voor het goede doel een huis van een kast! 23 sportauto's' Supertractoren op Tractor Puiling Cadzand Relikwieën gestolen Souburger verdacht van poging tot moord Maarten Memorial in het kort Dahlia weekend in tuin Kees Jacobse Bezwaren veranderen bouwplan niet Nieuwe fietsroute langs alle Nederlandse vestingsteden Is het een ufo? vrijdag 31 juli 2009 hij ziek werd. Zijn Lotus Elise heet 'Brutus' en is net als zijn even beeld Lightning McQueen in de animatiefilm Cars een echte spring-in-'t-veld. Verhagen houdt van pure sportwagens zonder toe ters en bellen. „Comfort of ge bruiksgemak zegt mij niets. Ik hou van no nonsense. Geen stuurbe- maar ook zij zetten zich allemaal in om van de dag een succes te ma ken." Verhagen vindt het leuk om tijdens het evenement ervaringen uit te wisselen met andere sport- wagenbezitters. „De passie voor de sportwagen en het delen daarvan met mensen die het minder goed getroffen hebben, is wat ons op die dag allemaal bindt." MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg behan delt op 24 september de zaak tegen een 22-jarige Oost-Souburger die wordt verdacht van poging moord. De man wordt verdacht betrokken te zijn bij een schietincident waar bij hij twee mensen zou hebben verwond, op zondag 29 maart rond half zeven 's avonds aan de Hercu les Segherslaan in Vlissingen. Of de zaak tegen een tweede verdach te, een 29-jarige Vlissinger, ook op 24 september wordt behandeld is nog niet bekend. krachtiging, geen airco of abs en weinig electronica. Je moet het di rect voelen op het moment dat je een fout maakt. Het is mij er ook niet om begonnen om zo hard mo gelijk te rijden. Ook bij lagere snel heden kun je al heel leuk autorij den. Ik kan er bijvoorbeeld wel erg van genieten om hard de bocht De opbrengst van de Maarten Me morial komt volledig ten goede aan onderzoek naar kanker in de Daniel den Hoedkliniek in Rotter dam. De afgelopen vijfjaar is al 550.000 euro voor dat doel bijeengebracht. Dit jaar staat de teller al op zo'n 80.000 euro. SCHOONDIJKE In de tuin van Kees Jacobse aan de Tragel Oost 21 in Schoondijke is za terdag en zondag een dahliaweek end. De vele soorten staan dan vol op in bloei. De dahlia's worden bij Jacobse voorgetrokken in de serre en bloeien daarom redelijk vroeg. De dahlia's worden bij hem veel als kuipplant gebruikt. De tuin van 5200 vierkante meter is er een met veel tuinkamers, borders, vijvers, verschillende tuinen en terrassen. Toppers zijn de witte tuin, kruiden tuin en de Engelse border. Naast Lotussen rijden er onder meer ook Aston Martin's, Ferrari's, Porsches, Donkervoorts en Bent- leys mee tijdens de rondrit. Wie de Zeeuws-Vlaamse deelne mers wil sponsoren kan een dona tie doen via www.MaartenMemo- rial.com. HULST De gemeente Hulst heeft zes ziens wijzen ontvangen over de bouw van een woonvorm van Emergis en Woonstichting Hulst op de hoek van de IJzerenhandstraat in Hulst. De instanties willen apparte menten voor begeleid wonen en huurappartementen bouwen. De bezwaren zijn gericht op de bouw hoogte, de rooilijn en zonlichttoe treding, maar zijn geen directe aan leiding om het plan aan te passen. De kap is al gewijzigd, waardoor het gebouw minder hoog is. door Harold de Puysseleijr HULST - De Vereniging Nederland se Vestingsteden heeft een lan- ge-afstand fietsroute ontwikkeld. De route langs alle vestingsteden is zo'n 800 kilometer lang, maar kan in verschillende etappes wor den afgelegd. Naast de fietstocht is het mogelijk de vestingstadjes langs de route te bezoeken. Iedere vestingstad heeft zijn eigen verhalen en ademt een eigen sfeer uit. Op veel plaatsen zijn de verdedigingswerken nog in volle glorie-te aanschouwen. Iedere stad biedt een stadswande ling, die op eigen gelegenheid of onder leiding van een gids te ma ken is. Het is ook mogelijk om op bijzondere locaties in een vesting stad te overnachten. De brochure Lange-afstand fiets route is verkrijgbaar bij de lokale VW te Hulst (Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, te. 0114-315221; email: hulst@wvzvl.nl), maar is ook aan te vragen door een mailtje te stu ren aan info@vestingsteden.nl. In de brochure zijn drie arrange menten als voorbeeld uitgewerkt, maar het is ook mogelijk om een arrangement naar eigen wens op te stellen in overleg met de VW. Meer informatie over de vestingste den op www.vestingsteden.nl. slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS-f maf de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl om te gaan." Duur hoeft de hobby volgens Verhagen niet te zijn. „Je moet een beetje geluk hebben. De meeste pijn zit hem meestal in de aanschafprijs. Maar je schrijft er relatief weinig op af, kunt er jaren mee vooruit en ook onderhoud en benzineverbruik van de Lotus val len enorm mee." HULST - Het lijkt alsof een ruimteschip in botsing is gekomen met de stads wal in Hulst en de ufo nu zieltogend langs de kant van de vest ligt. Stuk is er zeker iets, maar geen ruimteschip. Het is de fontein die de inkom van Hulst bij de Graauwse Poort opfleurt. De fontein spoot al een tijdje niet meer. Een onderdeel van de pomp is stuk en is in bestelling. De drijvers van de fontein liggen nu aan de kant. De reparatie van de fontein wordt volgens de gemeente een lastige klus. foto Peter Nicolai CADZAND - Zevenduizend paarden krachten en nog krap' aan. Ko de Regt uit Biervliet is vrij beschei den over 'zijn' Green Spirit, een van de deelnemers aan de Tractor Pulling in Cadzand op zaterdag 1 augustus. De Tractorpulling in Cadzand, de enige A-wedstrijd in Zeeland, wordt zaterdag voor de achttiende keer gehouden. De Regt begon ech ter in 1981 al met het organiseren van deze wedstrijden. Toen nog in Waterlandkerkje. „Zestig 'racetractoren' strijden za terdag van 14.00 tot 22.00 uur in zes categoriën. De Green Spirit is vandaag te be wonderen op de traditionele Jaar markt in Groede. SLUIS - Een kerk in Sluis mist een zestal relikwieën. Deze zijn tussen woensdagochtend negen uur en donderdagochtend negen uur ont vreemd uit een afgesloten vitrine kast. De waarde van de gestolen goederen was nog niet bekend bij de politie. en Maserati 3500 GTI foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25