Vliegerles op 't strand: JAARMARKT OOSTERLAND i8l zeeland Ambtenaar tevreden over werk Eén op één Redder die niet kan zwemmen geëerd voor hulp aan kleuter in Grevelingen PALAZZO (055) 538 80 00 Windvangers Ouders geven kinderopvang een 7,4 Kinderboerderij zoekt acteurs vossenjacht zaterdag 1 augustus 2009 nn - Redder Cor Schoonen (rechts) ontvangt de oorkonde en een fotoboek uit handen van burgemeester Gerard Rabelink. foto Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland zierikzee - „U bent een voorbeeld voor anderen. Wat u hebt gedaan, verdient alle waardering." Lovende woorden van burgemeester Ger ard Rabelink waren er gisteren voor de 68-jarige Cor Schoonen uit Oudenbosch. De Brabander zat 31 juli vorig jaar met zijn vrouw en kleinkinderen bij Bruinisse op het strandje aan het Grevelingenmeer, toen hij een kind voorover in het meer zag drij ven. Schoonen bedacht zich geen moment en rende het water in. Hij bracht de toen 4-jarige Hunun Paracha aan land, waar enkele EH- BO'ers het Rotterdamse ventje re animeerden. Het kind werd per ambulance overgebracht naar het NEW COLLECTION IKKS women DOMBURG Markt ia 4357 BB Domburg Sofia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Daar werd vastgesteld dat het jongetje geen blijvend letsel had opgelopen. Voor zijn snelle en levensredden de actie ontving Schoonen giste ren een oorkonde van de Maat schappij tot Redding van Drenke lingen en een boek over Schou- wen-Duiveland. „Ik dank meneer hiervoor en ik zal het nooit vergeten," sprak de vader van Hunun. Schoonen zei zich vereerd te voe len. In de stilte die daarna volgde, merkte mevrouw Schoonen op: „En hij kan niet eens zwemmen." Schoonen: „Daar heb ik toen niet bij stil gestaan. Het was gewoon verstand op nul en de blik op on eindig." Wegener NieuwsMedia. De nummer 1 voor werkzoekenden! Oók in het Onderwijs. Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeidsmarkt WGGGNGR NieuwsMedia zierikzee - Ambtenaren van de ge meente Schouwen-Duiveland zijn redelijk tevreden over hun werk. Ze geven hiervoor een 7,3 en dat is drie-tiende punt méér dan de ge middelde score van collega's in 45 andere gemeenten. Dat blijkt uit een anonieme enquê te die in maart is gehouden door het bureau EfFectory. Schouwen- Duivelandse ambtenaren geven op vrijwel alle onderzoeksvragen posi tievere antwoorden dan hun colle ga's in den lande. Behalve als het gaat om de colle ga's in eigen (gemeente)huis. Lan delijk waarderen de ambtenaren hen met een 7,5. Schouwse ambte naren geven hun naaste collega's 'slechts' een 7. Alle ambtenaren, ook de Schouwse, zijn ontevreden over hun salaris, dat gemiddeld met een 5 wordt gewaardeerd. Schouwen-Duiveland zal dit on derzoek vaker houden. Bedoeling is dat de ambtelijke organisatie zich blijvend verbetert. Zaterdag 1 aug. 10.00-16.00 uur - ruim 100 kramen Ze hadden de dag van hun leven gisteren op het strand bij de Brouwersdam. Negen kinderen met een beperking kregen vliegerles en waren passagier in een kitebuggy. door Piet Kleemans Vang de wind. Het is makkelijker gezegd dan gedaan. De Nasa Wing - model rempa- rachute - rukt bij elke windvlaag behoorlijk aan de ar men en noopt tot schrapzetten in het zand. „Hou vast, hou vast! Jij bent de baas en niet de vlieger", coacht instructeur Egbert Attema van Vang de Wind, een bedrijf ge specialiseerd in het geven van les sen stuntvliegeren en kite-bug- gyen. In opperste concentratie bestuurt July de felgekleurde stuntvlieger. Attema helpt een handje. En moe digt aan. „Het gaat goed. Let op, daar komt 'ie weer". De vlieger scheert laag over de grond. July geniet zichtbaar. Attema is in zijn element. „Voor dat ik met dit bedrijf begon, heb ik veel met gehandicapten gewerkt, dus ik heb er wel wat mee. Ieder een kan leren vliegeren, dus ook gehandicapten. Stress? Nee hoor, als je met vliegeren begint, is dat zo weg. Op gegeven moment ben je echt alleen met het vliegeren be zig. En wij geven de grens aan wat wel en wat niet verantwoord is. Het is leuk om deze kinderen te la ten ervaren wat het is om te vliege ren met een stuntvlieger, de kracht van de wind te voelen." Speciaal voor de Stichting Wig wam Vallei Nederland - die vakan ties verzorgt voor gezinnen met een gehandicapt kind - heeft Atte ma zijn programma licht aange past. De kinderen sturen niet zelf in de door een vlieger voortgetrok ken kitebuggy, maar gaan mee als passagier. De 16-jarige Dirk Rietman uit het Overijsselse Haaksbergen zit vol ongeduld te wachten tot het zijn beurt is voor een ritje. Het bevalt hem in ieder geval uitstekend in het kuipstoeltje van het van brede luchtbanden voorziene wagentje. Het korte ritje van het asfalt van de Brouwersdam naar het harde zand van het strand wekt bij hem al veel enthousiasme. „Harder, har der. Het gaat lekker", moedigt hij zijn 'chauffeur' aan. Vader Willy Rietman ziet het ver genoegd aan. Heerlijk vindt hij het om even niet elke seconde op zijn WIJNFEEST DREISCHOR Vanmiddag op de website: beelden van het Wijnfeest in Dreischor STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/schouwen-duiveland zoon - die lijdt aan de (spierziek te van Duchenne - te hoeven let ten. Vrijwilligers nemen die taak over tijdens de vakantie. „Normaal gesproken hebben ik en mijn vrouw een dagtaak aan het verzor gen van Dirk. Hij kan niets zelf dus is het heel fijn als dat werk je even uit handen wordt genomen. En dit is natuurlijk spectaculair", zegt Rietman wijzend naar instruc teur Stijn die probeert de wind te vangen en zo de gang in de kite buggy met passagier te krijgen. De vrijwillige begeleiders van Wig- Wam kijken toe én houden tegelij kertijd hun pupillen in de gaten. De mensen van Vang de Wind hebben hun handen vol. Het juiste materiaal moet worden uitgezocht en alle cliënten be diend. Twee, drie stuntvliegers van Vang de wind zijn op een gegeven moment gelijktijdig in de lucht. Hetgeen stoutmoedige badgasten er niet van weerhoudt dwars door die zone te lopen. „Let op, houdt de vlieger hoog totdat die mensen gepasseerd zijn", instrueert Atte ma. Niet voor niets. De lijnen van deze vliegers kunnen 140 kilo hebben. Als de lijn strak gespannen staat moet je er geen zwieper van krij gen. „Als je nu zou proberen de lijn met de hand binnen te halen liggen je handen open", waar schuwt Attema. De breedgeschouderde kite-bug- gy's zijn geschoeid met brede bal lonbanden met weinig lucht erin, 04 bar om precies te zijn. Bij stevi ge wind kan een ervaren stuur man snelheden tot zo'n 70, 80 kilo meter per uur halen. Maar dan wel op biljartlakenvlak hard zand en met smalle harde banden in plaats van brede zachte ballonbanden. Het snelheidsrecord ligt dik boven de 100 kilometer per uur. Dat werd gisteren op geen stukken na gehaald. Maar dat maakte de pret er niet minder om. Vang de wind werkt met moderne en kleurrijke lichtgewicht vliegers. Naast Nasa-wings wordt gevliegerd met onder meer de uit Zuid-Afrika afkomstige Walland-vjiegers. De kitebuggy's worden voortge trokken door forse zogeheten ma- trasviiegers. Veiligheid staat voorop. Een helm is standaard voor kitebuggyers. Blote voeten zijn taboe. Schelpen zijn scherp. Mensen met een be perking én hun fa milieleden een on bezorgde vakantie bezorgen. Dat is de doelstelling van Stichting Wig wam Vallei Nederland. De stich ting verzorgt samen met de Neder landse Stichting voor het Gehandi capte Kind (NSGK) op zes locaties verspreid door heel Nederland va kanties op maat: twee weken in een aangepaste en volledig inge- ZIERIKZEE Ouders op Schouwen-Duiveland die gebruik maken van Kinderop vang De Bevelanden, geven de kin deropvang een 7,4. Dat blijkt uit een enquête die de organisatie zelf hield op haar internetsite. Er werd gevraagd naar onder meer de administratie en plaatsing, de kwaliteit van de opvang en de loca ties. Ongeveer 50 ouders (25% van het aantal klanten) vulden de en quête in. De Bevelanden begon an derhalfjaar geleden met opvang op Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt in Zierik- zee zoekt twaalf vrijwilligers die j in een dierenpak door de stad wil len kuieren. Op woensdag 2 sep tember doet De Punt van 10.00 tot 13.30 uur mee aan het kindervakan tiewerk van het Welzijnshuis. De Punt levert zijn bijdrage met een vossenjacht. Deelnemende kinde ren moeten twaalf ontsnapte die ren opsporen. Ook voor andere werkzaamheden die dag zoekt De Punt nog vrijwilligers. Aanmelden kan op 0111-417179.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 108