341 sport Kriens: Angsthazenvoetbal is Telussa laat zien wat hij wil Duo Dettingmeijer en Quaak gaat op herhaling r "STlLl maandag 27 juli 2009 S EXCELSIOR Voetbalselectie Schouwen-Duiveland verliest laatste test van Westlands elftal (2-3) ssasj^gBRganwawiin iiiiMfw 1 iwaMaaaaaaiwBMBBBBBHBMMEaBaBaBgaMBBfflBBBaa door Barry van der Hooft BIERVLIET - Hij voelde afgelopen week kriebels in zijn onderbuik. En vrijdagavond zat Paul Telussa met een onbestemd gevoel thuis op de bank. „Tot ik zag dat er voet bal op televisie was", vertelde hij zaterdag. „Ik ben gaan kijken, maar zat toch steeds met Hoek in mijn hoofd. Hoe ik wil gaan trai nen, wat ik van mijn spelers ver wacht, hoe ik wil spelen. Ik was er constant mee bezig." Vreemd kon je die gedachten niet noemen, want Telussa stond zater dag in Biervliet voor het eerst in bijna een jaar weer als trainer op het veld. Het voelde best een beet je spannend aan, kon je uit zijn woorden opmaken. Bijna een jaar geleden, op zaterdag 9 augustus, kreeg de Souburger tijdens het oe fenduel met SHO een hersenbloe ding. Zijn fanatisme is hij niet kwijtge raakt, bleek tijdens de eerste trai ning van Hoek. Het allereerste par- tijspel was nog geen minuut oud, of Telussa legde de boel al stil. Er zat een gedachte achter. „De jon gens moeten weten hoe ik het wil hebben. Dus voetballen in een hoog tempo. Dat is het mooiste voor het publiek, maar zelf kun je dan ook genieten. Ze zullen moe ten laten zien dat ze meekunnen." Veel loopwerk zonder bal krijgt de selectie de komende weken niet voor de kiezen. „Dinsdag laten we ze een duurloop afwerken, maar verder laat ik ze niet veel lopen." De trainer verwelkomde in Bier vliet tien nieuwe gezichten. Acht spelers haalde Hoek al binnen en de twee testspelers, Joachim de Wilde en Mahamed Habib N'Diaye, mogen zich deze week be wijzen. Als ze voldoen is voor slechts één van de twee een plek in de selectie vrij. „Want dan heb ben we een groep van twintig man", aldus Telussa. „Dat moet ge noeg zijn." Geert Bosschaart, Gideon Imagbu- du en nieuweling Remco Felius trainden zaterdag nog niet mee. Imagbudu verbleef nog op vakan tie in Londen bij zijn broer, maar meldt zich deze week. Felius keer de met een ontsteking in zijn lies terug van vakantie. Het herstel van Bosschaart lijkt nog geruime tijd te duren. De verdediger heeft vrij wel zeker een cyste in zijn knie. Hij ontbreekt vrijdag, wanneer Hoek in Biervliet tegen de West Zeeuws-Vlaamse. selectie speelt. De aanvang is 19.30 uur. JSXcSK* 1Hoek test twee spelers 2. Vos schiet zich in de boeken 3. Geen zorgen voor Contador STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - Wat in 2006 begon als een grapje, is voor Da nielle Dettingmeijer en Johnny Quaak uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerende traditie. Samen won nen zij al voor de vierde keer op rij het gemengddubbelspel in de derde categorie bij het Westhoek- dubbeltoernooi. Afgelopen week waren er louter ze ges in de poule, maar dat ging niet zonder slag of stoot. Hun eerste twee wedstrijden eindigden in drie sets. Tegen Angela Kouwen- berg en Ike Joziasse werd er met 7-6 5-7 6-3 gewonnen en Bianca den Ouden en Robert Kort wer den met 6-3 5-7 6-0 verslagen. Gis teren was er een zege op Lianne de Waal en John van der Have in twee sets: 6-3 7-6. Ander succes behaalde Quaak in het mannendubbel 3. De enige 3-speler in Burgh-Haamstede speelde samen met Jacco Geleijn- se. Zij waren op papier al de favo riet. Toch werd er in drie sets verlo ren van Chris Schoneman en Mi chel de Vlieger. Het werd 7-6 3-6 7-6, maar Schoneman en De Vlie ger, verslikten zich later in Rene Schimmelpennink en Leon Wee- da. Omdat Quaak en Geleijnse hun overige twee wedstrijden in twee sets wonnen (van Schimmelpennink/Weeda en Flo bert Kort/Patrick Meuldijk), wer den zij alsnog eerste. Angela Kouwenberg en Renate Renger waren de besten in de 5 bij de vrouwen. Het werd een Duive- j lands onderonsje, want alle vier de finalisten waren van tennisclub Duiveland in Nieuwerkerk. Kou wenberg en Renger versloegen teamgenoten Monique Deurloo en Linda Verbraak met 6-3 en 7-5. Adelinde Struijs en Rene Schim melpennink wonnen het gemengd- dubbel 5. Als ongeplaatst duo werd in de halve finale Patricia van de Zande en Jaap Kieviet, als tweede geplaatst, geklopt: 6-4 7-6. In de eindstrijd wonnen Struijs en Schimmelpennink ook van het fa voriete koppel Andrea Marteijn/Iaco Meerman: 4-6 7-6 7-6. Ronald Zwager schermt de bal af in het duel met het Westlands elftal. Zwager gaf de assist bij het openingsdoelpunt van Dennie Ie Comte. foto Dirk-Jan Gjeltema Jan van de Linde (rechts) en John van der Have vormden een duo in het mannendubbelspel in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70