Zeeland i*i "**1 PZC 21 Stadsmanager begint in september FINAL SALE s) miDDELBURG kortingen tot WALCHEREN 22 en 23 29 Nieuwe functionaris voor Vlissingen klaarde de klus eerder in Breda en Gorinchem Lek in rioolpersleiding Geldautomaten doen het weer almanak Rechts Klompenkotje en strafbankje zijn uit de school verdwenen PopSport geeft startende bandjes gulle handreiking Vrijdag 31 juli 2009 «.«I— Tip? walcheren@pzc.nl Na de nodige onderzoeken en vergaderingen heeft Vlissingen eindelijk een stadsmanager. Niet alleen een amaibel maar ook een constructief man, als je Bre da en Gorinchem moet geloven. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - joop van Bel is de man die de binnenstad van Vlissin gen nieuw leven belooft in te bla zen. Dat is hem eerder gelukt in Breda en Gorinchem. Van Bel (62) gaat vanaf september twee dagen in de week als stadsma nager aan de slag in Vlissingen; de andere dagen blijft hij bezig in Go rinchem. Zijn Bredase klus zat er in 2001 op, toen grootwinkelbedrij ven besloten geen bijdrage te leve ren aan het stadsmanagement. In Vlissingen speelt die discussie de eerste twee jaar niet, omdat de ge meente de kosten dan voor reke ning neemt. Pas daarna springen ondernemers bij. Van de 'tientallen' sollicitatiebrie ven viel die van de Bredanaar, vol gens Harrie van Hal van de zojuis te opgerichte Stichting Stadsmana gement Vlissingen, vooral op van wege de ervaring. „Dat hij van bui ten komt, is een extra voordeel. Daardoor kijkt hij meer onbevan gen tegen de stad aan." De oorsprong van Van Bel ligt in de vastgoedwereld. In de jaren ne gentig raakte hij in Breda betrok ken bij de herinrichting van de his torische binnenstad, als belangen behartiger voor de horeca. En voor wie denkt dat Van Bel in Vlissin gen een onmogelijke klus staat te wachten; de Brabantse stad lag er volgens Ferry van Dommelen van lunchroom Ferry's op het Vlissing- se Bellamypark, die daar toen nog zat met een zalencentrum, destijds even leeg en verpauperd bij. „loop heeft met zijn openheid, creativi teit en zijn luisterend oor veel be reikt. Vlissingen mag in haar hand jes klappen met hem." Breda werd later genomineerd als populairste binnenstad. In Gorinchem stortte Van Bel zich vooral op de samenwerking tussen de gemeente en ondernemers. Die is hersteld, aldus Nico Mol van de lokale Stichting Binnenstadsmana- gement. „Wat niemand doet, dat organiseert loop. Met succes." MIDDELBURG - De rioolpersleiding langs indus trieterrein Arnestein blijkt te lekken. De lei ding, die in verband met de aanleg van de N57 deze week is verlegd, werd gisterochtend in gebruik genomen. Daarbij constateerde wa terschap Zeeuwse Eilanden een defect in een aansluiting tussen twee buizen. Tijdens de ver leggingswerkzaamheden eerder deze week werd het rioolwater met acht tankwagens af gevoerd. Ook nu rijden die voortdurend van het rioolgemaal aan de Oude Veerseweg ten westen van het Kanaal door Walcheren naar het gemaal op Arnestein aan de overzijde. Dit gaat dag en nacht door om te voorkomen dat rioolwater ongezuiverd via een overstort op het oppervlaktewater geloosd moet worden. Volgens het waterschap is er geen gevaar voor de volksgezondheid. Een aannemer is be gonnen een noodreparatie uit te voeren. De betreffende persleiding is bedoeld voor het transport van afvalwater van huishoudens en bedrijven ten westen van het Kanaal door Wal cheren, via het rioolgemaal aan de Elektra- weg, naar de rioolwaterzuivering in Ritthem. Het is nog niet duidelijk hoe lang de noodre paratie zal duren. Als het niet te hard regent, kunnen de tankauto's de afvoer van het riool water wel aan. foto Ruben Oreel S op tlloonboulevard de fnortiere 70% A.S. ZATERDAG ZONDAG OPEN! met springkussen voor de kinderen! VROUWENPOLDER - De vrijstaande geldautomaten in Serooskerke en Vrouwenpolder zijn weer in ge bruik genomen. De Rabobank had de twee kios ken in juni gesloten zodat er - pre ventief - maatregelen genomen konden worden tegen plofkraken (het kraken van automaten met springstof). De Rabobank heeft gisteren brie ven verstuurd naar haar klanten om ze van de ingebruikname op de hoogte te stellen. Tip? redactie@pzc.nl Hij is lang op reis geweest, die inwoner van Middelburg. Bijna alle continenten heeft hij bezocht. Waar hij ook kwam, hij schuwde de au to niet. Links rijden, rechts rijden, het maakte hem allemaal niets meer uit. Nog een beetje vermoeid van al dat ge reis lag hij onlangs op de bank van zijn vriendin te dutten toen zij terugkwam van een lange dag werken. De hele rit naar huis had ze zich al ver heugd op een bezoekje aan zee. „We gaan nü naar het strand", riep ze terwijl ze binnenkwam. „Oké", mompelde hij. Nog een beetje groggy van de slaap stapte hij achter het stuur. „Wat doen die fietsers aan de verkeerde kant van de weg", mopperde hij tegen zijn vriendin terwijl de fietsers allerlei verwensingen naar zijn hoofd slinger den. „Nou", zei ze, „je zit hier niet meer in Australië. Misschien moet je maar rechts rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61