Kromowidjojo combineert rust Anniek van der Linde wint klasse B op openingsdag Jumpin' de Weel 32| WK ZWEMMEN Achttienjarige verrast met pr's en finaleplaats op 100 meter vrije slag Minderhoud valt buiten ploeg voor EK dressuur Servië en Spanje in waterpolofinale Twee zeges in poule Schuil/Nummerdor Derksen vierde na eerste dag in Tsjechië Bouwmeester nadert top tien op WK Laser Uiterlijk eind oktober uitspraak Van Gelder vrijdag 31 juli 2009 Ranomi Kromowidjojo plaatst zich als vijfde voor de finale van de 100 meter vrije slag. foto Robert Vos rome De waterpoloërs van Servië en Spanje hebben gisteravond de fina le van het wereldkampioenschap in Rome bereikt. De Serviërs won nen in een spannende wedstrijd met 12-11 (4-3 3-3 3-3 2-2) van Kroa tië. Spanje was in de andere halve finale met 7-6 (1-2 3-2 1-1 2-1) te sterk voor de Verenigde Staten. De finale is zaterdag plaats. Bij de vrouwen plaatsten Canada en de Verenigde Staten al een dag eerder voor de eindstrijd. Neder land werd vroegtijdig naar huis ge stuurd. klagenfurt Beachvolleyballers Richard Schuil en Reinder Nummerdor' zijn het laatste Grand Slamtoernooi van het jaar in Klagenfurt met twee ze ges begonnen. De als achtste ge plaatste Nederlanders hadden wat opstartproblemen tegen de Fran sen Franco Neto/Nalbert Biten- court. In drie sets (21-19 17-2115-10) werd uiteindelijk toch gewonnen. Tegen Jason Lochhead/Kirk Pit man uit Nieuw-Zeeland ging het een stuk eenvoudiger: 21-18 21-14. Schuil en Nummerdor spelen van daag hun laatste groepsduel. celadnA Golfer Robert-Jan Derksen is giste ren goed begonnen aan het het Tsjechische Open in Celadna, een toernooi dat deel uitmaakt van de Europese Tour. De Nederlander had 67 slagen nodig, vijf onder par. Met die score is Derksen na de eer ste ronde met twee anderen ge deeld vierde. De Argentijn Tano Goya gaat met 65 slagen aan de leiding. Maarten Lafeber is gedeeld dertiende met 69 slagen. karatsu Zeilster Marit Bouwmeester is in het klassement van het WK Laser Radial in Japan weer een paar plaat sen opgeschoven. De Nederlandse behaalde een vierde en een achtste plek in de twee regatta's die giste ren in Karatsu werden gehouden. Met 34 punten staat ze nu op de elf de plaats. Claire Blom steeg ook enkele plaat sen en is de nummer negentien van het klassement. Zij werd zeven de in race vijf en achtste in race zes. De Chinese Lija Xu gaat met 15 punten aan de leiding. beekbergen Yuri van Gelder hoort niet later dan eind oktober welke straf hij krijgt in zijn dopingzaak. De tucht- commissie van de turnbond KNGU is deze week formeel aan het werk gezet en heeft maximaal drie maan den de tijd om tot een uitspraak te komen. Ringenspecialist Van Gel der werd in juni bij het NK betrapt op cocaïnegebruik. Van Gelder ontkent niet, hij bracht de kwestie zelfs eigenhandig aan het licht tijdens een persconferen tie op sportcomplex Papendal. door Lucien Roelandt NISSE - Met een massa deelnemers uit heel het land en sport van hoog niveau kende Jumpin' de Weel gisteren een uitstekend be gin. Even leek het weer (de harde wind) het feest nog te bederven, maar het bleek uiteindelijk een storm in een glas water. Met Anniek van der Linde als win naar en nog enkele combinaties bij de eerste vijf had de Zeeuwse jeugd op de eerste dag van het vier daagse hippisch evenement in Nis- se in de klasse B een grote rol. Een oud-inwoner van Nieuw- en Sint Joosland, Dennis Evertse, droeg ook zijn steentje bij aan het Zeeuw succes. Hij schreef de klas se Z twee fasen op zijn naam. In een sterk deelnemersveld bewe zen de Zeeuwse jonkies in de klas se B dat ze klaar staan om het vaandel over te nemen. Wilma Stouten (17) gooide met de ruin Stouten's Zidane onder het zadel als eerste van de 36 combinaties die zich voor de barrage wisten te plaatsen de knuppel in het hoen derhok. De amazone uit Seroosker- ke stuurde de Chin Chin-zoon in grootse stijl naar zijn tweede fout loze ronde. De 54 stijlpunten ble ken uiteindelijk goed voor de der de stek. Tessa van der Pluim stuurde Alexa van de Postbaan naar een totaal van 55 stijlpunten, een aantal waar mee de amazone uit Made het Zeeuwse feestje leek te gaan beder ven. Maar het venijn jzat voor de Brabantse combinatie in de staart. Als laatste toonde Anniek van der Linde (19) met de schimmel Cha nel Z haar klasse. De amazone uit 's-Heer Arendskerke reed de Cam- pione Z-dochter foutloos en met 57 stijlpunten punten naar een overtuigende zege. De Vijftienjari gen Thomas Verschoor uit 's-He- renhoek (Carentina Z) en Imke Kort uit Lewedorp (Wincentino) onderstreepten met de vierde en vijfde plaats de dominante rol van de Zeeuwse jeugd. Een jaren geleden kreeg Dennis Evertse van international Leon Thijsen het aanbod om bij hem als stalruiter in dienst te komen. Een aanbod dat hij met beide handen aangreep. „Het is hard werken, maar je leert er ook erg veel." Wat dat laatste aangaat zijn de les sen van Thijsen goed besteed. Dat blijkt uit de successen van zijn leer ling op internationale wedstrijden in binnen- en buitenland. Ook in Nisse demonstreerde Evertse zijn klasse. Hij won met de ruin Ver- sius het twee fasen parcours in de klasse Z. ERMELO - Dressuurruiter Hans- Peter Minderhoud, afkomstig uit Westkapelle, is niet geselecteerd voor het Europees kampioen schap, dat van 25 tot en met 30 au gustus in het Engelse Windsor wordt gehouden. Bondscoach Sjef Janssen heeft de Zeeuwse olym piër aangewezen als reserve. Anky van Grunsven, Imke Schelle- kens-Bartels, Edward Gal en Ade- linde Cornelissen horen wel bij ba sisviertal. De laatste kreeg na Hick- stead, waar de laatste selectiewed strijd was, de voorkeur boven Min derhoud, die in 2007 nog deel uit maakte van de gouden EK-ploeg en vorig jaar een belangrijk aan deel had in de zilveren plak op de Olympische Spelen in Peking. Het springteam bestaat uit Angeli- que Hoorn, Mare Houtzager, Har- rie Smolders en Albert Zoer. Jur Vrieling is reserve in de equipe van bondscoach Rob Ehrens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52