zeeland 123 SALE r» Jf f* niet statisch wordt een huis van een kast! 50% korting Strandje Bru weer terug Souburger verdacht van poging tot moord Boze sportvisser vast na uiten bedreiging Alle hens aan dek op muziekfiets vrijdag 31 juli 2009 S ~wt „.49* BRUINISSE - Het strandje langs de Oosterschelde bij Bruinisse is weer in ere hersteld. Niet helemaal op de oude plek, maar een klein stuk je verderop. Tussen restaurant De Grevelingen en de parallelweg is het zand tot boven de hoogwater- lijn teruggebracht. Voor deze plek is gekozen omdat in de nieuwe situatie op een deel van de glooiing een onderhouds- pad is aangelegd. Op verzoek van de beheerder van de dijk wordt daar geen zand op aangebracht. Daarnaast heeft het verplaatsen van het strandje voordeel voor res taurant De Grevelingen. In de oude situatie was er veel overlast van stuivend zand. Met het terugbrengen van het strandje is een diepe wens van in woners van Bruinisse in vervul ling gegaan. Het was lange tijd on duidelijk of het strandje wel terug zou keren. Dat leidde niet alleen tot protesten vanuit de dorpsraad, maar ook van inwoners van Tho- len en Oude- en Nieuwe Tonge die graag op het strandje vertoe ven. Het strandje was weggehaald om dat aan de dijkversterking werd ge werkt. fotomontage Dirk-Jan Gjeltema Dus hoge kortingen op: Babykamers (showmodellen) Kinderwagens (showmodellen) Autostoelen-bijvoorbeeld: 129,- 199,- Babyfoons Voetenzakken Kinderstoelen En nog veel meer 119,- Zomercollectie baby- eri positiekleding nu Vcrn Belle Baby President Rooseveltlaan 772 Vlissingen nog behoorlijk wat onduidelijk heid maar ik heb het idee dat de meeste mensen nu wel goed op de hoogte zijn van de regels. En ik merk ook dat steeds vaker mensen zelf aan ons vragen wat er wel en niet mag op het strand." Wat wel en niet mag op de ver schillende strandzones staat te le zen op forse borden bij elke strand- overgang. Daar waar toeristen en recreanten vaak komen ligt boven dien een strandfolder waar precies op staat waar welke zones er zijn en wat daar wel en niet mag. De folders blijven onveranderd, maar de informatieborden worden binnen afzienbare tijd ver vangen, meldt gemeente-ambte naar Van den Berge. „De nadruk ligt nu wel erg op wat er niet mag. Wij proberen die nieuwe borden een wat klantvriendelijkere draai te geven." MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg behan delt op 24 september de zaak tegen een 22-jarige Oost-Souburger die wordt verdacht van poging tot moord. De man wordt verdacht be trokken te zijn bij een schietinci dent waarbij hij twee mensen zou hebben verwond. Dat gebeurde op zondag 29 maart rond 18.30 uur aan de Hercules Segherslaan in Vlissin gen. Of de zaak tegen een tweede verdachte, een 29-jarige Vlissinger, ook op 24 september wordt behan deld is nog niet bekend. BRUINISSE Een sportvisser uit Tholen is door de politie aangehouden en vastge zet omdat hij een controleur van de flora- en faunawet bedreigde. De man zat op een verboden plek bij de Krammersluizen in Bruinis se te vissen. Toen de controleur de vispapieren wilde zien begon de man te schelden. Hij liep daarna sa men met zijn vismaat naar zijn au to, reed weg en botste tegen de wa gen van de controleur. De politie heeft beide mannen aangehouden, de Tholenaar zit nog vast. HAVEN ZIERIKZEE Morgen op de website: een sfeerim pressie vanuit de overvolle passanten haven van Zierikzee. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS+mardejager kerkplein 57 kapelle 0113343810 www.basmar.nl Strandtypes Schouwen-Duiveland Nieuw-Haamstede Renesse Ellemeet Extreme sporten Familie (water)sportstrand BI Natuurstrand Bi Familiestrand III Naturistenstrand (Water)sportstrand Rolstoeltoegankelijk Burgh-Haamstede Westenschouwen RENESSE - Gitaar, drums, tamboerijn, wasbord. Het is maar een kleine greep uit de instrumenten die straatmuzikant 'De Muziekfiets' gisteren in Renes se bespeelde. Voor de cijferfreak: de muziekfiets telt 21 instrumenten die allemaal aan bod komen. Zaterdag komen straatmuzikanten Dinges Zo naar Renesse. foto Ronald den Dekker voor meer plezier op het water! Tel: 01 18 61 36 59 Uijterschootweg 22 Middelburg www.zeelandboten.nl Bezoek ook onze complete watersport shop!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35