Dow verkoopt zes fabrieken m PZC 4 en 5 A" 10 en 11 Chemieconcern praat met overnamekandidaten over bedrijven Terneuzen en Tessenderlo Toeristen lopen vast op Mallorca na aanslag 'Toine Poppelaars wordt dijkgraaf Hartcentrum naar Zeeuws-Vlaanderen Veel schade door windhoos Overijssel The Pirate Bay moet stoppen verder Kenia-gangers in België aangehouden Word ook abonnee! Brand verwoest replica VOC-schip Prins Willim kti# Mooi en droog 21° Veertiende editie Canal Pride in Amsterdam VANDAAG 'Verborgen kunst' op Walcheren Groeten uit... Sinoutskerke VOC-speurtocht met papegaai Eenoog VRIJDAG 31 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 178 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Chemiebedrijf hoopt onderhan delingen met potentiële overna mekandidaten begin volgend jaar af te ronden. door Peter Oggel TERNEUZEN - Dow Benelux zet vijf fabrieken in Terneuzen en één in het Belgische Tessenderlo in de verkoop. Het chemieconcern on derhandelt met potentiële overna mekandidaten, zei woordvoerder Matthijs van Meerveld gisteren. Dow hoopt de verkoop in het eer ste kwartaal van 2010 af te kunnen ronden. De fabrieken passen volgens Van Meerveld niet langer in de toe komstplannen van Dow. Bij de vijf fabrieken in Terneuzen wer ken 280 personeelsleden, in Tes senderlo zijn dat er 40. De mede werkers zijn bij de verkoop inbe grepen; het betekent dat zij mee gaan naar de koper. „Ze hebben bij een nieuwe eigenaar een betere toekomst dan bij ons", aldus Van Meerveld gisteren. De operatie zal 'vooralsnog' geen gevolgen heb ben voor de werkgelegenheid. Van Meerveld noemt de verkoop van de zes fabrieken 'een nieuwe stap' in de wereldwijde herstructu rering van het chemieconcern. Eind vorig jaar kondigde Dow in Terneuzen ten koste van ongeveer 200 arbeidsplaatsen de sluiting aan van drie van de 26 fabrieken. Aansluitend gingen deze zomer en kele tientallen banen verloren bij ondersteunende diensten. Dit werk werd deels overgeheveld naar India. Voor de verkoop voegt Dow de vijf fabrieken inclusief de mede werkers per direct samen in een af PALMA DE MALLORCA - Duizenden toeristen, on der wie Nederlanders, hebben uren vastgezeten op de luchthaven van Mallorca. Dat kwam door dat de politie de omgeving van het vliegveld af sloot nadat een aan de Baskische terreurbewe ging ETA toegeschreven bomaanslag het leven kostte aan twee agenten van de Guardia Civil. La ter is op het vakantie-eiland een tweede bom on schadelijk gemaakt. Onder de toestellen die niet konden vertrekken was er een van Transavia, pagina 8: aanslag eist twee levens MIDDELBURG CDA-gedeputeerde Toine Poppel aars wordt genoemd als toekomsti ge dijkgraaf voor het provinciale waterschap. Dat ontstaat in 2011 als de schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen fuseren. Dan loopt ook Poppelaars laatste ter mijn af als provinciebestuurder. pagina 2 en 3: politiek spel Vy pagina 3: commentaar TERNEUZEN Zeeuwen met hartproblemen kun nen vanaf volgend jaar terecht in een nieuw cardiologisch centrum in Terneuzen. Het hartcentrum van het ziekenhuis ZorgSaam wordt het eerste in Zeeland. Patiën ten hoeven nu niet meer naar Gent, Antwerpen of Breda toe. pagina 25: hartcentrum niet in Goes DALFSEN Een windhoos heeft gisteravond veel schade aangericht in de ge meente Dalfsen. Niemand raakte gewond. In het buitengebied van de gemeente vielen tientallen bo men om en liepen woningen forse schade op. Van een huis waaiden al le pannen van het dak. Het naast de woning gelegen garagebedrijf liep forse schade op. De brandweer moest veel wegen vrijmaken. zonderlijke divisie, die afgesplitst onder een nieuwe eigenaar met de naam Styron Corporation zelfstan dig moet voortbestaan. In Terneuzen gaat het om Latex, Styreen, Ethylbenzeen, Styrenics Naturals en Compounding- 8cBlends. In deze ondernemingen worden onder meer kunststoffen voor de verpakkingsindustrie en elektroni ca geproduceerd. AMSTERDAM - Nog tien dagen kun nen Nederlanders muziek, films en software downloaden vanaf de grootste piratensite ter wereld, het Zweedse The Pirate Bay. Deze moet van de rechtbank in Amster dam daarna internetbezoekers uit Nederland de toegang blokkeren. Zo niet, dan volgt een dwangsom van 30.000 euro per dag, tot een maximum van 3 miljoen. De zaak was aangespannen door de Stichting Brein die strijdt tegen het downloaden van auteursrechte lijk beschermd werk op internet. Nederlanders staan volgens Brein zevende in de lijst van aantallen bezoekers van The Pirate Bay. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Menin gen: 13; Auto: 15, 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 31 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. Bijlage: Zomerkrant. waarmee 185 mensen terug naar Nederland moesten. Het arriveerde met twee uur vertraging op Schiphol. foto Alonso Gamero/EPA BRUSSEL De vier mannen die Kenia zijn uit gezet op verdenking van terroris me zijn gisteren op het vliegveld van Brussel aangehouden. Dit ge beurde op verzoek van Nederland, dat de vier verdenkt van lidmaat schap van een criminele organisa tie met een terroristisch oogmerk. De vier zijn in België in verzeke ring gesteld, meldt het landelijk parket. Goed dat de rechter optreedt tegen piratensites üyy reacties: 479 Ontkerkelijking is niet te stoppen eens ^KÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊk 81 pefs 19% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1