos door de tweede fase. Blomen stak met Chicago ech ter een stokje voor een overwin ning van het Zeeuwse talent. Met het mes tussen de tanden reed de ruiter uit Susteren na een bloed stollende rit in 36.67 seconden naar een overtuigende zege. Zus Michelle maakte het feest van de familie Evertse compleet. Zij stuur de Uzelma met een foutloze rit naar een knappe vijfde plaats. In het twee fasen parkoers klasse M toonde ex-jeugdinternational Jack Ansems zich met de ruin En- de Zambezi duidelijk de snelste. Terwijl de nummers twee tot en met zes met een verschil van slechts drietiende seconde tegen el kaar aanschurkten, toonde de rui ter uit Goirle zich met de Non stop-zoon in een bloedstollende rit bijna drie tellen sneller dan de directe achtervolgers Leon Kuy- pers met De Mans Woopy Gold en Bart Schouwenaars. Zij lieten de klok op 26.16 stilstaan. Met een fraaie vijfde plaats hield Wilma Stouten zich met Stoutens Tana- gra uitstekend staande tussen de broodrijders. De inmiddels profes sioneel rijdende Jil Buijze uit Baar land eindigde met Ziana op de zes de stek. Met Daisuke Fukushima mocht de organisatie een interna tionale ruiter in de annalen bij schrijven. De Japanse stalruiter van Jos Lansink toonde zich met de kolossale hengst Vainquer de beste van de acht combinaties in de barrage van de klasse Z. HOEK - Een gebrek aan ambitie valt het bestuur van Hoek niet te ver wijten. De zaterdag-hoofdklasser heeft het komende seizoen als eni ge doel het bereiken van de top klasse. De club wil dat met de hulp van een nieuwe hoofdspon sor gaan realiseren. De kans is groot dat dit ook met een nieuwe clubnaam gebeurt. Hoek presen teerde gisteren Neckermann.com als nieuwe hoofdsponsor en kan daarmee in de voetsporen van clubs als UDI'19/Beter Bed en BW/Caterpillar treden. In het ver leden verbonden de Brabantse ver enigingen hun clubnaam al aan die van de geldschieter. Hoek was dit seizoen te laat met het indienen van de aanvraag voor de nieuwe naam. Interim-voorzit ter Benny Langeraert hoopt dat voetbalbond KNVB alsnog toe stemming geeft voor een primeur op de Zeeuwse voetbalvelden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Josimar Pattinama scoort de 1-0 voor Hoek. Thomas Kodde van de West Zeeuws-Vlaamse selectie komt te laat. Koen Versyp (rugnummer 9) en Bas Caste- leyn kijken toe. foto-Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 114