Hiltex Zeeland Open is een WK in het Sla vandaag j e sl. ag 1 %i 361 sport Nu bij Digitenne van KPN korting ;a jaarabonnement Zonnesteekweken kpi 1 DAMMEf Harm Wiersma zegt te elfder ure af voor internationaal toernooi in Goes spor agenda kpn winkel primafoon vrijdag 31 juli 2009 Bijna de gehele top acht van de damwereld is volgende week in Goes aanwezig voor het Hiltex Zeeland Open. Organisator Aart Walraven durft daarom gerust te spreken van een mini-WK. Wel was er nog een forse tegen valler. door René van Stee GOES - Hij was er zo mee in zijn nopjes. Totdat organisator Aart Walraven gisteren het bericht kreeg dat Harm Wiersma wegens - niet nader omschreven - persoon lijke omstandigheden niet mee zou doen aan het Hiltex Zeeland Open dat maandag in het Goese Sportpunt Zeeland van start gaat. De Friese damlegende, zesvoudig wereldkampioen, zou na lange tijd weer zijn opwachting op het hoog ste internationale niveau maken. Zijn afzegging trof Walraven als een donderslag bij heldere hemel. „Ik wil er niet te hard over oorde len, maar het is onthutsend en ook zeer teleurstellend. Eigenlijk kan zoiets niet op dit niveau." De voorzitter van de Stichting Da- mevenementen Zeeland trok met een een noodscenario uit de kast. Enkele telefoontjes naar het nog lo pende damtoernooi in Nijmegen leverden in de persoon van Alexan der Baljakin een vervanger voor Wiersma op. De Nederlands kam pioen van Wit-Russische afkomst heeft een hogere rating dan de oud-wereldkampioen. „We zijn dolblij met zijn komst. Maar nog steeds betreur ik het in hoge mate dat we de levende legende Wiers ma de komende week niet in Goes aan het werk zullen zien." Een wereldtitel valt er niet te ver dienen in het Hiltex Zeeland Open. Maar de dammer die het toernooi in het Goese Sportpunt Zeeland wint, zal die overwinning waarschijnlijk toch wel enigszins als zodanig ervaren. „Ga maar na. Zowat de volledige internationale top acht is aanwezig. Ik durf dus gerust de stelling aan dat we op het niveau van een mini-WK zitten", zegt Walraven niet zonder trots. Hij is ook opgetogen dat de sponsoring voor volgend jaar al weer rond is. „Daarmee is een zwa re steen op onze maag verwij derd." De reden dat toppers graag naar Goes komen, ligt wat Walraven be treft voor de hand. „Goede contac ten en een stevige lobby zijn na tuurlijk belangrijk, maar ook de opzet van het Zeeland Open spreekt aan. In tegenstelling tot an dere zomertoernooien staat onze open groep apart van de hoofd groep met zestien toppers. Daar door spelen zij in de poule louter Alexander Schwarzman is in Goes uit op revanche. Vorig jaar ging hij in de finale van het Hiltex Zeeland Open door zijn vlag en gaf hij de eindzege weg aan Alexander Georgiev. foto Willem Mieras topwedstrijden. Omdat het speel schema al in april bekend was, konden zij zich daar ook nauw gezet op voorbereiden", legt hij uit. In ieder geval maakt wereldkampi oen Alexander Schwarzman uit Rusland zijn opwachting in Goes. Vorig jaar liet de drievoudige mon diale titelhouder de eindzege te gen zijn landgenoot Alexander Ge orgiev glippen omdat hij door zijn vlag ging. Schwarzman zal zich on getwijfeld willen revancheren, maar Walraven dicht Georgiev - viervoudig wereldkampioen en on langs verliezer van de mondiale tweekamp tegen Schwarzman - Kom naar de kpn winkel of Primafoon bij jou in de buurt ATLETIEK VRIJDAG Noormannenloop. 19.30 uur: 2, 4 en 8 km. Inschrijven in Kasteel van Batavia, te Westkapelle. BEACHVOLLEYBAL ZATERDAG Ere-, eerste en tweede divisie vrouwen. Speeltijden van 9.00 tot 17.00 uur. Palm Beach Life Beach Volleyball Cir cuit. Speeltijden van 10.00 tot 17.00 uur. Locatie: Strandpaviljoen Breezand op het strand van Vrouwenpolder. ZONDAG Eredivisie vrouwen. Speeltijden van 9.00 tot 17.00 uur. Palm Beach Life Beach Volleyball Cir cuit. Speeltijden van 10.00 tot 17.00 uur. Locatie: Strandpaviljoen Breezand op het strand van Vrouwenpolder. MOTORCROSS VRIJDAG Supercross. Pekelingseweg te Aagteker- ke. 12.00 uur: eerste training, 18.00 uur: begin finales, 20.50 uur: superfinale. PAARDENSPORT VRIJDAG Jumpin' de Weel 2009. 8.00 uur: L en Z paarden klassiek. 10.30 uur: M paarden twee fasen. 13.00 uur: B pony's twee fa sen, met aansluitend L, M, Z en ZZ. 15.30 uur: ZZ klassiek. 16.00 uur: M2 fa sen. 18.00 uur: 1.40m paarden klassiek. Locatie: Boerderij familie Huige, aan de Brilletjesdijk te Nisse. ZATERDAG Jumpin' de Weel 2009. 8.00 uur: L paar den klassiek. 8.00 uur: B pony's klassiek, met aansluitend L, M, Z en ZZ. 13.00 uur: M paarden klassiek. 13.00 uur: Fina le's 130.m paarden klassiek, met aanslui tend 1.35m en 1.40m. 15.00 uur: B paar den progressief en L paarden klassiek. Lo catie: Boerderij familie Huige, aan de Bril letjesdijk te Nisse. ZONDAG Jumpin' de Weel 2009. 8.00 uur: Finale B pony's klassiek, met aansluitend L, M, Z en ZZ. 8.30 uur: L2 paarden twee fasen. 11.00 uur: M paarden twee fasen. 13.00 uur: Finale's B paarden klassiek, met aan sluitend 1L en M. Locatie: Boerderij fami lie Huige, aan de Brilletjesdijk te Nisse. SKEELEREN Achtste wedstrijd om de Zeeuwse ABN Amro Skeelercup. Locatie: Zeedijk West kapelle. 15.30 uur: jeugdwedstrijd, 16.00 uur: CMD-rijders. TENNIS VRIJDAG Badgastentoernooi. Locatie: tennisvere niging Domburg. Aanvang: 9.00 uur. Schuitema Makelaars Open Schelde- toernooi. Locatie: De Schelde te Vlissin- gen. Aanvang: 16.30 uur. De Proeverij Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieu- werkerk. Aanvang: 11.30 uur. Zeeland ABTZ Open Rolstoeltoernooi. Locatie: tennisvereniging 't Halve Maantje te Goes. Aanvang: 9.00 uur. Vliegende Hollandertoernooi 2009. Lo catie: tennisvereniging Animo in Terneu- zen. Aanvang: 10.00 uur. Tiende Rabo Openharingtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Biervliet. Aanvang: 15.00 uur. Burgemeester Everaars-veteranentoer- nooi. Locatie: tennisvereniging Con Forza te Groede. Aanvang: 9.00 uur. ZATERDAG Finales Badgastentoernooi. Locatie: ten nisvereniging Domburg. Aanvang: 9.00 uur. Schuitema Makelaars Open Schelde- toernooi. Locatie: tennisvereniging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 9.00 uur. De Proeverij Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieu- werkerk. Aanvang: 9.00 uur. Zeeland ABTZ Open Rolstoeltoernooi. Locatie: tennisvereniging 't Halve Maantje te Goes. Aanvang: 9.00 uur. Vliegende Hollandertoernooi 2009. Lo catie: tennisvereniging Animo in Terneu- zen. Aanvang: 10.00 uur. Tiende Rabo Openharingtoernooi. Loca-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56