Zeeland Kerk na restauratie nog in steigers Krulbollers laten zich moeilijk lokken Mislukte overval op snackbar Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 11 12 Gemeente Sluis hoopt tot overeenstemming te komen met aannemer over oplevering torenwerkzaamheden Vlinders tellen in eigen tuin in weekeinde van 1 en 2 augustus Een trappist bij het ontbijt tijdens Gentse Feesten Windmolens Koegors leveren geen gevaar op Maandag 27 juli 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De PKN-kerk in Cadzand-Dorp staat vier maanden na afronding van de restauratie nog in de stei gers. De gemeente bakkeleit met de Belgische aannemer over het voegwerk aan de toren. door René Hoonhorst CADZAND - De toren van de protes tantse kerk in Cadzand-Dorp staat vier maanden na afronding van de restauratie nog steeds in de stei gers. De opzichter constateerde dat het voegwerk aan de torenmuur niet volgens de in Nederland geldende voorschriften is uitgevoerd. De ge meente Sluis probeert nu met de Belgische aannemer tot overeen stemming te komen over de defini tieve oplevering. Een woordvoer ster van de gemeente meldt dat on derhandelingen gaande zijn, maar durft niet te voorspellen hoe lang het duurt voor de steigers kunnen worden weggehaald. Het kerkbe stuur en de Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand zijn niet blij met de ontsierende steigers voor de deur. Voorzitter Joop Basting van het college van kerkrentmees- ters van PKN West-Zeeuws-Vlaan- deren stuurde vorige maand een brief waarin hij de gemeente vroeg snel actie te ondernemen, zodat de steigers voor het hoogsei zoen, half juli, verdwenen zouden zijn. Nu die datum niet gehaald is, toont het kerkbestuur begrip voor de situatie van de gemeente. Ook voorzitter Ineke Mulder-Ban- sema van Behoud Dorpskerk Cad zand verwijt de gemeente niets. „Het is overmacht. De Belgische aannemer heeft zaken uitbesteed aan een onderaannemer en het kost nu eenmaal tijd voordat uitge zocht is of er goed volgens Neder landse of Belgische regels is ge werkt We blijven het net als het kerkbestuur jammer vinden, maar klachten van kerkbezoekers heb ben we nog niet gehad bij onze middagopenstellingen. Mensen zijn blij verrast door het interieur en de tentoonstelling van schilder Leendert Becu." Ook de kerkgangers klagen niet hard. Alleen een bruidspaar van el ders was minder opgetogen dat de kerk van hun keuze er niet op zijn paasbest bij stond, weet Basting. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - „Het is toch een senio- rensport hè", constateert Hubert Van Hoecke (74) van de Vlaamse Krulbollers uit Maldegem. De Krulbolvereniging Molenzicht uit IJzendijke onderschrijft de woorden van Van Hoecke nog niet. De opkomst en de belangstel ling voor de Stadhouders- en de Mauritsbolling - vielen afgelopen weekeind een beetje tegen. Maar de organisatoren van de toer nooien hopen een volgende keer toch meer deelnemers en toe schouwers te kunnen trekken. „Misschien moeten we boilers aan beide zijden van de grens nog eer der laten weten wanneer we de buitenbolling houden. Ook kun nen we eens onderzoeken of we de internationale bolling samen met vier andere West-Zeeuws- Vlaamse bolclubs kunnen hou den", betoogt Andy de Schipper. De woordvoerder benadrukt dat degenen die er wel waren een per fect weekeind hebben gehad. Het weer was prachtig en de locatie achter het clubhuis van de bolvere- niging bleek ideaal als speelplaats, eet- en muziekcafé. Van Hoecke klaagde wat over de zeventien met speciaal rivierzand aangelegde buitenbanen. „De laag zand is te dik. De bol rolt niet mak kelijk." Voordat De Schipper hem van repliek dient, meldt Van Hoecke al dat 'de omstandigheden voor iedereen gelijk zijn'. Ook tijdens de verliezersronde blijven deelnemers geconcentreerd kruibollen. Voor aantrekkelijke troostprijzen, maar meer nog voor de eer. Deze boller denkt even niet aan de dikte van de zandlaag, maar kijkt alleen naar de staak waar hij zijn bol tegenaan wil zwieren. foto Peter Nicolai CLINGE - Overal in Nederland en België wordt zaterdag 1 en zondag 2 augustus door duizenden gezinnen gespeurd naar vlinders in de tuin. In België al voor de derde keer, in Nederland voor het eerst. Alle waar nemingen kunnen worden doorge geven op www.vlindermee.be of www.vlindermee.nl. De tuinvlindertelling wordt op vrij dag 31 juli geopend in de vlinder tuin bij de kinderboerderij in Clin- ge door burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst. Gekozen is voor Clinge om het grensoverschrijdend karakter van het vlindertelweekend te benadrukken. Hier vliegen im mers vlinders die zowel uit Neder land als uit België kunnen komen. Het jaar 2009 lijkt tot dusver een re delijk goed jaar te zijn voor de vlin ders. Maar tellingen zijn nodig om deze veronderstelling met cijfers te staven. Het is de bedoeling vlinders te tellen, ze op naam te brengen én de aantallen door te geven. HULST - Een gewapende man heeft in de nacht van vrijdag op zater dag geprobeerd een cafetaria aan de Sportlaan in Hulst te overval len. Na sluitingstijd, omstreeks 01.20 uur, wilde een man met een bivak muts de frituur binnenlopen via de toegangsdeur. Hij bedreigde het aanwezige personeel met een op een wapen gelijkend voorwerp. Een personeelslid wilde voorko men dat de man de zaak binnen kwam en probeerde het wapen af te pakken. Hierdoor ontstond tus sen hem en de overvaller een schermutseling waarna de dader zonder buit op de vlucht sloeg. Hij liep weg in de richting van het Van Ceulenplein en ging vervol gens door de brandgang in de rich ting van de Jacob van Len- nepstraat. De eigenaar van de fri tuur hield zijn zaak dit weekeind 'vanwege omstandigheden geslo ten', meldde een bordje op de deur. De politie hield een sporenonder zoek en later die zaterdagmorgen een buurtonderzoek. Tot aanhou ding van de dader leidde dat tot zondagavond nog niet. De politie zoekt een man van on geveer 1.70 meter lang met een slank tot normaal postuur. De overvaller droeg een groenachtige anorak tot over de heupen en een donkerkleurige broek. De politie zoekt getuigen of mensen die meer informatie kunnen verstrek ken over de overval. Ze kunnen bellen met 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73