Hoek begint met half dozijn 321 sport Hoek wil met nieuwe clubnaam sint-jansteen stap naar de topklasse zetten bli'ft stabiel Boot wint wedstrijd en motor in Lommei Niek den Exter wordt derde op 800 meter Ivar Moeleker rijdt met voorsten mee Michael Gouw beste Nederlander op EK HOEK Musaba Selemani raakt geblesseerd, Joachim de Wilde mag blijven zaterdag 1 augustus 2009 LOMMEL Motorcrosser Mark Boot heeft giste ren in Lommei het bijprogramma van de Grote Prijs van België ge wonnen. De 17-jarige MX 2-rijder uit Burgh-Haamstede finishte als eerste in een zeer sterk bezette rookierace. Na de zege in de eerste manche van de grote finale nam Boot in de tweede reeks niet al te veel risico meer. Hij behaalde daarin de twee de plaats en daardoor ook de eind overwinning. Die zege leverde hem een KTM-crossmotor op, het merk waar hij al op rijdt ARUBA Atleet Niek den Exter heeft op de Koninkrijksspelen op Aruba zijn tweede medaille veroverd. De ze ventienjarige Terneuzenaar werd gisteren derde op de 800 meter. Eerder won hij zilver op de 1500 meter. De atleet van Scheldesport finishte in 2.02,07, ruim boven zijn persoonlijk record. Het onderdeel werd gewonnen door Jeroen van Calker in 2.00,87. De andere Zeeuw se deelnemer op Aruba, Mahboub Rahimi, speelt nog in de finale met het nationale voetbalteam. ASSEN Ivar Moeleker heeft zich gisteren gehandhaafd bij de eersten in de Ju nior Vuelta in Assen. De wielren ner uit Yerseke, uitkomend in cate gorie 7, was al vroeg ontsnapt met acht anderen en werd in de eindsprint vijfde. Dat staat hij ook in het klassement. Plaatsgenote De- nise Gunst (cat. 5) eindigde als vier de en klom naar de achtste plaats.Nick Jansen uit Borssele (cat. 4) reed naar de zevende plaats, ter wijl Timo de Jong nu zesde staat. Vandaag is de laatste dag. OTTOBI ANo Michael Gouw is deze week op het EK pocketbike in Italië op de der tiende plaats geëindigd in de klas se Senior Open 50CC. Met dit resul taat was de Goesenaar op het cir cuit van Ottobiano de beste Neder lander. Er reden veel fabrieksteams mee uit verschillende landen, waar onder het merendeel Italianen. In eerste instantie reed Gouw in de B-groep, maar vanwege zijn prima prestaties in die klasse werd hij als nog overgeheveld naar de A-rijders en de hoofdrace van het EK. MEEST GELEZEN 1Van Hanegem laatste die er tussen door glipte bij Hoek 2. Aardenburg hofleverancier STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl 1 1 a Tennistoernooi door Barry van der Hooft HOEK - Een gebrek aan ambitie kun je het bestuur van Hoek niet verwijten. De zaterdag-hoofdklas ser heeft al verschillende keren uit gesproken dat het bereiken van de topklasse dit seizoen het enige doel is en wil dat met de hulp van een nieuwe hoofdsponsor gaan realiseren. De kans is groot dat dat ook met een nieuwe clubnaam moet gebeuren. Hoek presenteerde gisteren Neckermann.com als nieuwe hoofdsponsor en kan daarmee in de voetsporen van clubs als UDI'19/Beter Bed en BW/Caterpillar treden. In het ver leden verbonden de Brabantse clubs hun clubnaam al aan die van de geldschieter. „De kans is inder daad aanwezig dat we in de toe komst HSV Hoek/Neckermann .com gaan heten", vertelde inte rim-voorzitter Benny Langeraert. „De aanvraag daarvoor hebben we al ingediend bij de KNVB, maar we kregen te horen dat we eigen lijk te laat waren. Dat had voor 1 juli moeten gebeuren. We hopen alsnog toestemming te krijgen." Voor Zeeuwse begrippen zou zon gecombineerde naam een primeur zijn. Het past echter wel bij Hoek, want de club wil volgend seizoen ook als eerste Zeeuwse vereniging toetreden tot de topklasse. Dat ge beurt alleen als het eerste elftal bij de eerste vier clubs in de hoofd klasse B eindigt. De druk op trai ner Paul Telussa en zijn spelers wordt dus flink opgevoerd. „Maar dat mag ook", zei Langeraert. „Ie dereen heeft zijn best gedaan om een kwalitatief sterke selectie neer te zetten. De concurrentie van an dere clubs i$ groot, maar we ho pen wel dat we bij die eerste vier eindigen. In de Topklasse willen we onze plannen dan verder uit bouwen." Een nieuwe geldschieter mag Hoek dan hebben vastgelegd; een nieuwe voorzitter heeft de club nog steeds niet gevonden. Langeraert is nu al bijna anderhalf jaar interim-voorzitter, nadat John Smael in april 2008 vertrok. „Tij dens de laatste ledenvergadering heb ik gezegd dat ik voorlopig wel wil aanblijven", aldus Langeraert. „Tot nu toe hebben we gewoon geen geschikte kandidaat kunnen vinden. Zodra die er is, treed ik af. We hebben met verschillende mensen gesproken, maar er was niemand die er aan wil beginnen. De laatste tijd hebben we ons voor al beziggehouden met het vinden van een nieuwe hoofdsponsor. Nu dat gelukt is, gaan we verder zoe ken naar een voorzitter." SINT-JANSTEEN - Het 28e De Kroon Smash tennistoernooi te Sint-Jan- steen start officieel maandag 3 au gustus, maar de allereerste par tijen gaan vanmiddag om 14.00 uur al de baan op. De finales zijn op zondag 9 augustus. Met in totaal zo'n 160 partijen is het evenement stabiel gebleven in vergelijking met vorig jaar. „We zit ten toch redelijk vol, boven ver wachting. We zitten tenslotte in een ongunstige periode omdat de bouwvak net is begonnen. Vorig jaar zaten we in de laatste week van de basisschoolvakantie en wa ren de meeste mensen al terug", al dus Janine Hollestelle namens de organisatie. Na een jaar afwezigheid wegens een schouderblessure is ze weer in de partij in de mixed-4, samen met Pieter Voorbrood. De favorie- tenrol is voor Vicky Hermans en Dennie Cappendijk. Josimar Pattinama scoort de 1-0 voor Hoek. Thomas Kodde van de West Zeeuws-Vlaamse selectie komt te laat. Koen Versyp (rugnummer 9) en Bas Caste- leyn kijken toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104