wat hij wil Beach Soccer Zeeland na zinderende finale de beste ploeg van Nederland De Waele wint ook op het gravel van Oostburg Stroosnijder sprint naar zege in Kortgene maandag 27 juli 2009 Paul Telussa beseft dat hij bijna een jaar geleden veel geluk heeft gehad nadat hij een her senbloeding kreeg. De oefen- meester is zijn fanatisme niet kwijtgeraakt. Dat bleek zater dagochtend nadrukkelijk op de eerste training van Hoek. door Barry van der Hooft BIERVLIET - Hij voelde afgelopen week kriebels in zijn onderbuik. En vrijdagavond zat Paul Telussa met een onbestemd gevoel thuis op de bank. „Tot ik zag dat er voet bal op televisie was", vertelde hij zaterdag. „Ik ben gaan kijken, maar zat toch steeds met Hoek in mijn hoofd. Hoe ik wil gaan trai nen, wat ik van mijn spelers ver wacht, hoe ik wil spelen. Ik was er constant mee bezig." Vreemd kon je die gedachten niet noemen, want Telussa stond zater dag in Biervliet voor het eerst in bijna een jaar weer als trainer op het veld. Het voelde best een beet je spannend aan, kon je uit zijn woorden opmaken. Bijna een jaar geleden, op zaterdag 9 augustus, kreeg de Souburger in Oud-Beijer- land tijdens het oefenduel met SHO een hersenbloeding.' „Ik heb toen best veel geluk ge had", bekende hij. „Wat er toen is gebeurd, heeft me aan het denken gezet. Ik zat tegen het randje aan en dan blijkt maar weer hoe be trekkelijk alles is. Ik ben onlangs voor het eerst opa geworden. Voor hetzelfde geld had ik dat niet meer meegemaakt. Daarom was ik dub bel zo blij. Nu voel ik me weer pri ma. Ik ben laatst op controle ge weest bij de doktor en die vertelde me dat alles er netjes uitzag. Hij heeft me groen licht gegeven en dat is toch een goed gevoel." Zijn fanatisme is hij niet kwijtge raakt, bleek tijdens de eerste trai ning van Hoek. Het allereerste par tij spel was nog geen minuut oud, of Telussa legde de boel al stil. Er zat een gedachte achter. „De jon gens moeten weten hoe ik het wil hebben. Dus voetballen in een hoog tempo. Dat is het mooiste voor het publiek, maar zelf kun je dan ook genieten. Ze zullen moe ten laten zien dat ze meekunnen." Veel loopwerk zonder bal krijgt de selectie de komende weken niet voor de kiezen. „Dinsdag laten we ze een duurloop afwerken, maar verder laat ik ze niet veel lopen", legde Telussa uit. „De basis moe ten ze de afgelopen weken zelf al gelegd hebben, daar besteed ik geen tijd meer aan. Degenen die niet mee kunnen, hebben pech. Ze prijzen zichzelf uit de markt. Ik ga me vooral met het voetballende gedeelte bezighouden." De trainer verwelkomde in Bier vliet tien nieuwe gezichten. Acht spelers haalde Hoek al binnen en de twee testspelers, Joachim de Wilde en Mahamed Habib N'Diaye, mogen zich deze week be wijzen. Als ze voldoen is voor slechts één van de twee een plek in de selectie vrij. „Want dan heb ben we een groep van twintig man", aldus Telussa. „Dat moet ge noeg zijn." Geert Bosschaart, Gideon Imagbu- du en nieuweling Remco Felius trainden zaterdag nog niet mee. Imagbudu verbleef nog op vakan tie in Londen bij zijn broer, maar meldt zich deze week. Felius keer de met een ontsteking in zijn lies terug van vakantie. Het herstel van Bosschaart lijkt nog geruime tijd te duren. De verdediger heeft vrij wel zeker een cyste in zijn knie. „Op 10 augustus heb ik een af spraak in het ziekenhuis in Vlissin- gen en op 20 augustus ga ik naar een sportarts in Herenthals", ver telde Bosschaart. „Ik loop hier al vanaf januari mee en ben ook al in Lier bij een arts geweest. Nu wil ik toch wel eens weten wat het is. Ik hoop dat ze het weg kunnen ha len, zodat ik een paar weken later weer kan voetballen." Hij ont breekt in ieder geval vrijdag, wan neer Hoek in Biervliet de eerste oe fenwedstrijd speelt. Zoals ieder jaar is de West-Zeeuws-Vlaamse se lectie dan de tegenstander. Het duel begint vrijdag om 19.30 uur. Beach Soccer Zeeland viert feest na het behalen van de Nederlandse titel. Stand, van links naar rechts, supporter Ibrahim Eryürük, Mario de Fouw, Maik de Wolf, Lukas Wiering, Mark Smith en Mevlud Eryürük. Zittend teammana ger John Smael, Ali Eryürük en Daryl Rawidjan. Roel Alberti houdt liggend de champagne vast. foto PZC door Barry van der Hooft SCHEVENINGEN - Precies twee jaar na het debuut in de eredivisie, mag Beach Soccer Zeeland zich al het beste team van Nederland noe men. De formatie, die voor het me rendeel uit Zeeuws-Vlaamse voet ballers bestaat, kreeg gistermiddag na een zinderende finale de kam- pioensschaal uitgereikt. Beach Soccer Zeeland reisde zater dag voor het fmaleweekeinde van de eredivisie af naar Schevenin- gen. In de halve eindstrijd, tegen Re/Max Goedegebure, boekte het een vrij eenvoudige overwinning. Het Zeeuwse team won met 9-5 en zag Daryl Rawidjan vijf keer scoren. Ali Eryürük (2x), Lukas Wiering en Mevlud Eryürük ver zorgden de rest van de productie. „Het ging eigenlijk makkelijker dan verwacht", keek aanvoerder Mevlud Eryürük terug. Gistermid dag volgde de finale tegen het team van Thremen Supporto Over heidsdiensten, dat met Leo Koswal en Roel Liefden twee internatio nals van het Nederlands beachsoc- certeam in de gelederen had. Pa trick Ax, die als prof voor onder meer FC Groningen, Vitesse, De Graafschap en NEC speelde, be hoorde ook tot het team. Het werd een enerverende finale, met een voor velen onverwacht einde. Na twee keer twaalf minu ten zuivere speeltijd leidde Thre men namelijk met 0-3. „We had den dus nog twaalf minuten te gaan", zei Daryl Rawidjan. „We hebben tijdens de pauze afgespro ken er volle bak voor te gaan, om dat we niks meer te verliezen had den. Toen we snel scoorden nam het vertrouwen toe." Roel Alberti schoot in het derde bedrijf al na dertien seconden de 1-3 op het scorebord. In het beach- stadion van Scheveningen zorgde Rawidjan vervolgens voor 2-3 en 3-3. De winnende treffer kwam op naam van Mario de Fouw, die het laatste tikje gaf na een mooie com binatie met Ali Eryürük: 4-3. Mevlud Eryürük: „Daarna kwa men we nog goed weg, met een bal op de lat. In de slotfase braken we zelf nog uit en werd ik vastge houden door de keeper. Hij kreeg met nog drie seconden te gaan rood. De vrije trap heb ik het sta dion uitgeschoten, want de titel was toen al binnen." Rawidjan werd na afloop tot meest waardevolle speler van de eredivisie gekozen. Voor zijn team was het kampioenschap het derde in vier jaar tijd, na eerdere titels bij de amateurs en in de eerste divisie. „We hebben het op inzet en kracht gedaan", zei Mevlud Eryü rük. „Voor ons is dit echt een mooie prestatie." Samen met Ra widjan meldde hij zich vanoch tend om 5.15 uur al weer op Schip hol. Met Oranje reisde het duo af naar Béziers, waar deze week het EK-kwalificatietoernooi wordt ge speeld. „We spelen tegen Wit-Rus- land en Tsjechië", aldus Rawidjan. „Als we twee keer winnen gaan we naar het EK in Portugal." KORTGENE - Wielrenner Michel Stroosnijder won zaterdagavond in Kortgene zijn derde TMZ-koers van het seizoen. De twintigjarige inwoner van Hansweert weet dat hij toe is aan de overstap naar de KNWU-rangen. Hij gaat rijden bij de beloften. Voor Stroosnijder (20) kan dit wie- Ierjaar niet meer kapot. Eerder was hij 'trefzeker' in in 's-Heer Arendskerke en Nieuwerkerk. Hoewel zijn voorbereiding op de koers in Kortgene matig was, liet Stroosnijder op het 'achtje' in Kort gene zien dat hij een goede neus heeft voor het uitkiezen van het juiste moment. Samen met Martin Vrij sprintte hij om de zege, nadat Stroosnijder er eerder in zijn een tje vandoor was gegaan. Erik Ver- eecken uit Hulst, ook zeer regelma tig van de partij bij KNWU-koer- sen, legde beslag op de vierde plaats'. door Henk van de Voorde OOSTBURG - De 22-jarige Brigitte de Waele uit Breskens schreef de 4-categorie van het Fundex Een- hoorntoernooi in Oostburg op haar naam. In de finale versloeg ze leeftijdgenote Annemarijn van de Vlist uit Spijkenisse in straight sets: 6-2 6-3. Eerder zegevierde De Waele in Kapelle, Hulst, Clinge en op het Vechthanentoernooi in Breskens. Tegen Van de Vlist ging het tot 2-2 nog gelijk op, maar daar na was het aanvallende spel van de Bressiaanse te machtig voor de Zuid-Hallandse. Brigitte de Waele sloeg veelal goed diep en dicteerde de rally's. In het tweede bedrijf nam ze zelfs een 5-0-voorsprong, waarop haar tegenstandster nog te rugkrabbelde tot 5-3. „Waarschijn lijk was ik niet echt meer gecon centreerd bij 5-0, maar het is toch belangrijk om je hoofd erbij te houden. Over de hele partij bezien ging het vrij lekker", aldus Brigitte de Waele. In vergelijking met een jaar geleden heeft ze de nodige pro gressie gemaakt. Zo is haar fore hand met sprongen vooruit ge gaan en is tevens haar service veel stabieler. „Die laatste bal moet beter", ver klaarde ze een jaar geleden nog. Nu zegt ze: „Tegenwoordig gaat die laatste bal goed. Ik hoop ook het toernooi van Temeuzen te winnen. Volgend jaar ga ik in ie der geval meedoen in de 3-catego- rie. Mijn actuele ranking is 3,6." In de poule bij de vrouwen-3 pak te Karlijn Agten de eerste prijs na winst op favoriete Mandy van den Eerenbeemt uit Best via de verlen ging van de derde set. Eerder gaf de Terneuzense van origine Marie ke van Rijn uit Gouda met 6-0 6-0 Brigitte de Waele boekte in Oostburg haar vijfde toernooizege van het sei zoen. foto Peter Nicolai het nakijken. In de 3 bij de man nen won Ruben Haverbeke (19) na Breskens zijn tweede toernooi in successie. Hij klopte met over macht Nicky Mayer uit Spijkenis se, die enigszins uitgeblust was na twee verliespartijen eerder op de finaledag in dubbel en mixed. Ha verbeke won in de halve finale met twee keer 6-3 van Jeroen van der Logt uit Spijkenisse. Het dub- bel-3 werd, na drie zeges op rij ver rassend gewonnen door Patrick Marteijn en Remy Scherbeijn. Het sleutelduel tegen Mayer en Wolter- beek werd in drie sets beklonken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79