Speciaal voor u geselecteerd! meningen j 13 LEZERSEÏ'TRA PZC brieven Zomers Den Haag 3-daagse Citytrip Uit vrijdag 31 juli 2009 RHMMBSI Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Goese Meer 4 Ik begin me ernstig zorgen te ma ken over de leefbaarheid van de wijk het Goese Meer. Wat moeten die mensen tegenwoordig allemaal doorstaan, mensen met een con structiefoutje in hun buurt, een op rukkende stad, gerooide bomen, te veel voor de gemiddelde mens om te kunnen verdragen. En dan die schrikbarende kosten om van het ene kort geding naar het andere te hoppen. Ik raad hun aan om de wijk te overdekken of vacuüm te verpakken, want ook de Mexicaan se griep komt eraan gesneld! Eén voordeel, je vind er gelukkig geen wansmakelijke bordjes met wer vende teksten dat er eieren, kom kommers en kersen te koop zijn, daarvoor kunnen ze bij de dichtst bijzijnde Aldi terecht. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Goese Meer 5 Met belangstelling volg ik de bouw, en stillegging daarvan, van een wo ning die Arduin in het Goese Meer heeft aangekocht. Buurtbewoners zouden dit tegen willen houden uit humane overwegingen voor de toekomstige bewoners, en wegens het naleven van wettelijke regels.' Met succes. Hoe moeten we de in tentie van de Goese Meer-bewo- ners werkelijk zien? Laten we er vanuit gaan dat het met positieve bedoelingen is! De Goese Meer-be- woner is een maatschappelijk be trokken iemand, dus zal hij nieu we oplossingen zoeken om het mo gelijk te maken dat Arduinbewo ners er wél kunnen genieten van hun woning en omgeving. Mis schien mogen de bewoners wel wat komen drinken in het Goese Meer-restaurant? En het lukt vast om in het gebied een veldje in te richten voor recratie van de nieu we Arduinbewoners, toch!? Nee, het tegenhouden van de ver bouw van Arduinbewoning, is maar een tussenweg om naar op lossingen te zoeken om dit juist mogelijk te maken... let maar op Martjan Waverijn Azalealaan 55 4401 GS Yerseke Goese Meer 6 Ik heb toch wel te doen met de be woners van het Goese meer. Ze sla gen er niet in om een positief ima go voor hun wijk te creëren. De wijk heeft bij velen een beeld van patsers, graaiers, kille egoïsten. Nu weer die Oesterbankers met hun verwerpelijke standpunt tegen de komst van andersgeschikten. De opinie over bewoners van het Goe se Meer zal misschien ook wel ge baseerd zijn op afgunst voor hun mooie huizen, riante tuinen en ver meende financiële rijkdom. Hun te genwerking is immers niet exclu sief. Er is vaker fel verzet als iets in de woonomgeving verandert. Maar het farizeeërgedrag van deze Oes terbankers kan natuurlijk niet door de beugel. We dienen ons daar krachtig tegen te verweren. Met het gemeentebestuur voorop, ook in vakantietijd. En anders overgaan tot het voeren van acties. Stille tocht door die wijk, volksvergade ringen ter plekke enz. We mogen hierover nu niet zwijgen. W. Waumans Simone Veilhof 20, Goes Goese Meer 7 Met ontzetting heb ik de berichten over de woning van Arduin gele zen. Wij wonen zeifin het Goese Meer en hopen dat mensen ons niet allemaal over één kam scheren met de verontruste Goese Meer-be- woners. Er wordt door deze men sen blijkbaar getwijfeld aan de vak kundigheid van de mensen van Ar duin. Niet ieder mens met een be perking is geschikt om in een ge zinsvervangend tehuis te wonen, dat weten de mensen van Arduin beter als geen ander. Zijn deze mensen uit het Goese Meer bang dat ze in het hart worden geraakt? De kinderlijke naïviteit van men sen met een beperking laat ons zien hoé we zelf zouden moeten zijn. Overigens worden tieners met snelle motorboten niet geweerd in het Goese meer. Ze draaien om je roeiboot heen, brengen je in ge vaar en hebben dan vreselijk veel plezier. Trouwens, stel dat wij als volwassenen de weg kwijt raken, moeten wij dan verhuizen en wor den we dan ook overal geweerd? Stel, dat één van mijn (kleinkinde ren in de maatschappij moet wor den ingepast en dan wordt ge weerd, dan stappen we toch met een naar de rechter. Wat zeker is: God houdt van alle mensen! W.A. den Hollander-Ringelberg Noordoordplaat 19, Goes Kattenverjager Zelfben ik een enorme kattenlief hebber en in het bezit van twee katten, die los in mijn tuin mogen lopen en daar ook blijven. Ik heb er een enorme hekel aan als mijn katten hun behoefte zouden doen in mijn eigen tuin (ze lopen naar binnen en gaan op de bak) en ik zou mijn buren niet hetzelfde aan willen doen en het hun niet kun nen verwijten, dat ze, buiten fysie ke mishandeling of vergiftiging om, alles zouden doen om dit te voorkomen. De mensen die hun katten naar buiten schoppen en ze daar ongecontroleerd door de buurt laten lopen zijn voor mij geen echte dierenliefhebbers en la ten die de hand eens in eigen boe zem steken. Een hoop misplaatst verontwaardigd kattengejammer dus. G. de Kleijn Bramestraat 22, Krabbendijke Kattenverjager 2 Wanneer u op het Cornelia Quackshofje in Vlissingen op een hondenfluitje blaast (ultrasoon), komt er een kat op drie poten aan- racen. Hij verwacht dan een plakje rosbief Ik heb hem geleerd op die fluit naar huis te komen, omdat ik de buren niet wil storen met 'Poes, poes', 's ochtends óm vijf uur wan neer hij naar huis moet komen. W. Gatsonides Zeemanserve 60, Vlissingen Ontkerkelijking In het Commentaar van de redac tie (krant van 30 juli) reageert deze krant een beetje onrealistisch. On derzoeken zijn gebaseerd op de grootste gemene deler van een klei ne groep geënquêteerden. Dat pro testanten een grote betrokkenheid tonen bij de samenleving, kan op tweeërlei wijze worden geïnterpre teerd. Had men verwacht, dat ze dat juist niet toonden? Of wordt ge suggereerd, dat ze juist een grotere belangstelling tonen dan niet-pro- testanten? Beide opties zijn niet reëel. Wat me meer zorgen baart, is dat bij een geringere kerkelijk heid, gekoppeld aan slechter onder wijs, steeds meer mensen in de to venarij van alternatieve geneeskun de (zelfde krant) geloven. Als je nooit geleerd hebt dat een Cso-op- lossing in de homeopathie, 100 tot de 50ste macht is, kun je natuurlijk ook niet weten, dat we over een verdunning praten, waarbij je vrij wel geen oorspronkelijke molecuul meer terugvindt. Naast ontkerkelij king neemt blijkbaar bijgeloof en magie toe. Oude miswijn in nieu we geldzakken. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Dijkverzwaring Het behoeft geen betoog dat onder houd en verzwaring van dijken noodzakelijk blijft. Maar de gevol gen van de manier waarop dat wordt uitgevoerd geeft menig Zeeuw te denken. Het nationaal na tuurpark Oosterschelde wordt wel erg veel geweld aangedaan. Het be langrijkste deel van de natuur, de vloedlijn, wordt vernield en alle flo ra en fauna vernietigd. Duizenden kreeften probeert men nu nog te redden door ze te vangen en te ver plaatsen, ma^r wat gebeurt er met al die andere daar aanwezige flora en fauna?In dit zeer kwetsbare ge bied is het de plicht om de natuur zo spoedig mogelijk te herstellen. Blijft, dat het aanzien van de Oos terschelde al ernstig is geschaad door de aanleg van de betonnen dijken, verwijderen van trapjes, strandjes, muraltmuurtjes en per- koenpaaltjes. Merkwaardig is, dat er nu geen natuurorganisatie naar de bestuursrechter stapt, want de schade van deze werken is immers veel groter dan de voorgenomen verdieping van de vaargeul in de Westerschelde! A.L. Blok Vriesesweg 2, Bruinisse Organist De organist van de Grote Kerk in Goes is van z'n voetstuk gevallen (krant van 25 juli). Jammer voor de ze man maar persoonlijk ben ik wel blij. Misschien dat nu het kerk gebouw weer in zijn oude glorie hersteld kan worden. Kansel terug op de plaats waar hij vele jaren ge staan heeft en dan ook weer als 'preekstoel' gebruikt gaat worden. Dat betekent dat de stoelen omge draaid moeten worden zodat de kerkgangers weer met het gezicht naar de preekstoel komen te zitten (zoals het vroeger was). En ook dat de opgegeven liederen bij een hu welijk of begrafenis inderdaad ge speeld gaan worden. Dat werd nu nogal eens door de organist gewei gerd. De heer Van Eersel zal onge twijfeld een bekwaam musicus zijn en ook veel van orgelmuziek afweten, maar de manier waarop hij steeds zijn zin doorzette in des tijds de Hervormde Gemeente van Goes klopt van geen kanten. Breng dit mooie, oude kerkgebouw weer terug in de stijl zoals het in het ver leden altijd geweest is en de kerk gangers zullen dan met vreugde weer opgaan naar Gods huis. J. M. Dootjes Lijnbaan 26, Goes 1 kboeksnel opwww.pzc.nl/webwinkel Luxe genieten van stad en strand! Lekker overnachten in hartje Den Haag is nu extra aantrekkelijk! Combi neer een gezellige dag winkelen in Den Haag met heerlijk genieten van het strand in Scheveningen. In het centrum van Den Haag, pal naast het regeringscentrum aan het Binnenhof, ligt Hotel Corona - Hampshire Classic. In dit 4-sterren deluxe hotel wordt u verrast door de karakeristieke sfeer en uitstraling doordat het hotel is gevestigd in drie I7e-eeuwse panden. Op steen worp afstand van het hotel ligt het winkelcentrum van Den Haag. Dus of u nu gaat voor cultuur, shoppen of strand; Hotel Corona-Hampshire Classic is de ideale locatie! Inbegrepen: 2 x overnachting incl. uitgebreid ontbijtbuffet, een tradi tionele Haagse High Tea, toegang tot het Holland Casino in Scheveningen en diverse kortingvouchers voor attracties in en rondom Den Haag. Adviesprijs 143,50 Hampshire Lezersprijs 110,- prijs per persoon o.b.v. een luxe 2-persoonskamer. De eenpersoonstoeslag is 60,-. Exclusief toeristenbelasting a 3,81 p.p.p.n. Overige voorwaarden zie webwinkel - categorie reizen - hotelover nachtingen. Of reserveer direct via 070-363 79 30 of info@corona.nl Bourgondisch Brussel Beleef Brussel! Met zo'n 2000 restaurants zorgt Brussel voor een ongekende gastronomie. Verder is de hoofdstad van België de stad van de Grote Markt, vriendelijke mensen, traditie, luxueuze chocolade, gezellige terrasjes en veel shopping mogelijkheden. Ontdek het zelf! Hotel Leopold*** is een gezellig, sfeervol en familiaal geleid hotel op loop-afstand van het historische centrum. Inbegrepen: 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijtbuffet, een Belg isch biertje in de hotelbar bij aankomst en een 3-gangenmenti in Bras serie Leopold of op het Italiaans winterterras (excl. drank). Aankomst dagelijks t/m zondag 23 augustus en aankomst op vrijdag en zaterdag vanaf 24 augustus t/m 26 september 2009. Lezersprijs* 99,- prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. - Overige voorwaardenzie webwinkel - categorie reizen - stedentrips. Of bel Vrij Uit: 0900-874 58 48 (15cpm), o.v.v. reiscode BBRH19W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13