DE WADDENEILANDEN binnenland 17 Leger des Heils in rode cijfers KRAS.NL INCLUSIEF Meisje (5) verdrinkt in recreatiepias Bejaarde slachtoffer van zedenmisdrijf Twee doden na botsing tegen boom Automobilist (38) komt om in kanaal TEGENVALLER Hulpverleners gaan voor bijna 12 miljoen schip in op beurs 3-/4-/5-daagse autovakanties Nederland Zomercarnaval trekt 800.000 toeschouwers BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5 Zie www.kras.nl/17597 Zie www.kras.nl/50927 Zie www.kras.nl/50767 Aankomstdata: ma., wo. en vr. van 3/8 t/m 30/10 Reseryeringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Aankomstdata: ma., wo., vr. en za. van 3/8 t/m 29/8 Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Aankomstdata: dagelijks van 3/8 t/m 31/10 Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). maandag 27 juli 2009 DORDRECHT Een 5-jarig meisje is zaterdag ver dronken in een recreatiepias in Dordrecht. Het kind was aan de aandacht van haar familie ontsnapt en te water geraakt Nadat het meis je op het droge was gebracht en ge reanimeerd, werd zij in zorgwek kende toestand naar een zieken huis gebracht, waar ze overleed. NIEUWEGEIN Een bejaarde vrouw is in Nieuwe- gein slachtoffer geworden van een ernstig zedenmisdrijf. De politie heeft een verdachte (18) aangehou den. De vrouw werd aangesproken door de man, die met haar meeliep naar een park. Daar vond het mis drijf plaats. De politie wil niet be kendmaken wat zich precies heeft voorgedaan. NUENEN De twee doden die gisterochtend vielen bij een verkeersongeval in Nuenen zijn twee inwoners van Boxtel van 17 en 20 jaar. Door onbe kende oorzaak kwam de auto eerst in de linkerberm terecht en botste daarna in de rechterberm tegen een boom. De inzittenden overle den ter plaatse. De auto reed ver moedelijk met hoge snelheid. VROOMSHOOP Een automobilist (38) is in Vrooms- hoop het Zwolsekanaal ingereden en overleden. De toedracht is nog onduidelijk. Een voorbijganger zag de wagen rond het middaguur in het kanaal liggen en waarschuwde de hulpdiensten. De brandweer haalde de man uit de wagen. Het Leger des Heils leed vorig jaar een verlies van bijna 12 mil joen euro. Het is een van de grootste aderlatingen in zijn ge schiedenis. Er zijn nog geen ge volgen voor de medewerkers. AMSTERDAM - Het Leger des Heils heeft vorig jaar op zijn beleggin gen een verlies geleden van 6,5 mil joen euro. Omdat het bestuur in zijn begroting nog was uitgegaan van een beleggingswinst van 5 mil joen euro, kampt het nu met een gat in zijn begroting van 11,5 mil joen euro. Het is een van de groot ste verliezen uit de geschiedenis van de christelijke hulpverlenings organisatie. Volgens financieel secretaris Harm Slomp heeft het bestuur besloten dit jaar niet op de hulpverlening te bezuinigen, ook al is er geen reser ve meer om eventuele nieuwe te genvallers mee op te vangen. Het verlies heeft vooralsnog geen gevol gen voor de medewerkers. „Wij denken alle voorgenomen plan nen te kunnen uitvoeren", zegt Slomp. De organisatie had een fonds van 8 miljoen euro om te genvallers op de beurs op te van gen. Het geld in deze 'stroppen- pot' is nu verdampt. Het heeft vo rig jaar op het dieptepunt van de beurzen noodgedwongen een deel van zijn aandelen en staatslenin gen moeten verkopen om tijdig aan geld te komen. Het vermogen van de organisatie is onderge bracht bij Staal Bankiers en bank Schreden 8c Co. In totaal deden vorig jaar bijna 16.000 mensen in Nederland een beroep op hulp van het Leger des Heils. waarom zou je meer betalen 3/4/5 dagen AMELAND v.a. 99 Golden Tulip Resort Noordsee* Ligging: aan de rand van Nes, op ca. 1 km van het strand Faciliteiten: o.a. restaurant, zwembad en gratis parkeergelegenheid Tips: bezoek het Natuurmuseum en maak een robbentocht 3 dagen VLIELAND v.a. Hotel DoniaState Ligging: midden in het bos, vlakbij het dorp Oost-Vlieland Faciliteiten: o.a. ontbijtruimte, tuin en fietsverhuur Tips: maak lange fietstochten door het mooie landschap 3/4/5 dagen TEXEL v.a. 89 Sandton Hotel De Cooghen* Ligging: in het centum van De Koog, vlakbij duinen en strand Faciliteiten: o.a. lift, restaurant en sauna (tegen betaling) Tips: maak een strandwandeling en bezoek Den Burg 99 mercarnaval, mede dankzij het mooie weer. Het vond viel een dode bij een steekpartij. De parade feest verliep echter niet zonder smet. Zaterdaga- trok 800.000 bezoekers, foto Valerie Kuypers/ANP ROTTERDAM - Het ging er exotisch aan toe, zater dag op de 25ste editie van het Rotterdams Zo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7