zien 43 Duin- en strandtochten Workshop natuurfotografie Demonstraties in fruitteeltmuseum Lustrumfeest in Oud-Sabbinge vrijdag 31 juli 2009 foto's Lex de Meester Beeldhouwwerk van Fritska van Dorsten. boerenschuur van hof'Uilenhof. Deelnemers en adressen kunst- en cultuurroute Midden Walcheren den zodat bezoekers eenvoudig de deelnemende adressen kunnen vinden. De kunstroute heeft ook een door lopende expositieruimte gekregen. In de etalage van de drukkerij aan de Torenstraat in Serooskerke wor den het hele jaar door werken ten toongesteld van mensen die mee doen aan de kunstroute. Bezoekers kunnen bij alle deelne mende kunstenaars, VW-kanto- ren en het dorpshuis in Grijpsker- ke een folder meenemen met daar op alle deelnemers en locaties. Mensen kunnen zo zelf beoorde len welke kunstenaars ze willen zien of welke route ze willen afleg gen. Grijpskerke: Matty Geschiere, fo tografie; Jaqueline Geluk, werken van klei, Loodhol 17 en 19. Anneke Riemens, olieverf en acryl; Mirjam de Visser-Pouwer, acrylschil- derijen op hout, Vrijheidsweg 1 Tjitske Prins, olieverf, acryl en druk technieken; Gerda Vroon, kera miek, Mariekerkseweg 32. Marga Meijrink, sieraden met oes terschelpen; Boukje van Dam, olie verf, 'Wilhelmina's Oord' Marie kerkseweg. Ton Visser, zilversmid; Monica Snoodijk, keramiek; Ans van Nop pen, acryl en olieverf; Marie de Vries, glaskunst; Klaske Jasperse, vormgeving in textieltechnieken, 'Munnikenhof' Jacob Catsweg. Joke Koole, acryl, pastel en olie verf; Fritska van Dorsten, beeld houwwerk; Jeltje idzerda, kera miek, 'Uilenhof Jacob Catsweg. Galerie de Ossenberg, Singeiweg 11. Buttinge: 'MissMoza', mozaïeken; Uilenbroek, Middellandse Zeetuin, Middelburgseweg 17. Serooskerke: Marion van de Vel de, organisch figuratief; Monique Roedts, keramiek, Noordweg 63. Caroline Roth, sieraden; Rinus Rent meester, glas vormgever; Ma reel Ie Immink, tegeltableaus, Noordweg. Margot Wisse, acrylschilderijen; Jo- han van Kaam, vrije expressie; Jan de Koning, Zeeuwse aquarellen, Jo- hanneskerk. Piet Cevaal, houtdraaiwerk; Mieke Toledo, tekeningen, Vrouwenpol- derseweg 26. Peter van Heulen, Zeeuwse fotogra fie, Noordweg 121. Jannie Passenier, schilderijen en keramiek; Joop de Willigen, hou ten sculpturen; Oostkapelseweg 5 en 35. Coby Severiens, hoeden; Annet de Smidt, sieraden, Koetshuis Oostka pelseweg. Cocky Wattel, schilderijen en siera den; Jopie de Klerk, interieurs in miniatuur; Henk Maas, acryl en olieverf; Krijn Coppoolse, antieke rijtuigen, Oostkapelseweg. VUSSINCEN - Vanuit Vlissingen worden op zaterdag 1 en zaterdag 15 augustus duin- en strandtoch ten georganiseerd door wandelver eniging 'swv de Vrolijke Tippe laars'. Er zijn wandelingen van 5, 10,15, 20 en 30 kilometer. De wandelingen van 20 en 30 kilo meter starten van 9.00 tot 11.00 uur. De andere afstanden van 9.00 tot 12.00 uur. Alle wandelingen gaan over het strand, door de duinen en door het Nollebos. De tocht van 15 kilo meter gaat tot Valkenisse, de 20 ki lometer tot Zoutelande en de 30 ki lometer tot Westkapelle. Start: De Kanovijver, Burg. van Woederenlaan, in Vlissingen. Meer informatie: 0118-463845. CADZAND-BAD - Natuurfotograaf Louis Drent geeft vandaag een workshop in natuurfotografie. De ze is geschikt voor beginners en ge vorderden met alle soorten came ra's. Tijdens de workshop wordt er vooral aandacht gegeven aan leren kijken, compositie en het gebruik van licht en flitser. Van 10.30 tot 12.00 uur worden er tips en trucs uitgelegd. Tot 17.00 uur wordt er een wandeling door Het Zwin gemaakt waar er foto's gemaakt kunnen worden. Aanmelden via tel: 06-22380446 of email: info@fotolouisdrent.nl. De workshop kost 50 euro en wordt elke vrijdag tot 25 septem ber 2009 gehouden. Meer informatie: www.fotolouisdrent.nl www.pzc.nl/zomerkrant OP PAD De paden op, de lanen in en de duinen over. Blockbuster of Arthou- se? Zeeland heeft het. STEM OP DE ZOMERHIT MAIL TIPS: ZOMER@PZC.NL Zet uw foto in het album Zomer 2009 kapelle - In het fruitteeltmuseum in Kapelle zijn zaterdag 1 augustus oculeerdemonstraties. Tijdens het oculeren wordt een eenjarige tak door middel van een sneetje in de onderstam van een boom aangebracht. Fruittelers gebruiken deze tech niek om hun fruitrassen te ver meerderen. Tijdens de presentatie middag is het mogelijk om ook ei gen fruitbomen met deze techniek te bewerken. Er zijn eenjarige tak ken aanwezig, maar eigen takken mogen ook meegenomen worden. Behalve demonstraties zijn er ook rondleidingen door de tuin van het museum. De demonstraties beginnen om 13.00 uur. het museum -is open vanaf 12.00 uur. oud-sabbince - Buurtschap Oud- Sabbinge viert feest Zaterdag 1 au gustus vindt daar de eerste lus trumeditie van de Dag van 't Ouweland plaats. Het festijn heeft ook dit jaar weer de bekende ingre diënten. Zo probeert wereldkampi oen Pottelillen Marcel Verstelle zijn titel te verdedigen, is er een Oud-Sabbinge-markt en zijn er verschillende oud-Vlaamse en- oud-Hollandse spelen. Ook het open Zeeuws kampioen schap Kwalleballen staat weer op het programma. Voor dit laatste onderdeel kunnen deelnemers zich nog opgeven via touweland@zeelandnetnl. De Goese burgemeester Dick van der Zaag opent de Dag van 't Ouweland om 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67