PZCI21 Schoolzwemmen wordt duurder FINAL SALE V] miDDELBURG kortingen tot 22 en 23 29 Ouderbijdrage gaat met tien euro per kind per jaar omhoog Honderdzestig oranje stippen in de lucht Zeelandbrug gaat nacht dicht almanak Rechts Strandganger kent zijn plek, maar wel zorgen over duintoerisme Vrijdag 31 juli 2009 PopSport geeft startende bandjes gulle handreiking Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Ouders zullen vanaf volgend schooljaar 40 euro per kind per jaar betalen voor schoolzwem men. De ouderbijdrage stijgt dan met 10 euro. door Oewi Cigengack ZIERIKZEE - Ouders gaan vanaf vol gend schooljaar een tientje per kind meer betalen voor school zwemmen. De kosten voor ouders stijgen van 30 naar 40 euro per kind per jaar. Reden voor de verho ging van de ouderbijdrage zijn de gestegen exploitatiekosten van het zwembad van sportcentrum On derdak in Zierikzee. De Stichting Renesse, eigenaar van sportcentrum Onderdak, heeft te maken met hogere energielasten. De afgelopen twee jaar zijn die met 23.000 euro gestegen. Om die kosten te dekken heeft de stichting per 1 januari de zwemtarieven ver hoogd. Daarnaast heeft Stichting Renesse bij de gemeente gevraagd om een hogere vergoeding voor het schoolzwemmen. Voor de gemeente Schouwen-Dui- veland komt dit neer op een tien tje per kind meer. In plaats van 90 euro zou de gemeente 100 euro moeten bijdragen aan school zwemmen, voor zowel Onderdak als zwembad Dol-fijn in Nieuwer- kerk. In totaal doen jaarlijks zo'n 825 leerlingen aan schoolzwemmen, waardoor de extra kosten voor de gemeente stijgen met 8250 euro per jaar. De verhoogde kosten wa ren voor de gemeente aanleiding om de jaarlijkse ouderbijdrage on der de loep te nemen. Die bijdrage van ouders aan het schoolzwem men is sinds 2005 30 euro per kind. Het college heeft nu besloten om de extra bijdrage die de gemeente moet betalen niet voor eigen reke ning te nemen, maar volledig door te berekenen aan de ouders. Hierdoor blijven de uiteindelijke kosten voor de gemeente gelijk. Volgens de gemeente is deze con structie 'aanvaardbaar', omdat de ouderbijdrage sinds 2005 gelijk is gebleven, terwijl de kosten voor de gemeente wél elk jaar stegen. Vanaf nu wil de gemeente de ouderbijdrage jaarlijks tegen het licht houden. RENESSE - 'Vijf, vier, drie, twee, een' en daar gingen zo'n honderdzestig oranje ballonnen de lucht in op Strandpark De Zeeuwse Kust in Renesse. Allemaal ballonnen die verkocht zijn voor War Child. Dit jaar staat een project in Sierra Leone op het programma. War Child on dersteunt de inwoners met de wederopbouw van de dorpen en jongeren krijgen de kans om te alfabetiseren en naar school te gaan. In Zeeland zijn op verschillende plekken de bal lonnen de lucht in gegaan. Op Schouwen-Dui- veland deden naast strandpark De Zeeuwse Kust ook vakantiepark Schouwen in Renesse en Camping Duinoord in Westenschouwen mee. foto Ronald den Dekker op liloonboulevard de fTlortiere 70% A.S. ZATERDAG ZONDAG OPEN! met springkussen voor de kinderen! ZIERIKZEE - In de nacht van maan dag 3 op dinsdag 4 augustus gaat de Zeelandbrug dicht. Tussen mid dernacht en 5.00 uur 's ochtends is de brug voor al het wegverkeer afgesloten. De provincie werkt die nacht aan de trajectcontrole op de brug. Ook worden de voorseinen en leunin gen geïnspecteerd en wordt de brug geveegd. Het verkeer wordt via informatie borden omgeleid via de Storm vloedkering. Tip? redactie@pzc.nl Hij is lang op reis geweest, die inwoner van Middelburg. Bijna alle continenten heeft hij bezocht. Waar hij ook kwam, hij schuwde de au to niet. Links rijden, rechts rijden, het maakte hem allemaal niets meer uit. Nog een beetje vermoeid van al dat ge reis lag hij onlangs op de bank van zijn vriendin te dutten toen zij terugkwam van een lange dag werken. De hele rit naar huis had ze zich al ver heugd op een bezoekje aan zee. „We gaan nü naar het strand", riep ze terwijl ze binnenkwam. „Oké", mompelde hij. Nog een beetje groggy van de slaap stapte hij achter het stuur. „Wat doen die fietsers aan de verkeerde kant van de weg", mopperde hij tegen zijn vriendin terwijl de fietsers allerlei verwensingen naar zijn hoofd slinger den. „Nou", zei ze, „je zit hier niet meer in Australië. Misschien moet je maar rechts rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33