s sport 135 uit den boze DZC09-trainer Richard van Baaien op zoek naar een nieuwe doelman Landstitel voor Beach Soccer Zeeland Stroosnijder kan de wedstrijd goed lezen Tennisser Boot op dreef op banen in Yerseke maandag 27 juli 2009 Excelsior speelt morgenavond de laatste oefenwedstrijd uit zijn voorbereiding in Burgh-Haamste- de. De tegenstander is de voetb- balselectie van Schouwen-Duive- land. Na drie trainingen werd za terdag tegen het Westlands elf tal de laatste test gehouden. door Rudy Boogert zierikzee - De voetbalselectie van Schouwen-Duiveland is klaar voor het treffen met Excelsior. Morgena vond staat het jaarlijkse duel met een profclub op stapel in Burgh-Haamstede. In voorberei ding op de wedstrijd speelde de Schouwse selectie zaterdagmiddag een oefenwedstrijd tegen het West lands elftal. Op het veld van Mevo in Zierikzee werd uiteindelijk met 2-3 verloren. Met drie trainingen en een oefen wedstrijd in de benen komt het Schouws elftal beter beslagen ten ijs dan voorgaande seizoenen. Dat is ook wel nodig, verwacht trainer Edwin Kriens, want het duel komt later in de voorbereiding van Excel sior dan vorige jaren. Excelsior opent volgende week het seizoen al in de Jupiler League. Voorgaande jaren kwamen de prof clubs doorgaans vroeg in hun voor bereiding naar Burgh-Haamstede, dit keer is het voor Excelsior de laatste krachtmeting voordat de competitie begint. Conditioneel en speltechnisch zullen de Rotter dammers, die onder leiding staan van trainer Alex Pastoor, daardoor aanzienlijk krachtiger zijn. Het Schouws elftal zal zich echter niet ingraven, verklapt Edwin Kriens. „We passen ons natuurlijk wel aan. We zullen compact spe len en proberen snel om te schake len als we balbezit hebben. Daar hebben we op getraind. We gaan dus echt geen angsthazenvoetbal spelen. We willen het publiek een leuke wedstrijd voorschotelen." In het oefenduel met het West lands elftal moesten Vincent Goe- degebuure (Renesse) en Wesley Goud (SKNWK) zaterdag beiden geblesseerd verstek laten gaan. Ru- di van der Bijl van Bruse Boys was opgeroepen als vervanger en speel de een helftje mee. Huib Nortier deed zaterdag ook mee, maar is morgenavond verhinderd in het 'galaduel' met Excelsior. Tegen het iets hoger ingeschatte Westlands elftal maakte het eilan- delijke keurkorps een goede start. In de eerste 25 minuten zag Kriens een gelijkwaardige wedstrijd. In die periode kwam het thuisteam op voorsprong via Zeeuws topsco rer Dennie le Comte. Zijn ploegge noot bij Duiveland, Ronald Zwa ger, leidde een counter in en be diende Le Comte op maat. Voor rust sloeg Westland echter al terug. Een defensief slordigheidje betekende 1-1, vlak voor rust werd het 1-2. Na rust maakte Ingmar Quist (Zierikzee) gelijk. Hij ontfut selde een verdediger de bal en ver zilverde de kans die daaruit volg de. In het slotkwartier besliste Westland het duel na weer een de fensief Schouws slippertje. De wedstrijd morgenavond in Burgh-Haamstede begint om 19.30 door Klaas Verspoor Excelsior voltooit hattrick bij,DFS Excelsior komt morgenavond voor het derde opeenvolgende jaar op bezoek in Burgh-Haamstede. Zelfs voor het vijfde jaar op rij heeft DFS een profclub gestrikt. In 2005 speelde DFS tegen Sparta Rotterdam (10-0-verlies). Een jaar later kwam RKC Waalwijk, dat met 0-3 won van de Schouwse selectie. Het tijdperk Excelsior begon in 2007 met een magere 2-1-zege en vorig jaar een 6-2-overwinning. middelburg - Zierikzee beet gister middag het spits af op Schou wen-Duiveland. Voor het derde seizoen onder leiding van trainer Marco Groeneveld werkte de selec tie de allereerste training van het seizoen. Vanavond starten Duive land én Bruse Boys hun voorberei ding op het voetbalseizoen 2009-2010. Komende zaterdag wor den door diverse clubs al de eerste oefenduels gespeeld. DZC09, dat niet uitkomt in het be kertoernooi, start op 11 augustus als laatste Schouwse vereniging de oefencampagne. Trainer Richard van Baaien is naarstig op zoek naar een doelman, nu Steven van Roemburg heeft aangegeven we gens werk op zondag niet meer be schikbaar te zijn. „Ik had één keeper en ik hoop er nu nog er gens een vandaan te kunnen ha len", aldus Van Baaien. Van oudsher plannen DFS en Ren esse nauwelijks oefenwedstrijden. DFS werkt op zaterdag 15 augustus een driekamp af met Noad'67 en Stellendam. Opvallend is verder dat de reserves van Zierikzee spar ringpartner zijn van zowel Brou wershaven, ZSC'62 als WIK'57. Zie rikzee en Bruse Boys vertegen woordigen Schouwen-Duiveland op de Borsele Sloepoort Cup. De poulewedstrijden in de eerste be kerronde worden afgewerkt in het weekend van 22 en 23 augustus, op dinsdagavond 25 augustus én op 29 of 30 augustus. Hieronder volgt het complete oe fenprogramma. Zaterdag 1 augustus: Brouwershaven - Duiveland 2 (14.00 uur), Duiveland - VOC (14.30 uur), GOZ - Bruse Boys (14.30 uur). Zondag 2 augustus: Zierikzee - RCS (14.30 uur). Dinsdag 4 augustus: Bruse Boys - WFB (19.30 uur), Duiveland - DES'67 (19.30 uur). Zaterdag 8 augustus: Zierikzee 2 - ZSC'62 (13.00 uur), Brouwershaven - Bruse Boys 2 (14.30 uur), SKNWK - De Jonge Spartaan (14.30 uur), SNS - Me vo (14.30 uur), DFS - KFC Koningshof (14.30 uur), OFB - WIK57 (14.30 uur), Bruse Boys - sv DEHMusschen (16.00 uur), Duiveland - Steenbergen (17.00 of 16.00 uur). Zondag 9 augustus: Flakkee - Zierik zee (14.00 uur), Renesse - Renesse combinatie (tijd n.t.b.). Dinsdag 11 augustus: Noad'67 - SKNWK (19.00 uur), Brouwershaven - Zierikzee 2 (19.30 uur), Duiveland - SSS (19.30 uur). Woensdag 12 augustus: Zierikzee: Borsele Sloepoort Cup (vanaf 18.45 uur), Bruse Boys: Borssele Sloepoort Cup (vanaf 18.45 uur), Ouwerkerk - SKNWK 2 (19.00 uur). Donderdag 13 augustus: WIK'57 - Wemeldinge (19.30 uur). Zaterdag 15 augustus: Zierikzee: fina ledag Borsele Sloepoort Cup, Bruse Boys: finaledag Borssele Sloepoort Cup, ZSC'62 - Serooskerke 2 (13.00 uur), NSW - Duiveland (14.30 uur), Mevo - Borssele (14.30 uur), Domburg -SKNWK (14.30 uur), DFS - Noad'67 (14.30 uur)1 x 45 min, DFS - Stellen dam (15.30 uur) 1 x 45 min. Zondag 16 augustus: oefenduel Renes se, tegenstander n.t.b. Dinsdag 18 augustus: Zierikzee 2 - WIK'57 (19.30 uur), SHO - Duiveland (19.30 of 20.00 uur), WHS - Mevo (19.30 uur), Kwadendamme - ZSC'62 (19.30 uur), Brouwershaven - Colijns- plaatse Boys (19.30 uur). door Barry van der Hooft scheveningen - Precies twee jaar na het debuut in de eredivisie, mag Beach Soccer Zeeland zich al het beste team van Nederland noe men. De formatie, die voor het me rendeel uit Zeeuws-Vlaamse voet ballers bestaat, kreeg gistermiddag na een zinderende finale de kam- pioensschaal uitgereikt. Beach Soccer Zeeland reisde zater dag voor het finaleweekeinde van de eredivisie af naar Schevenin- gen. In de halve eindstrijd, tegen Re/Max Goedegebure, boekte het een vrij eenvoudige overwinning. Het Zeeuwse team won met 9-5 en zag Daryl Rawidjan vijf keer scoren. Ali Eryürük (2x), Lukas Wiering en Mevlud Eryürük ver zorgden de rest van de productie. Gistermiddag volgde de finale te gen het team van Thremen Sup- porto Overheidsdiensten, dat met Leo Koswal en Roël Liefden twee internationals van het Nederlands beachsoccerteam in de gelederen had. Patrick Ax, die als prof voor onder meer FC Groningen en Vit esse speelde. Het werd een enerverende finale, met een voor velen onverwacht einde. Na twee keer twaalf minu ten zuivere speeltijd leidde Thre men namelijk met 0-3. Roel Alber- ti schoot in het derde bedrijf al na dertien seconden de 1-3 op het sco rebord. In het beachstadion van Scheveningen zorgde Rawidjan vervolgens voor 2-3 en 3-3. De win nende treffer kwam op naam van Mario de Fouw, die het laatste tik je gaf na een mooie combinatie met Ali Eryürük: 4-3. Mevlud Eryürük: „Daarna kwa men we nog goed weg, met een bal op de lat. In de slotfase braken we zelf nog uit en werd ik vastge houden door de keeper. Hij kreeg met nog drie seconden te gaan rood. De vrije trap heb ik het sta dion uitgeschoten." Rawidjan werd na afloop tot meest waardevolle speler van de eredivisie gekozen. Samen met Me vlud Eryürük meldde hij zich van ochtend om 5.15 uur op Schiphol. Met Oranje reisde het duo af naar Béziers, waar het EK-kwalificatie- toernooi wordt gespeeld. Bij zeges op Wit-Rusland en Tsjechië volgt deelname aan het EK in Portugal. kortgene - Het gezicht van de renner met wie hij in de slotfase richting finishlijn reed kwam hem niet bekend voor. „Twee man pro beren te ontsnappen. Michel Stroosnijder en Martin Vrij gaan wellicht strijden om de eerste plaats", schalde het uit de luidspre kers. Toen ging er een lichtje bran den bij Stroosnijder, want was dat niet de winnaar van de Ronde van Noord-Beveland van een paar jaar geleden? Ja, dat was hem. Voor Stroosnijder het sein om extra scherp te zijn. In een millimeterspurt drukte de cou reur uit Hansweert juist als eerste zijn voorwiel over de finishlijn in de Hoofdstraat van Kortgene. Voor Stroosnijder kan dit wieler- jaar niet meer kapot. De ovérwin- ning in Kortgene betekende al zijn derde victorie in wedstrijden van Trimbelangen Midden Zeeland. Eerder was hij 'trefzeker' in de wedstrijden in 's-Heer Arendsker- ke en Nieuwerkerk. Nu kijkt de twintigjarige Beve lander vol vertrouwen uit naar de start van komend seizoen. Dan maakt hij de overstap naar de KNWU-rangen, waar hij dan bij de beloften gaat rijden. „Nog tot het einde van dit seizoen rijd ik bij TMZ. Ik zal ook starten in de crite riums van Burgh-Haamstede en Zierikzee." Stroosnijder liet op het achtje in Kortgene zien een neusje te heb ben om de juiste momenten in de wedstrijd uit te kiezen. Hij zag im mers dat Eric Vereecken en Nico Ringelberg er al in de eerste kilo meters tussenuit knepen. Samen met Kevin Gideonse reed hij naar dat duo toe en de voorsprong liep snel op naar ruim een halve mi nuut. De kopgroep in Ronde van Kortgene, met onder anderen Michel Stroosnij der (derde van links). foto Willem Mieras Toen Ruud Havermans en Martin Vrij ruim in het tweede wedstrijd- deel het tempo achterin opvoer den kwam er een hergroepering tot stand. „Ik heb toen eens rond gekeken wie er allemaal bij waren. Met sommigen durfde ik de spurt niet aan te gaan", zei Stroosnijder, die met nog een paar kilometer voor de boeg ervandoor ging. Hij zag dat de meer ervaren Vrij aan sloot. Met hem dacht de Zeeuw wel te kunnen sprinten. Die in schatting was juist. Elco de Schipper uit Yerseke won de S/P-klasse. yerseke - Pieter Boot heeft giste ren op het ABN Amro Yerseke Open aangetoond dat hij nog aller minst last heeft van vormverlies. De tennisser uit Zierikzee won gis teren in het Zuid-Bevelandse mos seldorp het mannenenkel 4 door in de finale in drie sets van Tom mie Withagen te winnen: 6-2 3-6 en 6-1. Dezelfde Boot was zaterdag in de halve eindstrijd nog verantwoorde lijk voor de eliminatie van thuis- speler en titelfavoriet Jeroen Bakx. Die wedstrijd won Boot met 6-2 6-3. Alsof het nog niet genoeg was, leg de hij gisteren ook beslag op de dubbeltitel in de vierde categorie. Dat deed hij door samen met Jeroen Helmons overtuigend te winnen (6-4 6-0) van Riche An- beek en Jens de Koster. Dit tweetal komt uit voor 't Halve Maantje in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71