Goes wil voorop lopen 121 zeeland 'Borselaar moet in zijn eigen dorp oud worden' Zomerspektakel voor alleman in Goes-West Rommelmarkt brengt 5100 euro in de knip Dieven stelen Golf in de vroege ochtend Fietstocht met verhaal over verdronken land Keuken uitgebrand door vlam in de pan Jongeman gepakt met XTC en wiet Met z'n allen aan tafel Vier dagen fietsen in alle windrichtingen maandag 27 juli 2009 HEINKENSZAND - In Borsele neemt het aantal kinderen sterk af en het aantal ouderen groeit. Dat heeft ge volgen voor scholen in de kleinste kernen. En het vraagt inspannin gen op het gebied van zorg, wel zijn en huisvesting en veel inspan ningen voor de ouderen, signa leert de seniorenraad Borsele in een advies aan de gemeente. Dé oudere bestaat niet, stelt de se niorenraad. Iedere oudere heeft zo zijn eigen wensen. 'Vraag het ze zelf, adviseert de seniorenraad dan ook. De inwonersraadpleging die dit najaar is gepland, kan daar voor worden gebruikt. Voor de seniorenraad zelf is het uitgangspunt dat mensen zolang mogelijk zelfstandig kunnen blij ven wonen in hun vertrouwde om geving. In Borsele moet daarbij ook rekening worden gehouden GOES De welzijnsorganisatie SMWO in Goes-West houdt deze week een zo merspektakel in de buurt met acti viteiten voor jong en oud. Omdat Goes een Afrika-jaar houdt, zit er aan de spelletjes, wandelingen, de monstraties en sportactiviteiten tel kens Afrikaans tintje. Van vandaag tot en met donderdag vinden alle activiteiten de hele dag plaats van uit basisschool De Tweern. OUD-VOSSEMEER De jaarlijkse rommelmarkt voor de hervormde kerk in Oud-Vossemeer heeft zaterdag maar liefst 5100 eu ro opgebracht. De rommelmarkt is tot in de verre omtrek bekend en ook dit jaar stonden de klanten al om acht uur voor de dranghekken te dringen. Behalve rommel was er ook lekker eten te koop en er wa ren spelletjes. De opbrengst is voor de restauratie van de kerk. YERSEKE met het kleinschalige karakter van de dorpen. De seniorenraad onder kent dat daar een spanningsveld zit. Zorg moet voor instellingen ook betaalbaar zijn. Samenwer king is daarvoor noodzakelijk. Lef en creativiteit zijn ook nodig, vooral als het om de toepassing van de vaak strakke bouwregels gaat. Kinderen moeten ruimere mogelijkheden krijgen hun ouders in huis of op het eigen erf te huis vesten, in 'kangoeroe- en mantel zorgwoningen'. Het moet simpe ler worden een bad- en slaapka mer op de begane grond te ma ken. De seniorenraad ziet ook veel in het stimuleren van bouwinitia- tieven van 'groepjes senioren' en hulp bij het aanpassen van een ver ouderde woning. De gemeente heeft er op voorhand al vijf ton voor weggelegd. WISSENKERKE De Stichting Verhalen in 't Land op Noord-Beveland houdt donderdag een fietstocht waarbij de verhalen en historische informatie deze keer gaan over verdronken polders. De fietstocht is ongeveer twintig kilometer lang en duurt, inclusief koffie en vertellingen, 2,5 tot drie uur. Deelname kost vijf euro. De start is om 13.15 uur bij molen de Onderneming in Wissenkerke. SLUISKIL De nieuwe keuken van een huis aan Stroodorpe in Sluiskil is zater dagavond net na half tien geheel in vlammen opgegaan, doordat de vlam in een pan met snacks sloeg. De deken waarmee een bewoner de brand probeerde te blussen, vat te ook vlam. De snel ter plaatse zijnde brandweer had het vuur snel onder controle, maar keuken en inventaris gingen verloren. MIDDELBURG In Goes gaat AZZ een stapje verder dan bij de bestaande foyer de jeunesse in Vlissingen. Er wonen ook jongeren tussen de ouderen. Tussen half een en half tien namen Op de Hof van Tange in Middel- De containers zoals ze ook in Goes worden neergezet. Daar krijgen ze de kleur geel in verschillende tinten. dieven zaterdagochtend een zwar te Volkswagen Golf mee, die gepar keerd stond aan de Fuchsialaan in Yerseke. De personenwagen heeft het kenteken 15-FV-PN. Over de waarde van de gestolen au to is niets bekend. burg is zaterdag een 21-jarige man uit Oost-Souburg aangehouden. De man was in het bezit van 43 xtc-pillen en een zakje wiet. De drugs werden in beslag genomen en de man is in verzekering ge steld. HARDLOOPVERHALEN PZC-verslaggevers bereiden zich voor op de Kustmarathon. Lees het blog op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl NIEUWS urr UW REGIO: www.pzc.nl/bevelandentholen Op 15 juli 2009 is ten laste van P.G.J. Spaanderman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal bete kend door N.A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslaglegging op de inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V. ONDERNEMERSWEG 5 4691 SLTHOLEN VLISSINGEN - Vijfhonderd Vlissingers namen zaterdag plaats aan een ruim tweehonderd meter lange picknicktafel. Met deze groepslunch werd het tij delijke stadspark op het Scheldeterrein officieel geopend. Uiteindelijk gaat er op het Scheldeterrein gebouwd worden. Na de lunch was er nog een pro gramma met muziek en een jetskishow. foto Lex de Meester goes - De Zeeuwse fietsvierdaagse begint morgen in alle Zeeuwse ge westen. Op de Bevelanden is Sport- punt Zeeland in Goes elke dag het startpunt tussen 8.30 en 13.00 uur. Ongeacht welke afstand wordt ge kozen - 25, 40 of 60 kilometer - de routes gaan in alle vier de wind richtingen. De organisatie heeft er voor gezorgd dat de stempelposten op mooie plaatsen staan, waar het de moeite is om even te blijven hangen. Deelname kost elf euro voor vol wassenen en zes euro voor kinde ren tot en met twaalf jaar. Inschrijven kan vandaag alleen nog via de website: www.fietsvier- daagsezeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56