Kerk verliest aanhang 4 O cLS cLSci 29 RELIGIE Bijna zestig procent van de Zeeuwen rekent zich tot kerkgenootschap verder Zeeland is moordlustige provincie Rabobank ziet nu al deflatie Reddingsoperatie voor kreeft 'Af en toe een zonnebank is niet slecht' DONDERDAG 30 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. Racelegende Schumacher maakt rentree in Formule 1 nummer 1,50, zaterdag 2,20 VANDAAG: Luchtvaartnostalgie ÏjL in Arnemuiden v Nikki trekpleister op Peerock Genieten van 4 Oud-Hollands snoep serooskerke (s) - Kreeftvissers Bram en Gerrie van den Hoek (r) zijn een reddingsoperatie begonnen op hun perceel bij de Schelphoek in de Oosterschelde. Zij willen voorkomen dat kreeften bedolven raken onder een strakke laag staalslakken, die Rijkswaterstaat daar over een paar honderd meter lengte laat storten voor het verstevigen van de vooroever. De kreeft wordt verderop weer vrijgelaten. Ruim een jaar geleden werd bij de Schelphoek een deel van de dijkvoet onder water ook al bestort met staalslakken. Daarbij zijn 'honderden tot duizen den kreeften bedolven', schat voorzitter Jaap Geleijnse (I) van de zuidewestelijke Federatie van Beroepsvissers. Zowel vissers als duikers hebben weinig op met de materiaalkeuze van Rijks waterstaat. Zij voorspellen een verarming van de flora en fau na. De staalslak is kleiner en gladder dan de huidige breuk steen in het gebied en ligt strakker tegen elkaar aan, terwijl kreeften en veel andere vissoorten holletjes nodig hebben. ®foto Dirk Jan Gjeltema pagina 27: kreeften gered van nieuwe 'massamoord' Het aantal kerkelijke Zeeuwen is in de afgelopen vijfjaar gedaald. Twee derde van de Zeeuwen gaat nooit naar de kerk. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Het aantal kerkelijke Zeeuwen neemt af Rekende in 2003 nog 65 procent van alle Zeeuwen zich tot een kerkgenoot schap, in 2008 was dat 59 procent. Van de volwassen Zeeuwen zegt 67 procent zelden of nooit een kerk te bezoeken. Dat blijkt uit on derzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Aanhangers van de Protestantse Kerk Nederland (PKN) zijn vol gens het CBS-onderzoek erg be trokken bij de samenleving. „Die betrokkenheid herken ik wel, maar ik zie de laatste jaren geen grote veranderingen in het aantal kerkbezoekers", zegt adviseur Louis Wüllschleger van de classica- le vergaderingen van de Zeeuwse Protestantse Kerken. „Tegen de trend van dalende ledenaantallen in, is er meer belangstelling voor de boodschap van de kerk." Volgens Michiel de Zeeuw, voorzit ter van de classis in Zierikzee, kampt de kerk onder meer met een imagoprobleem. „We probe ren beter zichtbaar maken wat de kerk doet. Daarnaast hebben men sen minder tijd voor de kerk. Er zijn meer keuzes voor tijdsbeste ding. Maar er zijn ook meer men sen actief in bijvoorbeeld gespreks groepen. Geloven is voor hen meer een levenshouding en niet al leen een kerkbezoek op zondag." Humanist Ger Wolters, die jaren over levensbeschouwing schreef: „Vooral jongeren voelen zich tegen woordig steeds minder thuis in de regels en beperkingen van de kerk. Ze zoeken hun eigen antwoorden op levensvragen." pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: kerken lopen leeg, nou en? op de lijst van bloedige provincies. Uit CBS-cijfers blijkt dat 1,58 Zeeuwen op de 100.000 inwoners van deze provincie het slachtoffer worden van moord of doodslag. Al- dat getal hoger. In absolute getal len is Zuid-Holland het bloedigst. pagina 2 en 3: moord treft ge scheiden mensen relatief vaak 1987 zijn afgelopen maand de prij zen in Nederland gedaald. Dat zeg gen economen van de Rabobank. Zij rekenen erop dat er over juli sprake is van deflatie, veroorzaakt Ontkerkelijking is niet te stoppen reageer op www.pzc.nl UW reacties: 351 Op fietsgebied valt er in Zeeland niet veel te verbeteren eens 33% Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/n 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Zomerkrant inclusief UitGids. middelburg - Zeeland staat hoog leen in Limburg en Flevoland is eindhoven - Voor het eerst sinds door een daling van de energieta rieven per 1 juli. Rabo verwacht dat de deflatie dit jaar aanhoudt. pagina 7: Nederland blijft toch optimistisch Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530" WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1