41 binnenland Internetter nog steeds Vakantie in eigen land, maar dan wel met luxe Vegan Streaker eist geld na zes dagen cel Zwemwedstrijd in de Maas CAMPAGNE Justitie wijst op risico's cybercrime Historische vliegtuigen aan de grond Brommers, boeren en bier bij Zwarte Cross maandag 27 juli 2009 ZANDVOORT - De meeste recreatie- ondernemers zeggen weinig last te hebben van de recessie. Wie in ei gen land op vakantie gaat, wil dat goed doen en zoekt vooral luxe concepten of grappige, ludieke woonvormen. Dat beweren de Re- cron, de vereniging van recreatie ondernemers, en individuele on dernemers. „De grootste vraag is naar alles wat nieuw is", vertelt directeur Erik van Essen van Center Pares en Sunparks. „Boothuizen, grotere accommodaties, vip-accommoda ties, het maakt niet uit. Dat is wel opmerkelijk", aldus Van Essen. Center Pares en Sunparks - goed voor zesduizend huisjes in Neder land - merkten begin dit jaar al dat het zomerseizoen goed zou gaan lopen. „We liepen wat makkelijker vol, ook wat betreft de voorjaars-, mei en herfstvakantie. Er kwam meer vraag uit eigen land en dan boek ten de mensen vaak niet het goed koopste vakantiehuis", weet Van Essen. Zijn collega-directeur Bas Hoog land van Landal Greenparcs (ne genduizend huisjes) ziet een verge lijkbare ontwikkeling deze zomer: Nederlanders, van wie een deel kiest voor luxe in eigen land. „Veel mensen boeken laat, meestal een tot twee weken voor vertrek. Ze kijken het weer aan en beslissen dan of ze in eigen land blijven. We zien meer Nederlanders op onze parken", aldus Hoogland. Ook campinghouders zeggen weinig last te hebben van de eco nomische crisis. Het aantal boekingen op Nederlandse campings ligt even hoog als vorig jaar. Wel merkt brancheorganisatie Re- cron dat meer Nederlanders dan vorig jaar de tent opzetten in ei gen land. Dit beeld wordt beves tigd door campinghouders uit heel het land. „Mensen vragen zich hardop af waarom ze naar het buitenland zouden gaan als ze het hier ook leuk kunnen hebben", zegt Manue- la Plaisier van het vakantiepark Ei land van Maurik in de Betuwe. Volgens haar is de economsiche re cessie vaak het onderwerp van ge sprek bij de receptie. mmmtmmfmmmgzssm ROTTERDAM - De dierenactivist die bekendstaat als de Vegan Streaker wil bij de rechtbank- een eis tot schadevergoeding indienen. De 24-jarige activist vindt dat hij zes dagen lang onterecht in de cel heeft gezeten. Dat hebben zijn ad vocaten zaterdag na zijn vrijlating laten weten. Raadsman Gerard Spong weigerde de schadeclaim gisteren toe te lichten. De activist zelf hield zich dit weekeinde onbe reikbaar. Hij werd vorige week maandag op gepakt omdat hij een aanslag op koningin Beatrix zou voorberei den. Verder zou hij een wapen in zijn bezit hebben. Het Landelijk Parket liet hem oppakken nadat een getuige had gemeld dat de Vegan Streaker het op de koningin had voorzien omdat zij bont draagt. De getuige zou de 19-jarige ex van de activist zijn, die naar de ROTTERDAM - Tweeënveertig zwemmers namen gisteren deel aan het Rond je Noordereiland in Rotterdam, een zwemwedstrijd van drie kilometer in de Maas. De deelnemers zwemmen vanaf een ponton onder de Erasmusbrug tegen de stroom in richting de Willemsbrug rond het eiland, om weer bij de Erasmusbrug te finishen. foto Valerie Kuypers/ANP LICHTENVOORDE - De Zwarte Cross in Lichtenvoorde heeft 132.000 be zoekers getrokken. Vorig jaar kwa men 100.000 mensen af op het mo torsport- en muziekspektakel in de Achterhoek. De politie hield tijdens het evenement 26 personen aan we gens onder meer vernieling, dief stal, openlijke geweldpleging en het bezit van vals geld. Zij werden van het terrein verwijderd en zijn de eer ste drie jaar niet welkom bij de politie stapte nadat hij de relatie had verbroken. „We hebben hem aangehouden vanwege de verklaringen en van wege een aantal andere aanwijzin gen waar ik niet op kan ingaan", zegt een woordvoerder van het Landelijk Parket. Bij huiszoekin gen werden twee computers in be slag genomen. Een wapen werd toen niet gevonden. „Vooralsnog heeft het onderzoek geen bewijzen opgeleverd voor de verdenking", geeft de woordvoer der toe. „Maar hij blijft verdacht tot de beslissing is gevallen §f hij vervolgd wordt." De Vegan Streaker zit vaker in de cel vanwe ge zijn activisme. Hij kreeg ruim een jaar geleden landelijke bekend heid door de tv-show van Paul de Leeuw te verstoren. Hij verschijnt regelmatig bij sportevenementen met alleen een slip aan. Gebruikers zijn zich veel te wei nig bewust van de gevaren van internet, vindt het ministerie van Justitie. Dat begint daarom vandaag een publiekscampagne. DEN HAAG - Het aantal slachtoffers van internetcriminaliteit moet snel omlaag. Dat stelt het ministe rie van Justitie dat vandaag de lan delijke campagne 'Veilig internet ten' lanceert. Volgens het ministerie gaan nog al tijd te veel Nederlanders onzorg vuldig om met digitale persoonlij ke gegevens en maken criminelen misbruik van die informatie. Het is onduidelijk hoeveel internetge bruikers slachtoffer worden van cy bercrime. Govcert, de iet-bewaker van de overheid, kwam vorig jaar ruim 150 keer in actie nadat inter- netcriminelen zich hadden 'ver schanst' in computers en software van burgers en bedrijven. Omdat van één criminele actie vaak meerdere mensen slachtoffer worden en lang niet iedereen ver moedelijke internetcriminaliteit meldt, ligt het daadwerkelijke aan tal slachtoffers van cybercrime ver moedelijk vele malen hoger. Internetcriminelen kunnen vaak vrij hun gang gaan doordat ze rela tief makkelijk kunnen inbreken in privé-computers van anderen. Zo kunnen zij ongezien persoonlijke informatie stelen. Burgers scher men hun eigen internetpagina's op sociale netwerksites als Hyves en Twitter niet goed af waardoor dieven aan de haal kunnen gaan met hun identiteit. Hoewel deze problemen aller minst nieuw zijn, blijkt volgens justitie dat veel mensen onzorgvul dig met hun privé-gegevens blij ven omgaan. Mensen kennen de gevaren, maar doen daar vervol gens weinig aan, aldus een woord- de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE SCHULDSANERINGEN Met uitdeling en zonder schone lei: - op 16 juli 2009 inzake (R.04/248) Gommert Marinus Dekker, woonadr. Hurgronjestraat 7,4381 TA Vlissingen, geb. Vlissingen 3 juni 1969. F. Casant griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. CALAIS - De historische vlucht van het Franse Calais naar het Engelse Dover met de Blériot XI is zater dag niet doorgegaan. De harde wind maakte de vlucht van Zwolle naar Henk van Hoorn in het zelfge bouwde toestel onmogelijk. Ook drie andere Blériots bleven aan de grond. Honderd jaar geleden vloog Frans man Louis Blériot als eerste het Ka naal over. Voor Van Hoorn viel een droom in duigen. „Om half ne gen 's morgens hadden we kun nen starten, maar toen kregen we geen toestemming." Franse toestel len vertrokken later toen de weers omstandigheden wel goed waren. Dat irriteerde de Nederlander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4