Hartcentrum komt niet in Goes FINAL SALE PZCI21 TO miODELBURG kortingen tot Rechts 22 en 23 29 Ministerie van Volksgezondheid verleent vergunning voor cardiologisch intervehtiecentrum in Terneuzen De lucht in voor War Child Drugshandel in Westerstraat almanak Vrijdag 31 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.pl/tholen@pzc.nl Twaalf inwoners van Goes delen eerste buurtauto PopSport geeft startende bandjes gulle handreiking Vanaf half 2010 kunnen hartpa tiënten terecht in een nieuw car diologisch interventiecentrum in Terneuzen. Het hartcentrum van ZorgSaam is daarmee het eerste in de provincie Zeeland. door Peter Oggel en Raymond de Frel GOES - Directeur Pieter Vierhout van de Oosterscheldeziekenhuizen is verbaasd over de vergunning voor een hartcentrum in Terneu zen. In de loop van 2010 kunnen Zeeuwen met hartproblemen v.oor onder meer catherisaties, dotterbe handelingen en elektrofysiologisch onderzoek terecht in het Zorg- saamziekenhuis in Zeeuws-Vlaan- deren. Hoewel de vergunning voor het hartcentrum van het ministe rie van Volksgezondheid niet ge heel onverwacht is, werd in Ter neuzen gisteren toch een feestje ge vierd. Want behalve ZorgSaam was ook het Oosterscheldezieken- huis in Goes voor het hartcentrum in de markt. Vierhout noemt de af gifte van een vergunning vreemd. „De Nederlandse Mededingsautori- teit heeft ons namelijk ook ver zocht iets soortgelijks op te zetten. Daar zijn we nog druk mee bezig. Ik ga zeker bij de inspectie infor meren hoe dit nu verder moet." De Inspectie voor de Volksgezond heid eist wel dat er tussen ZorgSaam en de andere Zeeuwse ziekenhuizen een samenwerkings overeenkomst voor het hartcen trum komt. Contacten daarover lo pen al, zeggen zowel Zorg- saam-woordvoerder René Maas als Vierhout. Maas: „Met de juiste wil om samen te werken komt er een internationale en hoogwaardige ge zondheidszorgfunctie voor Zee land tot stand." Volgens Maas is de vergunning ook te danken aan de jarenlange sa menwerking van ZorgSaam met het Gentse hartchirurgisch zieken huis Maria Middelares. Hartopera ties en topklinische behandelingen blijven overigens in Gent. De aan vraag voor het hartcentrum da teert al van dik een jaar geleden en ZorgSaam heeft zich inmiddels al op de vestiging voorbereid, onder meer met de opleiding van extra mensen. Het hartcentrum levert vijftien extra arbeidsplaatsen op. Footï'j KORTGENE - De lucht boven camping en villa park De Paardekreek in Kortgene kleurde don derdagavond oranje. Niet door een fraaie zons ondergang, maar door ballonnen. De Paarde kreek was één van de 110 recreatiebedrijven die meedeed aan de jaarlijkse ballonnendag, waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat. Dit jaar zijn dat projecten van War Child in Sierra Leone. De ballonnen konden voor een euro worden gekocht. Deelnemers kun nen vanaf vandaag op de website www.ballon- nendag.nl kijken waar hun ballon terecht is ge op LUoonboulevard de FTIortiere 70% A.S. ZATERDAG ZONDAG OPEN! met springkussen voor de kinderen! GOES - De politie heeft woensdag avond in de Westerstraat in Goes twee Goesenaren aangehouden op verdenking van handel in harddrugs. In de auto van de man nen (24 en 32 jaar) vonden agen ten vijf kleine zakjes harddrugs (vermoedelijk cocaïne) en een weegschaal, waarop cocaïneresten werden aangetroffen. De mannen zijn voorgeleid. De 32-jarige is na verhoor weer vrijgelaten, de 24-ja- rige man is in verzekering gesteld. komen en of ze in aanmerking komen voor een prijs. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl/bevelanden Tip? redactie@pzc.nl Hij is lang op reis geweest, die inwoner van Middelburg. Bijna alle continenten heeft hij bezocht. Waar hij ook kwam, hij schuwde de auto niet. Links rijden, rechts rijden, het maakte hem allemaal niets meer uit. Nog een beetje vermoeid van al dat ge reis lag hij onlangs op de bank van zijn vriendin te dutten toen zij terugkwam van een lange dag werken. De hele rit naar huis had ze zich al verheugd op een bezoekje aan zee. „We gaan nü naar het strand", riep ze terwijl ze binnenkwam. „Oké", mompelde hij. Nog een beetje groggy van de slaap stapte hij achter het stuur. „Wat doen die fietsers aan de verkeerde kant van de weg", mopperde hij tegen zijn vriendin terwijl de fietsers allerlei verwensingen naar zijn hoofd slingerden. „Nou", zei ze, „je zit hier niet meer in Australië. Misschien moet je maar rechts rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77