in de kast zetten id 33 ;root aandeel in zege maandag 27 juli 2009 Record Koeman AZ is pas de tweede club buiten de traditionele top drie die de Ne derlandse Super Cup/Johan Cruijff Schaal op zijn naam krijgt. In 2004 was FC Utrecht de eerste. AZ is de eerste club die vijf keer scoort in het traditionele duel tus sen de landskampioen en de beker winnaar. Ajax (1993) en FC Utrecht (2004) kwamen tot vier doelpunten. Ronald Koeman nam voor de vijfde keer op de bank plaats bij een wed strijd om de Johan Cruijff Schaal. De coach werd daarmee alleen re cordhouder. Koeman deelde het re cord met Louis van Gaal en Willem van Hanegem. SC Heerenveen - AZ 1-5 (0-3). 15. Holman 0-1, 24. El Hamdaoui 0-2, 28. Martens 0-3, 60. Papado- pulos 1-3, 68. Lens 1-4, 87. Lens 1-5. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Breuer (SC Heerenveen). Aantal toeschouwers: 25.000. SC Heerenveen: Steppe; Janmaat, Breuer, Djuric (71. Bak Nielsen) en Popov; Grindheim (82. Kalou), Svec en Elm; Beerens, Sibon en Pa- padopulos (82. Paulo Henrique). AZ: Romero (87. Didulica); Jaliens, Moisander, Moreno en Pocognoli; Holman (66. Dembélé), Mendes da Silva, Schaars en Martens; El Ham daoui (82. Van der Velden) en Lens. foto Vincent Jannink seizoen zo weinig heb gespeeld, is het wedstrijdritme nog een beetje zoek. En als je dan ook nog zo be gint, in zo'n tempo, dan vreet dat energie." Lens noemde het 'de ideale wed strijd' voor zichzelf „Veel ruimte achter de verdediging. Ideaal met mijn snelheid." Zo had het duo dat twee jaar geleden bij NEC furo re maakte weer eens een mooie avond in het shirt van AZ. Het af gelopen seizoen was, ondanks de landstitel, voor beide spelers een teleurstellend jaar. Lens stond maanden langs de kant met een ge broken middenvoetsbeentje, Hol man moest zich tevreden stellen met een reserverol. Of dat komend seizoen anders zal zijn, is de vraag. Voor beiden is de concurrentie groot. Lens en Holman, die na een uur werd gewisseld, waren de twee op vallendste gezichten in het elftal van AZ. De landskampioen toon de verder zijn vertrouwde gedaan te, met topschutter El Hamdaoui als balgoochelaar in de aanval, het trio Martens-Schaars-Mendes da Silva als cement op het midden veld en doelman Sergio Romero als redder in het doel. Alleen Demy de Zeeuw is er niet meer bij. De middenvelder is vertrokken naar Ajax. De gelijkenis met vorig seizoen is logisch, vond aanvoerder Stijn' Schaars. „Dat heeft vorig jaar tot succes geleid, dus waarom zouden we dat helemaal omgooien. We hebben een goede organisatie en veel individuele kwaliteit, waar door we makkelijk scoren." Schaars zag ook minpunten. „We leden nog te veel, te gemakkelijk balverlies. Soms moeten we zuini ger zijn. Maar ja, als je met 5-1 wint in de Johan Cruijff Schaal te gen een ploeg die de prijs ook wil de winnen, doe je toch iets goed." Het betekent dat Diego Biseswar en de nog geblesseerde Georginio Wijnaldum genoegen moeten ne men met een rol als reserve. De bank bij Feyenoord is daardoor aar dig bezet. Het geeft Been de moge lijkheid om tijdens duels in te grij pen wanneer een wedstrijd daar om vraagt. De overwinning op Sampdoria voedde opnieuw het optimisme in de Kuip. Maar Been benadrukte meteen dat twee oefenzeges op rij - vorige week won Feyenoord van Sporting Portugal - geen garantie geven voor een goede competities tart. Hij kon echter wel tevreden vaststellen dat zijn ploeg op dit moment beter in elkaar steekt dan het Feyenoord van vorig seizoen. Ik vind dat LeMond zijn mond moet houden. Hij heeft zelf ook drie keer de Tour gewonnen. Daar kunnen we dan ook vraagte kens bij zetten." Ex-renner Michael Boogerd reageert op Greg LeMond, die Contador beticht van dopinggebruik. In De Telegraaf „Elke finale bij de WK zal zeer waarschijnlijk een wereldrecord op leveren. Het gevoel voor tijden is helemaal weg. Voor een sport waarin het daar om draaitis zoiets verschrikkelijk. Dodelijk." Zwembondscoach Jacco Verhaeren over het toestaan van revolutionaire zwempakken tijdens het WK in Rome. In AD. „Vervelend was alleen dat we in Praag over moesten stappen. Heb je het anderhalfuur volgehouden, moet je wéér zo'n vliegtuig in. Maar ik ben gewoon stug doorgegaan met kaarten." NAC-aanvaller Anthony Lurling overwon zijn vliegangst door zo veel mogelijk te kaarten. In AD. „Ik benzeen gezelligheidsmens, dus het zou leuk zijn. Maar ik ge loof eerlijk gezegd niet in een leven na de dood. Al lijkt het me wel mooi om mannen als Willem Wilmink en Abe Lenstra weer tegen te komen." KNVB-directeur Henk Kesler over leven na de dood. In VI. „Een popster in eigen land. Toen we zijn eerste video op de website van de ploeg zetten, trok dat zoveel kijkers dat de server crashte." Astana-ploegleider Johan Bruyneel heeft ooit Fumiyuki Beppu, de Japanner van Skil-Shimano, in zijn ploeg gehad. In De Pers. Deens volkslied voor Contador Alberto Contador stond gisteren even raar te kij ken tijdens zijn huldiging als winnaar van de Tour de Fran ce op het podium in Parijs. De renner van Astana maakte zich klaar voor het Spaanse volkslied, maar in plaats van de voor hem bekende tonen kwam het Deense volkslied uit de luidsprekers op de Champs-Elysées. Contador at tendeerde Bernhard Hinault op de fout, waarop de Franse oud-renner de muziek snel liet afzetten. De commentato ren van de Spaanse tv spra ken schande van het incident. Portsmouth kan Maradona vergeten De Engelse voetbalclub Portsmouth kan de komst van Diego Maradona vergeten. De Argentijnse bondscoach liet gisteren we ten dat hij het nationale elftal nooit in de steek zal laten. „Ik ga dit schip absoluut niet ver laten. Het lichtblauwe en wit te bloed loopt door mijn ade ren", aldus Maradona in de Argentijnse krant Ole. De nieuwe Arabische eigenaar Su- laiman Al Fahim liet eerder deze week weten grote plan nen te hebben met Maradona bij Portsmouth. Hij had de club vanuit een bestuurlijke rol moeten gaan hervormen. RUG Paard verdient paardenkrachten Steve Guerdat heeft voor ei gen publiek de Grote Prijs van Ascona gewonnen. De Zwitserse springruiter troefde met Jalisca Solier in de barra ge zijn landgenoten Daniel Et ter (Peu a Peu) en Pius Schwizer (Carlina) af. Hij kreeg een BMW als beloning. Etter moest zich tevreden stel len met 15.000 euro, Schwizer streek 12 mille op. Geen van de Nederlandse combinaties haalde de twee de manche. Albert Zoer was met Uruguay, zijn derde paard van stal, de beste. Hij werd achttiende. City en Ferguson tergen elkaar Manchester City heeft zich niet bepaald popu lair gemaakt bij Alex Fer guson, coach van stadsrivaal Manchester United. De club heeft een poster met de foto van Carlos Tevez in het cen trum laten ophangen met de tekst: Welkom in Manchester. Terwijl de Argentijn de afgelo pen twee jaar al uitkwam voor Manchester United. „Manchester City is een klei ne club met een kleine geest", concludeerde Ferguson. „Ze zien het als triomf dat ze Te vez bij ons weggelokt heb ben. Ik vind het alleen maar zielig." Phillip Cocu heeft zaterdag afscheid genomen als profvoet baller. De oud-international had een elftal samengesteld met voetballers waar hij in zijn carrière mee samenspeelde. 'Team Cocu' hield in het Philips Stadion één helft lang stand tegen PSV, maar verloor uiteindelijk met 5-1. Cocu had af scheid kunnen nemen met een doelpunt, maar hij miste een kwartier voor tijd een strafschop. Het team dat Cocu had sa mengesteld bestond uit spelers als Luis Figo, Dennis Berg kamp, Frank de Boer, Arthur Numan, Marc Overmars en Pa trick Kluivert. De drie zoons van Cocu hielden vijf minuten voor tijd het bord met nummer 8 omhoog, waarna een lang durig applaus volgde. Cocu ging daarna op de schouders bij Jaap Stam en Kluivert. Sekou Cissé liet zich gisteren tegen Sampdoria nadrukkelijk zien, maar ver zuimde zijn eerste treffer voor Feyenoord te maken. foto Valerie Kuypers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77