zeeland 19 'hou vast, hou vast, jij bent de baas' begeleiding van gehandicapten tijdens wigwam-vakanties Uitbreiding logeerhuis bij Balans start na zomer Ruim 200 bonnen voor hardrijders zaterdag 1 augustus 2009 S Op het strand bij de Brouwersdam werd wind gevangen en omgezet in beweging. Kitebuggyen met passagier. foto Ronald den Dekker richte wigwam of wigwamhuisje. Vakanties vol activiteiten waar ie dereen aan mee kan doen, want voor elk kind met een beperking staat tijdens een wigwamvakantie een begeleider klaar. Om de wigwamvakanties tot één groot feest te kunnen maken, doet Stichting Wigwam al sinds de op richting - veertien jaar geleden - een beroep op vrijwilligers. „Zonder hen zouden we het niet kunnen", stelt Hanneke Dokman, OUDDORP De politie heeft donderdagmiddag Hfe en -avond in Ouddorp 214 bekeurin- gen uitgedeeld voor te hard rijden. Bewoners van Hofdijksweg en Oos- terweg hadden geklaagd over ge- F luidsoverlast en onveilige situaties door hardrijdende auto's. Bij con trole door de politie bleken de klachten terecht. Aan de Ooster- weg gingen 105 automobilisten op de bon; aan de Hofdijksweg flitste de camera 109 keer. Eén automobi list reed hier 62 kilometer te hard en moest zijn rijbewijs inleveren. projectleider van de locatie Oss- endrecht van Stichting Wigwam Vallei Nederland. Het zijn vrijwilli gers die zorgen voor de persoonlij ke begeleiding van de kinderen met een beperking, maar ook voor hun broertjes of zusjes zonder be perking staat een begeleider klaar. Voor het voorbereiden en uitvoe ren van programma-activiteiten - en dat kan van alles zijn variërend van drama tot het maken van mu ziek - staat een activiteitenbegelei der klaar. Ook huishoudelijke ta ken, waaronder het verzorgen van het ontbijt, wordt door vrijwilli gers verricht. Verder present zijn een fysiothera peut, een verpleegkundige en vrij willigers die elke dag een krantje in elkaar steken. Een uitgebreid pakket, weet Dok man. „Het is ook niet altijd even makkelijk om vrijwilligers te vin den, maar wie er eenmaal aan be gint, raakt verslaafd. Wat het zo Het wachten is nu op een vergun ning voor de uitbreiding van lo geerhuis het Groote Huis, even eens op het terrein van Balans. „We hopen die vergunning deze of volgende week binnen te krij gen", geeft Jannie van der Wer- ve-Smits van SPGSD aan. „Dan denk ik dat in september met de uitbreiding kan worden begon nen." Het achthoekige huis van Manege Balans is te huur als vakantiehuis voor groepen (of gezinnen) waar leuk maakt? De sfeer. Het enthou siasme van de kinderen. En dan be doel ik niet alleen van de kinderen met een beperking, maar ook van hun broertjes of zusjes. Want ook voor hen is zo'n vakantie een vera deming. Je ziet gewoon dat een ge zin tot rust komt en dat zo'n va kantie een heel positief effect heeft op alle gezinsleden." De locatie Ossendrecht beschikt momenteel over een stuk of twin tig vrijwilligers. Afkomstig uit alle van één of meer leden gehandi capt zijn. De volledig aangepaste woning is - enigszins afhankelijk van het aantal mensen met rol stoel - nu geschikt voor zes men sen. „Laatst hebben we er acht ge had. Die hadden het hartstikke naar hun zin, maar dat is wel even passen en meten." Om de doelgroep goed te kunnen bedienen, is een uitbreiding tot tien personen noodzakelijk. Ver- gunningstechnisch is de boel bijna rond, qua geld is er - ondanks de lagen van de samenleving. Voor een aantal van hen is het vrijwilli gerswerk bij Stichting WigWam een maatschappelijke stage. Dokman zelf trekt elk jaar vier we ken betaald verlof uit voor haar vrijwilligerswerk. En zoekt conti nu naar nieuwe activiteiten die zij via Wigwam aan kan bieden. „Dan ga je wat surfen op internet en dan kom je van alles tegen. Zo ben ik ook aan Vang de Wind ge komen." giften die onder meer afkomstig zijn van de provincie Zeeland, de Cornelia Huibrechtstichting, Mo- nuta Charity Fund en het VSB-fonds - nog altijd meer no dig. „Alles wat aangepast is, kost nu eenmaal meer geld." Van der Werve is echter vol vertrouwen dat de boel in orde komt. Inmiddels heeft SPGSD al veel be reikt. Zoals de aangepaste foyer en de tuin van het Groote Huis, dat leerproject-op-locatie van de Bea- trixschool is geworden. door Esme Soesman DREISCHOR - In een half jaar tijd heeft de Stichting Paardrijden Ge handicapten Schouwen-Duiveland (SPGSD) 115.000 euro ontvangen van fondsen, sponsors en particu lieren. Geld dat hard nodig is om alle plannen te verwezenlijken. Zo is afgelopen jaar een foyer gereali seerd bij de binnenbak van mane ge Balans in Dreischor, de thuisha ven van de stichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109