Zeeland PZC111 Impuls verbeteren verkeersveiligheid Verkeersmaatregelen Hoogenboomlaan Smoesjes SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 12 ROVZ streeft naar nul-grens vermijdbare ongevallen in 2020 Zonovergoten Pop aan Zee almanak Tip? redactie@pzc.nl Bromfietser gewond Maandag 27 juli 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Goes wil voorop lopen in huisvesting van jonge mensen Zorg over herstel van strandje bij Bruinisse Het ROVZ gaat vanaf september aan de slag om het aantal ver mijdbare ongevallen in 2020 te rug te brengen tot nul. Burgh-Haamstedenaar Jan Mida- vaine juicht dat toe. Hij zet zich al 20 jaar in voor meer veilig heid in het verkeer. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) start in september met een nieuw strijdplan om de ver keersveiligheid in Zeeland te bevor deren. „Het aantal vermijdbare on gevallen moet in 2020 terugge bracht worden tot nul", zegt Jan Midavaine (fietsersbond en lid RO VZ). „Iedereen gaat vanuit zijn ei gen discipline hiermee aan de slag. Alle nieuwe ideeën voor verbete ringen worden in kaart gebracht. WN kijkt naar de voorlichting en het waterschap kan bijvoorbeeld met nieuwe fietspaden komen. Zo kan iedere wegbeheerder zijn idee ën kwijt en dat moet resulteren in een nieuw plan." Volgens Midavaine is de verkeers veiligheid een urgent maatschappe lijk probleem. „Het is mogelijk om het aantal ernstige verkeersslacht offers substantieel te reduceren, maar dan moet wel ingezet wor den op extra integrale maatrege len", aldus Midavaine. Hij. wijst er op dat in het verleden vele plannen zijn gemaakt die nog nooit uitgevoerd zijn. „Na het ge reedkomen van het actieplan fiets in 1995 staan vandaag de dag nog steeds trajecten op papier die nog niet uitgevoerd zijn." Midavaine zet zich al 20 jaar in om de verkeersveiligheid te bevorde ren. Het begon op 24 juli 1989 met de lancering van zijn 'au to reductie plan' voor Schouwen-Duiveland. Daaruit voortgekomen in het in middels bekende 'mobiliteitsscena rio' .Het meest in het oog springen de onderdeel daaruit is de realisa tie van het transferium bij Renes- se. Een gratis parkeerterrein met aansluitend gratis vervoer naar het strand. „Maar ook fietsverhuur is financieel aantrekkelijk en gratis bussen rijden kris-kras door Zee land." Midavaine is het na 20 jaar strijden nog niet beu en gaat door. „Een bloem ontstaat nu eenmaal uit een zaadje." BROUWERSDAM - Onder bijna perfecte om- mix van soul, jazz en blues een bijna perfecte onder de naam Pop aan Zee. Hoewel het 's namen de moeite te gaan kijken. Vanmiddag standigheden traden zaterdag verschillende sound neerzette voor een zomermiddagcon- middags redelijk druk was op het strand, viel vanaf 16.00 uur gaat Pop aan Zee voor het bands op bij beachclub Perry's. Onder hen de eert. Het festival was de eerste in een korte de publieke belangstelling bij de speciale Pop laatst van start met optredens bij De Room- Amerikaanse formatie Melou, die met een reeks, georganiseerd door poppunt Zeeland aan Zee-tent wat tegen. Niet zoveel mensen pot in Kamperland. foto Dirk-Jan Gjeltema MIBHWWWi—■BBBBBBWHBBIII illl MIIMWMHI li'l'IWBBMBSBB—HW—g—HBBSW I 'i liIHM—M WW— lllli 'li UW y iWW RENESSE - De gemeente gaat enkele verkeersmaatregelen nemen bij de Hoogenboomlaan en de Kabbe- laarsweg in Renesse. Dat zegt wet houder Wijnand Renden toe aan raadslid Bea Flach (CDA). De oversteek voor fietsers vanaf de Vroongronden wordt beter aange geven. Ook wordt gekeken naar de aanduiding 'doodlopende weg' aan het begin van de Hoogen boomlaan. Volgens Flach rijden veel automobilisten nietsvermoe dend de weg op om daarna tot de ontdekking te komen dat ze niet verder kunnen. Dat levert gevaarlij ke situaties op. Aan de Hoogen boomlaan liggen diverse recreatie parken en campings en daarom is er veel langzaam verkeer. Ook naar de verkeersveiligheid op de Kabbelaarsweg wordt gekeken. ZIERIKZEE - Een 18-jarige bromfiet ser uit de gemeente Schou wen-Duiveland is gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. De bestuurder van de auto, een 62-jarige man eveneens uit de ge meente Schouwen-Duiveland kwam uit een uitrit en zag de bromfietser niet. De traumaheli kopter is ter plaatse geweest om eerste hulp te verlenen. De brom fietser is met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Rotterdam ge bracht. Manon van zes jaar heefi het hele maal gehad daar in het zwembad. Ze is nog zeven weken verwijderd van het afzwemmen, maar voor haar hoeft het niet meer. Zeker de borstcrawl ziet ze niet meer zitten. Laatst ging ze er zelfs spon taan van huilen. Mama moest erbij komen en ze zei al snikkend dat ma ma haar maar naar huis moest breng en. Mama weigerde echter, dus bedacht Manon snel een smoes. Ze liet haar moeder weten naar het toilet te moe ten, want ze kreeg plots last van diar ree. Dus werd Manon op de wc gezet, maar er gebeurde niks. Toen mama zei dat ze het niet geloof de, maakte Manon duidelijk dat ze buikpijn had. Maar ook dat werd niet geloofd. Nadat ook de smoes keelpijn niet werkte, schreeuwde Manon het uit: „Dan heb ik hoofdpijn!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65