27 'Duik in haven niet tolereren' WEER Of GEEN WEER, 50% Cel geëist tegen vier vernielers GRATIS u heeft altijd een DAGTRIP wanneer u naar Jan van Sundert gaat! op Bosch VERBOD Justitie voor strikte handhaving Emergis zet bewaking in tegen drugs Website over herdenking Blokkendoos SEH1 glMjjk KORTIIMG en Pelgrim apparatuur Mobiele KOELKAST ACCESSOIRES twv €350 Mobiele KOELKAST VLOERTEGELS vlindert vrijdag 31 juli 2009 Het Openbaar Ministerie in Mid delburg maakt zich hard voor handhaving van het duikverbod in haventjes. Na de zomer dient de zaak in hoger beroep tegen de uitspraak van de kantonrech ter die twee duikers in het gelijk stelde en hun boete vernietigde. door Marcel Modde MIDDELBURG - Officier van justitie W. Smeenk is er veel aan gelegen het duiken in (oude) havens verbo den te houden. De veiligheid is vol gens haar in het geding, wanneer die regel wordt doorbroken. Dit najaar dient in Den Haag het hoger beroep dat het Openbaar Mi nisterie heeft ingediend tegen het vonnis van de rechtbank in Mid delburg, waarin werd bepaald dat duiken in de oude veerhaven van Anna Jacobapolder niet per defini tie strafbaar is. De kantonrechter kon zich tijdens de openluchtzit ting ter plaatste op 21 mei vinden in het verweer van twee beboete duikers. Volgens de rechter kan de haven op papier nog wel een ha venbestemming hebben, door de aanwezigheid van een installatie van hangcultuurmosselen heeft het die functie in de praktijk lang geleden verloren. Het OM waakt voor wildgroei op dit gebied. Zee land kent namelijk meerdere verge lijkbare haventjes. „Wij zijn er niet op uit duikers hun plezier te ont nemen. Het gaat ons puur om de veiligheid. Het is dan ook niet zó maar verboden in (oude) havens te duiken. Dat geldt ook voor dui ken bij drijvende installaties", ver wijst Smeenk naar de hangcultuur mosselen in de oude veerhaven. „Links- of rechtsom is het gevaar lijk en daarom mag het niet." Mocht het Hof het vonnis van de kantonrechter overnemen, dan zou de gemeente volgens Smeenk kunnen overwegen het bestem mingsplan aan te passen. „Momen teel is er daar misschien weinig scheepvaart. Maar bij een ongewij zigde bestemming kan dat wel weer komen. En als er dan al weer een tijdje druk gedoken wordt, kan dat gevaarlijke situaties opleve ren." Smeenk is niet bang dat een bevestiging door het Hof jurispru dentie schept en handhaving lasti ger maakt. „Elke haven moet op zich beoordeeld worden." GOES - Emergis zet vanaf volgende week bewaking in om het drugsge bruik van patiënten tegen te gaan. Het gebruik van soft- en hard drugs onder psychiatrische patiën ten bij Emergis is de laatste tijd toegenomen, zegt voorzitter Leen van Leersum van de Raad van Be stuur. „Vooral in de avonduren wordt er openlijk geblowd en drugs gebruikt. Soms is er overlast van dealers. Er is extra toezicht no dig, omdat er 's avonds minder personeel is." In eerste instantie gaat het om een proef van een maand. „Daarna bekijken we wat het effect is. De bewakers moeten de patiënten op het drugsgebruik aanspreken. In het geval van dea len schakelen ze de politie in." MIDDELBURG - Vanaf september 2009 tot juni 2010 vinden in Zee land veel herdenkingsactiviteiten plaats. Het is 70 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog uitbrak en 65 jaar sinds de bevrijding. Er is bijvoorbeeld een tentoonstel ling over bezet en bevrijd Zeeuws- Vlaanderen en een symposium over de Slag om de Schelde. Stichting Cultureel Erfgoed Zee land heeft een website geopend over het herdenkingsjaar. Musea, archieven en andere culturele orga nisaties kunnen hun activiteiten hier aanmelden. Op www.bevrijdingzeeland.nl zijn alle herdenkingsactiviteiten te vinden. door Ad Roos MIDDELBURG - Twee jaar geleden waren zij betrokken bij de nieuw jaarsvernielingen in Vlissingèn en Souburg en kennelijk hadden de straffen weinig indruk op hen ge maakt, want gisteren stonden zij opnieuw voor het hekje van de rechtbank in Middelburg. Dit keer niet voor de kinderrechter, maar voor de meervoudige strafkamer. Vier jongvolwassenen uit Souburg en-Vlissingèn. Eén achttien en de rest negentien jaar. Het kwartet wilde graag in een au to rijden. Die hadden ze niet en dus werden in drie weekenden et telijke auto's gestolen die vervol gens tot gort werden gereden. Schijnbaar weinig onder de in druk hoorde het viertal daarvoor celstraffen variërend van achttien maanden waarvan vier voorwaar delijk tot zeven maanden cel waar van twee voorwaardelijk tegen zich eisen. Drie anderen zullen zich op 14 oktober voor hun aan deel mogen Verantwoorden, waar onder ook een overval op een be jaarde man in diens woning. Een van de jongens was in het be zit van een slotentrekker en een filmpje op internet bracht de groep op een idee. Auto's stelen, daar vervolgens mee crossen of 'burnen' en vervolgens de wagen in de fik te steken of vernielen. Er werden in totaal negen auto's ge stolen. Uitspraak over dertien dagen. GOES - In een oogwenk stonden ze er: de tien space- boxen die het nieuwe onderkomen vormen van Jonge renhuis De Bevelanden op de Westhavendijk in Goes. Slechts een dag was ervoor nodig om de studio's met keukentje en badkamertje te als een blokkendoos in el kaar te zetten. Binnenkort begint de afwerking: installa tie van verwarming, leggen van vloerbedekking en aan leggen van elektriciteit. Negen jongeren in de leeftijd van 18 tot 23 jaar gaan er wonen. Zij krijgen coaching op het gebied van werk, huishouden, financiën, scholing en sociale vaardigheden. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl bij aankoop van een keuken bij aankoop van een badkamer Rechte keuken in de kleur vanille, geheel compleet ind. apparaten en kunststof werk Nu van €4.725 60x60cm .„ca Badkamer met inloopdouche, wandcloset, meubel met 2 kranen, incl. spiegel verlichting. Ind. alle kranen en accessoires Nu van €5.568 -Al vanaf€29,95 per m2 Groot formaat tegels, vste trend 100x50cm van €71,95 NU VOOR €49,50 t Jan-van --t-Hi'i j:;,i :i: I ,rn .Tiirrrr Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl *Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom.*Geldig t/m 31 augustus 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47