zeeland 13 benoeming dijkgraaf Waterschap en dijkgraaf ZOMEROPRUIMING 10% tot 50% KORTING besturen van waterschappen in procedure voor interim-dijkgraaf commentaar Vriendjespolitiek www.pieterse-wonen.nl Kom snel want Op=Op w??c5xïDajTi@]QoT](7ÖM^ pieterse Virus legt computers rechtspraak plat MET ONS ASSORTIMENT ZOUDEN WE DEZE HELE KRANT KUNNEN VULLEN. fiets fitness s7 www.fietsplezier.nl rsh*. Jeremiasse goes-vussingen pqb vrijdag 31 juli 2009 w ilden de dagelijk se besturen van de Zeeuwse wa terschappen de oppositie buiten spel zetten bij de benoeming van de tijdelijke dijkgraaf? Ja, zegt de oppositie. Nee, zeggen de besturen. Feit is dat na protest van de oppositie alsnog wordt gekozen voor een andere route, waarbij de opposi tie ook formeel een rol heeft. Het procedurele gesteggel legt een pijnpunt bloot. In 2011 be noemt niet langer de minister de dijkgraaf, maar Gedeputeer de Staten. De functie blijkt po pulair in kringen van ervaren bestuurders. Kandidaten zullen niet zelden te vinden zijn bin nen provinciebesturen. Dat be tekent dat het regelmatig voor zal komen dat gedeputeerden verantwoordelijk worden voor het lot van hun (ex-)collega. Dat lijkt een ongewenste situa tie, want er zal al snel het beeld ontstaan dat er vriendjespoli tiek wordt bedreven. Dat is be schadigend voor de serieuze kandidaten. Zij verdienen een beter lot. noord, achterweg 58-79A - 4424 EG Wemeldinge tel. 0113-621296 Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 8.30-12.00 uur en 13.00-17.30 uur (zaterdags 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur) vrijdags koopavond tot 20.00 uur 's maandags gesloten Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Alle aanbiedingen ook te zien op www.pieterse-wonen nl MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie (OM) in Middelburg is gister middag volledig onbereikbaar ge weest. Landelijk ging het computersys teem van de rechtbanken, gerechts hoven en de parketten plat door een intern verspreid virus. Mailver keer met de buitenwereld was on mogelijk en ook de internetsites werden niet meer ververst. Vol gens de Raad voor de Rechtspraak werden de functies uit voorzorg uitgeschakeld. Omdat in Middel burg ook de telefooncentrale van het OM via de computer werkt, was daar alleen via een gsm con tact mogelijk. Het virus is intern verspreid vanaf een usb-stick. Het gaat om een worm die computers langzamer maakt. Bij de rechtbank in Middelburg bleef de overlast be perkt tot vier geïnfecteerde compu ters, aldus Niels van der Broek. Be standen werden niet gewist. KUNSTWERK Waar staat dit kunstwerk en wie heeft het gemaakt? Kijk voor meer kunst op www.pzc.nl/kunstbuiten STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Overzicht van onze weblogs: www.pzc.nl/blogs Kom naar onze showroom om het zelf te ervaren! Het waterbeheer in Nederland wordt geregeld door de waterschappen. De voorzitter van een waterschap wordt ook dijkgraaf genoemd, een naam die voortkomt uit het verleden. Willem Adriaansens bron www.uvw.nl en www.postbus51 .nl foto ANP Dijkgraaf Een dijkgraaf is de voorzitter van een waterschap. Deze functie is vergelijkbaar met die van burgemeester in een gemeente. Waterschap Zeeuws Vkxnderefi Waterschap Een waterschap is een overheidsorganisatie, net zoals de rijksoverheid, provincies en gemeenten. Het bestuur bestaat uit een dijkgraaf, een algemeen bestuur en een dagelijks bestuur. Een waterschap wordt soms ook hoogheemraad of heemraad genoemd. Een dijkgraaf maakt geen deel uit van het algemeen bestuur en heeft daarin ook geen stemrecht. In het dagelijks bestuur heeft de dijkgraaf wel zitting en stemrecht. Een dijkgraaf verkrijgt zijn functie niet door verkiezingen, maar wordt benoemd door de Kroon voor een periode van zes jaar. Watergraaf of voorzitter De naam komt voort uit het verleden, en werd gebruikt bij waterschappen die dijkbeheer uitvoerden. Ook de naam watergraaf komt wel voor. In de Wet wordt alleen de naam 'voorzitter' gebruikt. Het algemeen bestuur Het algemeen bestuur bestaat uit mensen die veel belang hebben bij een goed waterbeheer. Zij worden gekozen tijdens de waterschapsverkiezin gen. Het aantal bestuursleden is afhankelijk van de grootte van het waterschap. De provincie bepaalt dit aantal. Het dagelijks bestuur Het dagelijks bestuur bestaat uit de dijkgraaf en een door het algemeen bestuur te bepalen aantal andere leden. Dat aantal ligt meestal rond de vijf personen. De leden zijn afkomstig uit het algemeen bestuur. Taken Elk waterschap zorgt voor het waterbeheer in een bepaald gebied. De taken van een waterschap zijn: watersysteembeheer (dit is kwantiteit, kering en waterkwaliteit) zuiveringsbeheer (zuivering van stedelijk afvalwater) Sommige waterschappen hebben ook vaarwegen en landwegen onder hun beheer. Hiervan uitgaande varieert de bezoldiging tussen 5943,06 en 9089,26 per maand. Salaris Het salaris, of de bezoldiging, van de dijkgraaf is afhankelijk van: Budget v/h waterschap. Bepalend is of dit hoger of lager is dan 45 miljoen euro. Het aantal dienstjaren. Eventuele uitloop bij uitstekend functioneren. De nieuwe dijkgraaf van de gefuseerde Zeeuwse waterschappen (2011komt uit op een salaris tussen de 6529,63 en 9089,26 per maand. Waterschap Nederland telt 27 waterschappen. Op 1 januari 2011 fuseren de twee Zeeuwse waterschappen. Waterschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3