Zeeland Kerkenraad stuurt Van Eersel weg PZCI11 Ellenlange merklap te in cafetaria Hulst zien in Grote Kerk Goes Smoesjes BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 13 Protestantse gemeente wil 35-jarig dienstverband van gevierd organist niet pro deo voortzetten Voortaan comfortabel de Oosterschelde in almanak Tip? redactie@pzc.nl Mislukte overval Maandag 27 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Goes investeert in huisvesting van jonge mensen Pop aan Zee trekt ondanks goed weer weinig mensen Organist Kees van Eersel wilde na zijn nakende pensioen graag pro deo doorgaan met zijn werk bij de protestantse gemeente in Goes. Het kerkbestuur heeft lie ver een ander. door Mieke van der Jagt GOES - „Stel je voor, je hebt een viool, die je koestert en leert ken nen door er jaren op te spelen. Dan komt er iemand die zegt: 'Zo en nu gaat de kist op slot en je mag er niet meer aankomen.' Zo voel ik het." Kees van Eersel, al 35 jaar organist in de Grote Kerk in Goes, moet weg. Hij bereikt spoedig de pen sioengerechtigde leeftijd, maar bood de kerkenraad aan om pro deo door te gaan. De kerkenraad heeft daarvoor bedankt. „Inmiddels heb ik uit een orgel- krantje vernomen dat er een ver vanger is benoemd", zegt Van Eer sel. Al kort na zijn aantreden, kreeg Van Eersel het aan de stok met de kerkenraad. Grond van het con flict was toen vooral de keuze van de liederen die tijdens de diensten werden gezongen. Van Eersel zocht altijd de uitdaging, ook voor de zangers in de kerkbanken. De ruzie liep hoog op en Van Eersel won uiteindelijk doordat zijn rechtspositie sterker was dan die van de tegenpartij. „Een dominee moest daardoor vertrekken en dat wordt mij nog steeds kwalijk geno men." Gedurende zijn Goese loopbaan heeft Van Eersel fanatiek gebouwd aan het monumentale Marcussen- orgel en aan de muzikale traditie in de hervormde Grote Kerk. Hij wist door het geven van concerten en het maken van platen een sub stantiële bijdrage te leven aan de uitbreiding van het orgel met vier stemmen en een veel groter zwei- werk. „We hebben ook een kistor- gel, een volwaardig pijporgel, aan geschaft en ik heb een cantorij op gericht." Totdat zijn dienstverband officieel afloopt, gaat Kees van Eersel door met zijn concertprogramma en de begeleiding van de diensten. In no vember komt de nieuwe organist. De kerkenraad was niet voor com mentaar bereikbaar. COLIJNSPLAAT - Een splinternieuw buitendijks burg in Colijnsplaat was het zaterdag reden wat maatregelen voor toeristen zouden wor- in. In de betonbasalblokken kwam daarom fietspad, een zwemtrap met een degelijke leu- voor een feestje. Rinus de Regt van De Mat- den genomen. Die konden vroeger wel over een trap die uitkomt op de effen, toegankelij- ning en een piertje dat bijna twintig meter temburg heeft er bij Rijkswaterstaat achter- de haringmanblokken de dijk af, maar rollebol- ke pier. Brassband Wilhelmina uit Colijnsplaat het water in loopt: bij camping De Mattem- aan gezeten dat met de dijkversterkingen ook den dan over slik, oesters en wier het water zette het feest luister bij. foto Willem Mieras GOES - De zomertentoonstelling in de Grote Kerk in Goes biedt vanaf 31 juli het huzarenstukje- dat 243 Zeeuwen in 2000 aan elkaar bor duurden. Met de traditionele mer klaptechnieken, wisten de bordu rende mannen en vrouwen een beeld te scheppen van Zeeland an no 2000. De ruim 125 meter lange merklap, die zelfs vorig jaar in het tapijtwalhalla in Bayeux heeft ge hangen, komt goed tot zijn recht in de ruimte van de wandelkerk in Goes. Daar zijn tegelijkertijd kle derdrachtonderdelen te zien, waar in kralen verwerkt zijn. Het Histo risch Museum de Bevelanden' ver zorgt beide tentoonstellingen en enkele extra activiteiten tussen 31 juli en 12 september. De kerk is op werkdagen van 13 tot 17 uur open. Op zaterdagen van 12 tot 16 uur. HULST - Een gewapende man heeft in de nacht van vrijdag op zater dag geprobeerd een cafetaria aan de Sportlaan in Hulst te overval len. Na sluitingstijd liep een man met een bivakmuts de zaak bin nen. Hij bedreigde het personeel met een op een wapen gelijkend voorwerp. Een personeelslid wilde voorkomen dat de man verder de zaak binnenkwam en probeerde het wapen af te pakken. Een scher mutseling ontstond waarna de da der zonder buit vluchtte. Manon van zes jaar heeft het hele maal gehad daar in het zwembad. Ze is nog zeven weken verwijderd van het afzwemmen, maar voor haar hoeft het niet meer. Zeker de borstcrawl ziet ze niet meer zitten. Laatst ging ze er zelfs spon taan van huilen. Mama moest erbij komen en ze zei al snikkend dat ma ma haar maar naar huis moest breng en. Mama weigerde echter, dus bedacht Manon snel een smoes. Ze liet haar moeder weten naar het toilet te moe ten, want ze kreeg plots last van diar ree. Dus werd Manon op de wc gezet, maar er gebeurde niks. Toen mama zei dat ze het niet geloof de, maakte Manon duidelijk dat ze buikpijn had. Maar ook dat werd niet geloofd. Nadat ook de smoes keelpijn niet werkte, schreeuwde Manon het uit: „Dan heb ik hoofdpijn!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55