goed lezen sport 135 Telussa maakt duidelijk wat hij wil Beach Soccer Zeeland na zinderende finale de beste ploeg van Nederland maandag 27 juli 2009 Telussa klaart de klus bij Hoek samen met verzorger Marco Tolhoek, keeperstrainer Nico Knol en zijn assistent Jan Verdegem (van links naar rechts). foto's Peter Nicolai Wielrenner Michel Stroosnijder won zaterdagavond in Kortgene zijn derde TMZ-koers van het seizoen. De twintigjarige in woner van Hansweert weet dat hij toe is aan de overstap naar de KNWU-rangen. Hij gaat rij den bij de beloften. kortcene - Het gezicht van de renner met wie hij in de slotfase richting finishlijn reed kwam hem niet bekend voor. „Twee man proberen te ontsnappen. Mi chel Stroosnijder en Martin Vrij gaan wellicht strijden om de eer ste plaats", schalde het uit de luid sprekers. Toen ging er een lichtje branden bij Stroosnijder, want was dat niet de winnaar van de Ronde van Noord-Beveland van een paar jaar geleden? la, dat was hem. Voor Stroosnij der het sein om extra scherp te zijn. In een millimeterspurt druk te de coureur uit Hansweert juist als eerste zijn voorwiel over de fi nishlijn in de Hoofdstraat van Kortgene. Voor Stroosnijder kan dit wieler- jaar niet meer kapot. De overwin ning in Kortgene betekende al zijn derde victorie in wedstrijden van Trimbelangen Midden Zee land. Eerder was hij 'trefzeker' in de wedstrijden in 's-Heer Arends- kerke en Nieuwerkerk. In die twee koersen ging Stroosnijder vol zelfvertrouwen van start; afge lopen zaterdag was dat zeker niet het geval. „Deze week heb ik door werk een slechte voorbereiding ge had en daarom had ik eigenlijk Michel Stroosnijder trad zaterdag in de voetsporen van Johnny Hoo gerland. Deze prof uit Yerseke won vorig jaar in Kortgene. Ook in 2005 en 2006 won hij. In 2004 (winst Edward Farenhout) geen goed gevoel voor de start", vertelde Stroosnijder nadat hij in de bloemetjes was gezet. Maar een slechte aanloop hoeft niet per se een slechte wedstrijd te bete ken. Stroosnijder bewees.dat zater dag in Kortgene. Nu kijkt de twintigjarige Beve lander vol vertrouwen uit naar de start van komend seizoen. Dan maakt hij de overstap naar de KNWU-rangen, waar hij dan bij de beloften gaat rijden. „Nog tot het einde van dit seizoen rijd ik bij TMZ. Ik zal ook starten in de criteriums van Burgh-Haamstede (komende zaterdag) en Zierik- zee." Stroosnijder liet op het achtje in Kortgene zien een neusje te heb ben om de juiste momenten in de wedstrijd uit te kiezen. Hij zag im mers dat Eric Vereecken en Nico Ringelberg er al in de eerste kilo meters tussenuit knepen. Samen met Kevin Gideonse reed hij naar dat duo toe en de voorsprong liep snel op naar ruim een halve mi nuut. Toen Ruud Havermans en Martin Vrij ruim in het tweede wedstrijd- deel het tempo achterin opvoer den kwam er een hergroepering tot stand. „Ik heb toen eens rond gekeken wie er allemaal bij waren. Met sommigen durfde ik de spurt niet aan te gaan", zei Stroosnijder, die met nog een paar kilometer voor de boeg ervandoor ging. Hij zag dat de meer ervaren Vrij aan sloot. Met hem dacht de Zeeuw wel te kunnen sprinten. Die in schatting was juist. Elco de Schipper uit Yerseke won de S/P-klasse. en 2007 (winst Peter van Agtmaal) kwam Hoogerland als nummer drie over de finish. In 2003 zorgde Francois Franse voor de eerste Zeeuwse zege in de Kortgene in de 21e eeuw. door Barry van der Hooft biervliet - Hij voelde afgelopen week kriebels in zijn onderbuik. En vrijdagavond zat Paul Telussa met een onbestemd gevoel thuis op de bank. „Tot ik zag dat er voet bal op televisie was", vertelde hij zaterdag. „Ik ben gaan kijken, maar zat toch steeds met Hoek in mijn hoofd. Hoe ik wil gaan trai nen, wat ik van mijn spelers ver wacht, hoe ik wil spelen. Ik was er constant mee bezig." Vreemd kon je die gedachten niet noemen, want Telussa stond zater dag in Biervliet voor het eerst in bijna een'jaar weer als trainer op het veld. Het voelde best een beet je spannend aan, kon je uit zijn woorden opmaken. Bijna een jaar geleden, op zaterdag 9 augustus, kreeg de Souburger tijdens het oe fenduel met SHO een hersenbloe ding. „Ik heb toen best veel geluk ge had", bekende hij. „Wat er toen is gebeurd, heeft me aan het denken gezet. Ik zat tegen het randje aan en dan blijkt maar weer hoe be trekkelijk alles is. Ik ben onlangs voor het eerst opa geworden. Voor hetzelfde geld had ik dat niet meer meegemaakt. Daarom was ik dub bel zo blij. Nu voel ik me weer pri ma. Ik ben laatst op controle ge weest bij de doktor en die vertelde me dat alles er netjes uitzag. Hij heeft me groen licht gegeven en dat is toch een goed gevoel." Zijn fanatisme is hij niet kwijtge raakt, bleek tijdens de eerste trai ning van Hoek. Het allereerste par- tijspel was nog geen minuut oud, of Telussa legde de boel al stil. Er zat een gedachte achter. „De jon gens moeten weten hoe ik het wil hebben. Dus voetballen in een hoog tempo. Dat is het mooiste voor het publiek, maar zelf kun je dan ook genieten. Ze zullen moe ten laten zien dat ze meekunnen." Veel loopwerk zonder bal krijgt de selectie de komende weken niet voor de kiezen. „Dinsdag laten we ze een duurloop afwerken, maar verder laat ik ze niet veel lopen", legde Telussa uit. „De basis moe ten ze de afgelopen weken zelf al gelegd hebben, daar besteed ik geen tijd meer aan. Degenen die niet mee kunnen, hebben pech. Ze prijzen zichzelf uit de markt. Ik ga me vooral met het voetballende gedeelte bezighouden." De trainer verwelkomde in Bier vliet tien nieuwe gezichten. Acht spelers haalde Hoek al binnen en de twee testspelers, Joachim de Wilde en Mahamed Habib N'Diaye, mogen zich deze week be wijzen. Als ze voldoen is voor slechts één van de twee een plek in de selectie vrij. „Want dan heb ben we een groep van twintig man", aldus Telussa. „Dat moet ge noeg zijn." Geert Bosschaart, Gideon Imagbu- du en nieuweling Remco Felius trainden zaterdag nog niet mee. Imagbudu verbleef nog op vakan tie in Londen bij zijn broer, maar meldt zich deze week. Felius keer de met een ontsteking in zijn lies terug van vakantie. Het herstel van Bosschaart lijkt nog geruime tijd te duren. De verdediger heeft vrij wel zeker een cyste in zijn knie. „Op 10 augustus heb ik een af spraak in het ziekenhuis in Vlissin- gen en op 20 augustus ga ik naar een sportarts in Herenthals", ver telde Bosschaart. „Ik loop hier al vanaf januari mee en ben ook al in Lier bij een arts geweest. Nu wil ik toch wel eens weten wat het is. Ik hoop dat ze het weg kunnen ha len, zodat ik een paar weken later weer kan voetballen." Hij ont breekt in ieder geval vrijdag, wan neer Hoek in Biervliet de eerste oe fenwedstrijd speelt. Zoals ieder jaar is de West-Zeeuws-Vlaamse se lectie dan de tegenstander. Het duel begint vrijdag om 19.30 uur. Hoogerland laatste vijfjaar top drie al te sterk voor Bruijnzeel en Pauwels. Jan Pijpelink en Mathieu van Woerkom wonnen het man- nendubbel 5. In de finale versloe gen zij Dick Breure en Boudewijn Ruisaard met 7-6 6-4. De finaledag van het ABN Amro Yerseke Open was de slotdag van een toernooi dat tot aan de nok toe was gevuld. In 2001 begon het toernooi met rond de 200 inschrij vingen; dit jaar kwam het totaal op 350 inschrijvingen uit. Vanwe ge de beperkte banencapaciteit (vier stuks) moest de toernooiorga- nisatie zelfs deelnemers weigeren. door Barry van der Hooft schevenincen - Precies twee jaar na het debuut in de eredivisie, mag Beach Soccer Zeeland zich al het beste team van Nederland noe men. De formatie, die voor het me rendeel uit Zeeuws-Vlaamse voet ballers bestaat, kreeg gistermiddag na een zinderende finale de kam- pioensschaal uitgereikt. Beach Soc cer Zeeland reisde zaterdag voor het finaleweekeinde van de eredivi sie af naar Scheveningen. In de halve eindstrijd, tegen Re/Max Goedegebure, boekte het een vrij eenvoudige overwinning. Het Zeeuwse team won met 9-5 en zag Daryl Rawidjan vijf keer scoren. Ali Eryürük (2x), Lukas Wiering en Mevlud Eryürük ver zorgden de rest van de productie. Gistermiddag volgde de finale te gen het team van Thremen Sup- porto Overheidsdiensten, dat met Leo Koswal en Roël Liefden twee internationals van het Nederlands beachsoccerteam in de gelederen had. Patrick Ax, die als prof voor onder meer FC Groningen, Vites se, De Graafschap en NEC speelde, behoorde ook tot het team. Het werd een enerverende finale, met een voor velen onverwacht einde. Na twee keer twaalf minu ten zuivere speeltijd leidde Thre men namelijk met 0-3. „We had den dus nog twaalf minuten te gaan", zei Daryl Rawidjan. „We hebben tijdens de pauze afgespro ken er volle bak voor te gaan, om dat we niks meer te verliezen had den. Toen we snel scoorden nam het vertrouwen toe." Roel Alberti schoot in het derde bedrijf al na dertien seconden de 1-3 op het scorebord. In het beach- stadion van Scheveningen zorgde Rawidjan vervolgens voor 2-3 en 3-3. De winnende treffer kwam op naam van Mario de Fouw, die het laatste tikje gaf na een mooie com binatie met Ali Eryürük: 4-3. Mevlud Eryürük: „Daarna kwa men we nog goed weg, met een bal op de lat. In de slotfase braken we zelf nog uit en werd ik vastge houden door de keeper. Hij kreeg met nog drie seconden te gaan rood. De vrije trap heb ik het sta dion uitgeschoten, want de titel was toen al binnen." Rawidjan werd tot meest waarde volle speler gekozen. Samen met Mevlud Eryürük meldde hij zich vanochtend om 5.15 uur al weer op Schiphol. Met Oranje reisde het duo af naar Béziers, waar deze week het EK-kwalificatietoernooi wordt gespeeld. Bij zeges op Wit-Rusland en Tsjechië volgt deelname aan het EK in Portugal. Jeroen Helmons en Pieter Boot (rechts) vormden een succesvol duo op het tennistoernooi in Yerseke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63