PZC 21 Jeugd veroorzaakt overlast in Ellemeet 22 en 23 25 Met mooi weer lopen jongeren van Renesse terug naar de camping en maken onderweg veel herrie Strandvervoer Renesse in trek Gemeente gaat op zoek naar Droge Kapelse huurders voor ziekenhuis Moer natter almanak Verstopt Donderdag 30 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Rotterdamse jeugd komt weekje lekker bijtanken Zeeuws Wijnfeest in Dreischor is culinaire pret Jongeren zorgen 's nachts voor overlast op de Kuijerdamseweg in Ellemeet. Ze maken lawaai, kloppen op de ramen of bou wen een feestje. De dorpsraad heeft actie ondernomen. door Melita Lanting ELLEMEET - joelen, honden jennen, aan verkeersborden hangen of sim pelweg een feestje bouwen langs de kant van de weg. Groepen jon geren zorgen voor overlast op de Kuijerdamseweg in Ellemeet. „Het is veel erger dan andere ja ren", zegt Ineke van de Velde die aan de bewuste weg woont. „Belle tje trekken en als je de bel afzet kloppen ze op de ramen. Ze lopen ook door je tuintje", zegt Van de Velde. „Je moet echt zorgen dat er geen spullen tussen de weg en je huis liggen want daar gaan ze mee aan de slag", zegt Mari Kristelijn. „De buurman had een stapeltje dakpannen staan. Vannacht zijn ze op het erf geweest en nu liggen de pannen overal." De meeste overlast is midden in de nacht, tussen 3.00 en 5.00 uur. Dan komen jongeren vanuit Ren esse en gaan weer richting cam ping. Volgens Kristelijn rijdt de po litie regelmatig langs, maar helpt dat niet echt. „Ze komen in een opvallende auto. Die gasten dui ken dan de slootkant in of lopen een andere weg in. Hoe dronken ze ook zijn, er staat er altijd wel een op de uitkijk." Volgens Kristelijn is de mate van overlast sterk afhankelijk van het weer. „Als het mooi weer is, gaan ze lopen, als het regent niet." Voor zitter John Elenbaas van de dorps raad erkent dat er een probleem is, al komt het volgens hem niet zo heel vaak voor. „Nee, zeker niet. Er komen bij mij geen signalen dat het elke nacht mis is." Toch wordt actie ondernomen. Leden van de dorpsraad gaan 's nachts lawaaiige groepen volgen om te kijken waar ze naar toe gaan. „Als ze van cam ping Duin en Strand komen, kun nen wij de nachtwaker bellen en die zal ze daar gelijk op aanspre ken. Dat hebben we met de eige naar afgesproken." Als de jongeren van een andere camping komen, zal die eigenaar ook aangesproken worden. RENESSE - Badgasten wachten op het Transfe rium in Renesse op de bus die hen naar de strandovergang van hun keuze brengt. Tijdens het hoogseizoen wordt er druk gebruik ge maakt van het gratis busvervoer naar de stran den. Volgens directeur Cees Hage van Taxi Centrale Renesse (TCR) stappen er - afhanke lijk van het weer - dagelijks tussen de drie- en vijftienduizend mensen op de bus. TCR begon in 1996 met toeristisch navervoer vanaf Ren esse, een van de eerste transferia van Neder land. Om het ritje wat leuker te maken, rijdt TCR ook met paardentram en elektrobus naar het strand. De (niet gratis) cabriobus brengt fietsers en wandelaars naar Port Zélande, Oud dorp en Middelharnis. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Om de leegstaande eta ge van het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee te benutten, gaat de gemeente op zoek naar huurders. Volgende week benadert een amb tenaar de instelling voor geeste lijke gezondheid Emergis, de ver loskundige praktijk Lena en enke le tandartsen. „En nog andere ver zorgende beroepen," vult wethou der Gilles Houtekamer aan. Het ge meentebestuur is er alles aan gele gen om de functies van het Zierik- zeese ziekenhuis te behouden. Het ziekenhuisbestuur overweegt slui ting van afdelingen omdat er jaar lijks twee miljoen verlies word ge maakt. Verhuur van de leegstaan de etage komt de exploitatie van het hospitaal ten goede. „Van de weinige ruimte die we als gemeentebestuur in deze zaak heb ben, willen we optimaal gebruik maken," zegt de wethouder. kapelle - Staatsbosbeheer, provin cie en waterschap Zeeuwse Eilan den strijden samen tegen de ver droging van de Kapelse Moer. Ze doen dat door in het natuurgebied greppels te baggeren, lage randen op te hogen en stuwen en duikers aan te passen. Bij extreme regenval kan er meer water worden vastge houden. Verder komt er elf hecta re nieuwe natuur bij. De werk zaamheden om de verdroging aan te pakken, zijn deze week begon nen. Het project kost twee ton. De vader van Koen liep al dagen proes tend en kuchend door het huis. Zomer- griepje. Hopelijk geen Mexicaanse griep. Hij snoot zich een ongeluk. Ademen ging alleen door de mond. Om wat meer lucht te krijgen, besloot hij een ouderwets stoombadje te nemen. Dat werkt toch het beste. Zorgvuldig trof hij voorbereidingen. Op de keukentafel verscheen een teil met ko kend water, een klodder dampo erin en een grote handdoek voor een optimaal resultaat. Tip? redactie@pzc.nl Zijn zoontje bekeek het hele ritueel met grote ogen. Hij begreep er niets van. Vlak voordat vader klaar was om met zijn hoofd onder de handdoek te verdwij nen, beantwoordde hij de vragende blik van de jongen. „Papa heeft een verstopte neus", legde hij uit. Koens blik gleed van de handdoek naar de dampende teil en weer terug. Veel la ter viel het kwartje blijkbaar. „Papa, mag ik helpen zoeken naar je ver stopte neus?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49