PZC 21 Hartcentrum definitief in Terneuzen Stichting Welzijn zoekt vrijwilligers Groede bruist tijdens grootste jaarmarkt IWS-VLAA! 22 en 23 29 Ministerie van Volksgezondheid verleent vergunning voor eerste cardiologisch interventiecentrum in Zeeland Kijk, een kreukel Vrijdag 31 juli 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Sportwagenfanaten nemen deel aan rit voor goede doel PopSport geeft startende bandjes gulle handreiking Vanaf half 2010 kunnen hartpa tiënten terecht in een nieuw car diologisch interventiecentrum in Terneuzen. Het hartcentrum van ZorgSaam is daarmee het eerste in de provincie Zeeland. door Peter Oggel terneuzen - Zeeuwen met hart problemen hoeven straks voor een groot aantal behandelingen niet meer naar ziekenhuizen in Gent, Antwerpen of Breda. In de loop van 2010 kunnen ze voor onder meer catheterisaties, dotterbehan delingen en elektrofysiologisch on derzoek terecht in het ZorgSaam- ziekenhuis in Terneuzen. Hoewel de vergunning voor het hartcentrum van het ministerie van Volksgezondheid niet geheel onverwacht is, werd in Terneuzen gisteren toch even een feestje ge vierd. Want behalve ZorgSaam was ook het Oosterscheldezieken- huis in Goes voor het hartcentrum in de markt. „Natuurlijk blij, maar dit is voor ons ook een erkeninng en vooral een voorschot op de toe komst", aldus ZorgSaam-woord- voerder René Maas. Volgens hem is de vergunning ook te danken aan de jarenlange samenwerking van ZorgSaam met het Gentse hartchirurgisch ziekenhuis Maria Middelares. Hartoperaties en top klinische behandelingen blijven overigens in Gent. De aanvraag voor het hartcentrum dateert al van dik een jaar geleden. ZorgSaam heeft zich inmiddels al op de vestiging voorbereid, onder meer met de opleiding van extra mensen. Het hartcentrum levert vijftien extra arbeidsplaatsen op. Daarnaast is het hartcentrum, een investering van 4,5 miljoen euro, al geïntegreerd in de uitbreiding van het Terneuzense ziekenhuis. De ruwbouw daarvan is al een eind op streek. De Inspectie voor de Volksgezond heid eist wel dat er tussen ZorgSaam en de andere Zeeuwse ziekenhuizen een samenwerkings overeenkomst voor het hartcen trum komt. Contacten daarover lo pen al, aldus Maas. „Met de juiste wil om samen te werken, komt er een internationale en hoogwaardi ge gezondheidszorgfunctie voor Zeeland tot stand." BRESKENS - „Ooh, wie süfê!" Laura uit het Duit- kinderen aan de natuurexpeditie bij het tocht te overleven: „Ik heb een dooie kwal!", mazen van het net. Of de andere dieren in se Dortmund ving gisteren als een van de eer- strand aan de Panoramaweg in Breskens was riep Simon. Maar ja, die zijn ook niet om op een pan zijn beland? Zeker niet, de vissen wa ste sleepnetvissers een kleine krab, en dan het opvissen van levende vissen en garnalen te eten. ren meer dan onder de maat. Het plezier was ook nog een levende. Voor de deelnemende heel bijzonder. Al bleek niet alles de sleep- Kreukeltjes, zeer smakelijk, glipten door de er niet minder om. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten oostburg - De Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaanderen is begon nen met een grootscheepse wer vingscampagne voor nieuwe vrij willigers. Zo zijn tijdens 'Route 55', de fiets route voor 55-plussers, zo'n zeven honderd zonnekleppen uitge deeld. Ook is er een puzzel, waar mee geldprijzen zijn te winnen. Deze puzzel is verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn en ligt ook in het gemeentehuis. De puzzel kan worden ingestuurd tot 1 septem ber. De stichting zoekt mensen die be reid zijn ouderen en hulpbehoe venden in de gemeente Sluis te helpen. Per dorp verricht een groep vrijwilligers verschillende ac tiviteiten. Zoals maaltijden bezor gen, mensen vervoeren, samen boodschappen doen, helpen met klusjes, het adviseren van oude ren, een luisterend oor bieden en en steun zijn voor mensen die moeite hebben met sociale contac ten. Belangstellenden voor het vrijwilli gerswerk wordt gevraagd contact op te nemen met één van de coör dinatoren van de stichting, om te bespreken naar welke werkzaam heden de voorkeur uitgaat. De vrij williger beslist zelf hoeveel tijd hij of zij heeft en op welke tijdstippen het vrijwilligerswerk gedaan kan worden. Het telefoonnummer van de stich ting is 0117-455349. GROEDE - Groede is vandaag weer voor even het middelpunt van West-Zeeuws-Vlaanderen en om geving. De jaarmarkt, de grootste in de regio, telt maar liefst hon derdvijftig kramen. De rommel markt, waar zowat het hele dorp aan deelneemt, begint deze och tend al rond zes uur. De jaarmarkt begint twee uur later. Ook is er straattheater en live-muziek vanaf 15.00 uur in brasserie-café De Drie Koningen. Het evenement is al ja- renm een toeristische trekpleister. Voor de bezoekers zijn drie par keerterreinen aangewezen. Aan de Scherpbierseweg, aan de Everaars- laan en aan de Woordweg achter drukkerij Pieters. De stichting voor de restauratie van de kerk bakt wafels.. De op brengst is uiteraard voor de kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23