PZC Brandbrief over onveilige Stolpweg -V Bruse zomeractiviteiten noodgedwongen gestopt 18 en 19 17 23 Dorpsraad Nieuwerkerk bepleit snelle aanleg vrijliggend fietspad Gewonde bij frontale botsing almanak Tatoeage jong leven op zorgboerderij Vliegerles op strand: hou vast, hou vast jij bent de baas Zeeoverslag in havens daalde met een kwart Zaterdag 1 augustus 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Uitstel van aanpak van de onveili ge Stolpweg bij Nieuwerkerk is onaanvaardbaar. Dat staat in een brandbrief van de dorpsraad Nieuwerkerk. door Piet «leemans NIEUWERKERK - De Stichting Dorpsraad Nieuwerkerk pleit in een brandbrief aan wegbeheerder waterschap Zeeuwse Eilanden voor de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Stolpweg bij Nieuwerkerk. De Stolpweg - een polderweg tus sen de N59 en Dreischor - staat te boek als gevaarlijk. De afgelopen ja ren zijn er drie fietsers dodelijk ver ongelukt. Anderhalve week gele den kwam bij een ongeluk op de Stolpweg een 13-jarig meisje om het leven. Reden voor de dorps raad om aan de bel te trekken. 'Het ongeluk geeft eens te meer aan dat langer uitstel van de aan leg van een veilig fietspad niet lan ger verantwoord is. Gezien de com binatie van fietsers, (vrachtauto's en landbouwverkeer op deze weg is het een wonder dat er al niet meer dodelijke ongevallen hebben plaatsgevonden. Op een weg met een snelheidsregime van 80 kilo meter per uur is zo'n combinatie volstrekt onverantwoord', stelt de dorpsraad in haar brief De dorpsraad dringt bij het water schap aan op snelle actie. 'Op uw website lezen wij dat het een speerpunt van het waterschap is er voor te zorgen dat iedereen veilig van A naar B kan op waterschaps wegen. Welnu, doet u dan eens iets aan de Stolpweg. Deze weg is niet veilig! Zeker niet voor de meest kwetsbare weggebruiker, de fietser. Ken niet alleen uw verant woordelijkheden, maar neem ze ook. Het wordt hoog tijd dat dit onderwerp hoog op de agenda komt en er niet meer af gaat voor dat er een verkeersveilige oplos sing is gerealiseerd'. De dorpsraad Nieuwerkerk ziet een vrijliggend fietspad als vereis te. Als voorbeeld hoe dat er uit moet zien noemt de dorpsraad het fietspad langs de Bredeweg, de ver bindingsweg tussen de N59 en Sir- jansland. Daar ligt een fietspad dat van de hoofdrijbaan gescheiden is met een groenstrook. BRUINISSE - De zaterdagse spelacti viteiten in Bruinisse zijn al weer De gemeente heeft er een stokje voor gestoken. ondernemersvereniging had moeten aanvragen het draaimolentje en skelter op het Kerkplein en dat is niet gebeurd. „Ia, de fout lag bij zegt William Bal namens de andernemers. „We kunnen nu wel alsnog vergunning aanvragen maar het duurt acht weken voor dat de vergunning komt. Dan heeft het geen zin meer." De ondernemersvereniging was vo rige week met de activiteiten be gonnen om het centrum wat le vendiger en aantrekkelijker te ma ken voor de toeristen en inwoners. „Jammer, maar we gaan het vol gend jaar opnieuw proberen." SCHARENDIJKE - Twee personen auto's zijn gisteren om 20.30 uur frontaal op elkaar gebotst op de Grevelingenlaan, de parallelweg tussen de N57 en het strand bij de Brouwersdam. Een 53-jarige auto mobiliste uit Burgh-Haamstede kwam wilde linksaf slaan naar Be- achclub Perry's maar zag een te- genmoetkomende auto over het hoofd. De vrouw raakte gewond aan haar hoofd. Ook bleek ze on der invloed van alcohol te rijden. Als ultieme blijk van zijn liefde wilde de Hulstenaar de naam van zijn geliefde, ILSE, op zijn bovenarm laten tatoeëren. De man van de tattooshop ontwierp een mooi hartje met een bloemetje en een vaantje. De tatoeeerder maakte in zijn carrière al heel wat mee en vroeg dus nog maar eens - voordat hij de naald ter hand nam om de naam aan zijn ontwerp toe te voegen, of de Hulstenaar wel zeker van zijn zaak was. „Het is toch een Tip? redactie@pzc.nl naam en je weet van tevoren nooit of die naam je leven lang meegaat." De Hulstenaar liet zich niet van de wijs brengen. Zijn liefde mocht pril zijn, de verkering duurde pas een maand of drie, maar met dit lief ging hij zijn gou den bruiloft vieren. De tatoeëerder was verbluft door de ze kerheid van zijn cliënt, maar had een op lossing voor handen. „Anders maken we er later gewoon 'PILSJE' van." BROUWERSHAVEN - Hugo Eijgenhuysen uit Zie- rikzee borstelt het nieuwe kalfje op zorgboer derij Gewoon Buiten in de polder tussen Brou wershaven en Scharendijke. De zorgboerderij van Ans Schilperoort en Wilco Plomp richt zich op mensen met een breed scala aan be perkingen en draait in deze vakantietijd ge woon door. De vaste bezoekers van Gewoon Buiten zijn op zoek naar een naam voor het kalfje. Ideeën zijn welkom op www.stichtinggewoonbui- ten.nl. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107