Gulle handreiking aan startende popbandjes Blijf in de race 29 Guido Weijers maakt cabaret over Christus CARS PZC %v£ JlÉf 'fL ito vt\ m Pj 1 mm jé Finnisage met koffieconcert bij De Osseberg vanaf 1 augustus verkrijgbaar Meneer Zee Poëzieprijzen treedt op in CBK Aardenburg voor Zomeratelier Jorien Brugmans vrijdag 31 juli 2009 POPSPORT Training in promotie, presentatie en samenspel Project PopSport biedt schoolbands de mogelijk heid hun muzikale en zake lijke vaardigheden door trai ningen te verbeteren. door Ali Pankow Bij het spelen in een. band je komt veel meer kijken dan jongeren vaak ver wachten. )onge muzikan ten die hun hobby serieus nemen, krijgen een gulle handreiking daar beter in thuis te raken in de vorm van het project PopSport. Het is een educatief project waarin schoolbands en hun management team van medescholieren de moge lijkheid krijgen te werken aan hun muzikale en zakelijke vaardighe den. Jonge, ambitieuze muzikan ten kunnen op die manier een in druk krijgen van wat ze allemaal moeten doen om verder te komen in de muziekwereld. Dit project is een initiatief van de Stichting PopSport en wordt in Zeeland uitgevoerd door poppunt- zeeland, onderdeel van Scoop. Bands, die bestaan uit jongeren tussen de 13 en 18 jaar in het voort gezet onderwijs, kunnen zich tot 15 september aanmelden voor deel name. De deelnemers kunnen kie zen uit een breed aanbod van workshops die worden gegeven door professionals uit de muziek wereld. Dat zijn ondermeer medewerkers van Mojo, docenten van de Rock academie en muzikanten. De na druk van de training ligt op pro motionele zaken zoals het regelen van optredens en het maken van een bandlogo, maar ook op po diumpresentatie en samenspel. „Het gaat bij PopSport' niet om hoe goed een band is, maar om welke ontwikkeling de groep door- M 0- - - De band Kids Never Lie was één van de deelnemende groepen aan de eer ste Zeeuwse editie van PopSport in het vorige seizoen. maakt", zegt medewerkster Kris Louwerse van Scoop. Volgens haar is de positieve ervaring met de eer ste Zeeuwse editie van PopSport vorig jaar al reden genoeg een nieuw seizoen te starten. De deelnemende Zeeuwse groe pen vorig jaar waren: Capital Senti mental, Kids Never Lie, Scarabee, FOD en Flying Nemesis. Belangstellende bands kunnen een inschrijfformulier aanvragen via www.popsport.nl of een mailtje aan zeeland@popsport.nl. Hulp en advies aan ondernemers Bel het KvK Schakelteam 0800 5432100 www.kvk.nl/schakelteam door Annelies Vlaanderen Guido Weijers gelooft in al les wat God verboden heeft. Een T-shirt met de ze tekst heeft Guido Weijers al ja ren in de kast liggen. „En mis schien doe ik 'm straks ook'wel aan tijdens de show." De Bredase cabaretier zit midden in de tv-op- namen voor de eerste aflevering van de mogelijk nieuwe EO-serie Loopt een man over het water. Het is de bedoeling dat in elke afleve ring een cabaretier vrij zijn me ning over het geloof verkondigt, maar voorlopig blijft het bij één af levering. Pas na de uitzending, op 31 augustus, neemt de EO het be sluit of er een vervolgt komt. Loopt een man over het water wil gelovige kijkers een spiegel voor houden, en niet-gelovigen aan het denken te zetten over de figuur van Christus. Grappen over God. Dat er een frisse wind door de EO waait, is daarmee onomstotelijk be wezen. Weijers is immers een agnost pur sang: „Ik geloof niet in een man die over het water loopt, die water in wijn verandert. Ik ge loof niet in een hiernamaals." De uitnodiging van de EO komt als ge roepen. „Ik neem geen blad voor de mond. Dat zou flauw zijn. Juist in het hol van de leeuw moet je voor je mening durven uitko men." Waarom werkt hij mee? „Ik ga gelovigen bekeren. Dat klinkt leuk, hè?" En dan, nuancerend: „Het enige wat ik echt afkeur, is dat mensen blind achter een ge loof aanlopen. Je ziet pas het licht als je bevrijd bent. In mijn ogen is dat als je juist géén geloof hebt." Aan de show gaat een 'making of vooraf Hierin volgt EO-journalist Arie Boomsma de cabaretier tij dens het ontwikkelen van zijn pro gramma. GRIJPSKERKE - Onder de titel Vom Stedl nach Jerusalem geven Simone Carole Levy (zang) en Liudmila Karmanova (piano) zondag een koffieconcert in Boerderijgalerie De Osseberg aan de Singelweg in Grijpskerke (bij Sint Laurens). Het optreden geldt als finnisage voor de huidige tentoonstelling in De Osseberg. Tot en met zondag expo seren hier Abraham Yakin (theater maskers), Simon Levy (houtsculp turen) Mels Sluyser en Martha Woonink-Hofman (schilderijen). In Vom Stedl nach Jerusalem krij gen Jiddische liederen, samengevat in een verhaal, een diepere beteke nis. De liedteksten bieden een le vendige indruk van het joodse le ven in Oost-Europa tot de tijd van het opkomend zionisme. Koffieconcert, zondag 2 augustus Boer derijgalerie De Osseberg, Grijpskerke 11.30 uur. MIDDELBURG - Het intieme van kleinkunst, de passie van Brei en het pure van Tom Waits. Deze boeiende mix belooft het optre den van Meneer Zee zondagmid dag bij het CBK aan de Balans in Middelburg te bieden. Meneer Zee is een formatie van vier mannen: een zanger, een gitarist, een pia nist en een contrabassist. De groep is uitgenodigd door curator Roe land Zijlstra van het Zomeratelier 2009 Begegnung am Strand. Samen met een aantal andere kunstenaars werkt Zijlstra deze weken in het atelier van het CBK, waarbij de kunstenaars op eikaars werk reage ren. Sommigen van hen trekken ook het veld in om te werken. De resultaten van het Zomeratelier worden van 14 tot en met 21 augus tus bij het CBK geëxposeerd. Het optreden van Meneer Zee zondag middag begint om 15.00 uur. AARDENBURG - Jorien Brugmans uit Terneuzen is winnares gewor den van de poëziewedstrijd, in het kader van de manifestatie Zomer- kunsten Aardenburg. Brugmans kreeg met haar gedicht Loskomen zowel de eerste prijs van de jury als de publieksprijs toegekend. Zij mocht er bedragen van 100 euro en van 75 euro voor in ontvangst nemen. Het thema van de poëzie wedstrijd was 'Beeld'. Uit de veer tig inzendingen werden zes gedich ten genomineerd. „Dat thema kwam mij wel mooi uit. Ik had juist enkele gedichten geschreven bij een aantal kunstwerken van een goede vriend van mij, beel dend kunstenaar Jan Kettelerij, voor zijn expositie bij de Kunstuit leen in Terneuzen", zegt Brug mans. Zij is zelf ook beeldend kun stenares, maar houdt zich sinds en kele jaren ook met poëzie bezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49