Zeeuws-Vlaamse sportwagens rijden mrnm 221 zeeland 'Geen patsers, maar passie voor Rechts Septembi modemaa almanak PZC vrijdag 31 juli 2009 Z De Zeeuws-Vlaamse delegatie aan de Maarten Memorial op de dijk nabij Kruispolderhaven. Van links naar rechts een BMW M3, Lotus Esprit S4s, Alfa Romeo Montreal, Lotus Elise, Jaguar E-type Zeeuws-Vlaamse autofana ten rijden maandag mee in de Maarten Memorial, een rit van exclusieve sportwa gens naar Zandvoort voor het goede doel. door Harold de Puysseleijr Hulstenaar Koen Verha gen stond een aantal ja ren geleden mede aan de wieg van dit evene-* ment. Zijn goede vriend Maarten van Sten stierf 4 augustus 2003 op 27 jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. Van Sten had een pas sie voor sportwagens, die hij met iedereen wilde delen. Het idee voor een jaarlijkse herdenkingsrit met exclusieve sportwagens was indirect van hemzelf afkomstig. Als hij in zijn auto reed, voelde hij zich niet ziek. Tijdens de zesde edi tie maandag 3 augustus rijden kan kerpatiënten mee met honderd droomauto's van Rotterdam via Amsterdam naar het circuit van Zandvoort, waar ze enkele snelle rondjes draaien. Daarnaast werven de deelnemers fondsen voor de in richting van het Maarten van Sten laboratorium voor kankeronder zoek van de Daniel den Hoed Kli niek in Rotterdam. De voorgaande vijf edities leverden ruim €570.000 voor dat doel op. Naast vele Lotussen, bestaat de helft van het veld uit sportauto's waarvan er minder dan 200 in Ne derland rondrijden. „Het doel is steeds om een zo gevarieerd moge lijk veld aan belachelijke gave wa gens bij elkaar te krijgen." Er rijden behoorlijk wat Zeeuws- Vlamingen mee, zoals Boudewijn van Wesemael (Maserati 3500 GTI), Nic Weemaes (Jaguar E- Type V12), Marc Boone (BMW M3) en Brenno de Zwart (Alfa Ro meo Montreal). Uiteraard zijn ook Koen Verhagen (Lotus Esprit S4S) en zijn echtgènote Christine (Lo- Tijdens de Maarten Memo rial worden onder de passa giers ook vooroordelen over de bezitters van exclusieve sportau to's weg genomen. Iemand die in een Ferrari rijdt, zal wel een patser zijn die zonder met de ogen te knipperen het geld voor zo'n boli de op tafel legt. Volgens Koen Ver hagen is dat een groot misver- tus Elise) van de partij. Verhagen kwam in contact met Van Sten, omdat ze samen de liefde voor het merk Lotus deelden. Verhagen her innert zich nog dat hij als kleine jongen met een kameraad op de fiets naar Antwerpen reed om zich in de showroom van de Lotus dealer te verlustigen aan de boli- stand. Tachtig procent van de sportwagenbezitters koopt zo'n au to volgens hem niet als statussym bool maar uit passie voor merk en auto. Natuurlijk bevinden zich on der de honderd rijders aan de Maarten Memorial mensen die zich de aanschaf van een nieuwe Aston Martin DBS (345.000 euro) of Bugatti Veyron (twee miljoen des die daar stonden te pronken. Ooit zöu hij zelf zo'n auto rijden. Die jongensdroom is inmiddels uit gekomen. De Hulstenaar is de trot se bezitter van een Lotus Esprit, liefkozend 'Carl Lewis' gedoopt 'omdat hij 'zwart en snel is'. Het is de oude bolide van Van Sten, die vrienden voor hem kochten toen euro) kunnen permitteren, maar volgens Verhagen reed vorig jaar een Ferrari 348 mee, die het tegen deel bewijst. „Die man is verpleger en is zijn leven lang nooit op va kantie geweest om te sparen voor die auto. Wie in een exclusieve sportauto rijdt, valt uiteraard heel erg op in het straatbeeld. Onze deelnemers zijn echte liefhebbers, Tip? redactie@pzc.nl Hij is lang op reis geweest, die Middel burger. Bijna alle continenten heeft hij bezocht. Waar hij ook kwam, hij schuw de de auto niet. Links rijden, rechts rij den, het maakte allemaal niets meer uit. Nog een beetje vermoeid van al dat ge reis lag hij onlangs op de bank te dutten toen zijn vriendin terugkwam van een lange dag werken. Ze verheugde zich op een bezoekje aan zee. „We gaan nü naar het strand", riep ze terwijl ze bin nenkwam. „Oké", mompelde hij. Nog een beetje groggy van de slaap stapte hij achter het stuur. „Wat doen die fiet sers aan de verkeerde kant van de weg", mopperde hij tegen zijn vriendin terwijl die fietsers allerlei verwensingen naar zijn hoofd slingerden. „Nou", zei ze, „je zit hier niet meer in Australië. Mis schien moet je maar rechts rijden." Uw advertentie in the picture in de Modebijiagen van september? Neem dan contact op met: Verkoopteam Zeeland, telefoon (0118) 434 070 E-mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1Politie pakt hangjongeren aan 2. Rivierkreeft gedijt in binnenvest 3. Duinovergangen weer vol zand STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24